18. Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi Programı Yayımlandı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ilki 1962 yılında düzenlenen Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

2011 Van Depremlerinden 2020 İzmir Depremine; Türkiye Yerinde Saymaya Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 2011 Van ve 2020 İzmir Depremlerinin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklama.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Bağımsızlık mücadelesinin, özgürlüğün ve laikliğin güvencesi olan cumhuriyetin ilanıyla taçlandırılmasının 99. yılında, tüm yurttaşlarımızın ve meslektaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız.

İnşaat Yönetimi Kurulu Üçüncü Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Yönetimi Kurulu 3. toplantısı 27 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Yine Aynı Senaryo! Birliğimizin Siyasal İktidar Tarafından Hedef Gösterilmesine İzin Vermeyeceğiz!

​Adalet Bakanı Bekir Bozdağ`ın `TTB ve TMMOB yasalarının değiştirilmesine yönelik hazırlık yapıldığı` doğrultusundaki beyanlarına dair TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 27 Ekim 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

TMMOB-DİSK-KESK-TTB: Şebnem Korur Fincancı Yalnız Değildir!

Türk Tabipleri Birliği’nin çağrısıyla aralarında TMMOB`nin de bulunduğu emek ve demokrasi güçleri, TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın kamuoyuna da yansıyan ve kendisine dönük çirkin saldırılar sonucu gözaltına alınması üzerine 26 Ekim 2022 günü TTB’de bir basın toplantısı düzenledi.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz genç- İMO Üyelerine Yönelik Teknik Gezi Düzenledi

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz genç- İMO Üyelerine Yönelik Teknik Gezi Düzenledi

Adana Şubemiz Adana Sorunlarıyla İlgili Basın Açıklaması Yaptı

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, kentsel dönüşüm, ulaşım, bina envanteri konuları içeren Adana sorunları hakkında 26 Ekim 2022 tarihinde basın açıklaması yaptı.

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz Kentsel Dönüşüm ve Yerel Yönetimler Konulu Seminer Düzenledi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliği tarafından, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Danışmanı Akademisyen Sıtkı Alper Özdemir’in konuşmacı olduğu “Kentsel Dönüşüm Bağlamında Yasal Düzenlemeler ve Yerel Yönetim Uygulamaları” konulu seminer 29 Ekim 2022 tarihinde temsilcilik hizmet binasında gerçekleştirildi.

Ankara Şubemizde Mesleğe Hazırlık Kursu Tamamlandı

İMO Ankara Şubesi tarafından 29 Eylül-23 Ekim 2022 tarihleri arasında 4. sınıf genç-İMO üyeleri ile 2018 ve sonrasında mezun olan üyeler için Mesleğe Hazırlık Seminerler ve Çalışma Atölyeleri düzenlendi.

Ankara Şubemiz genç-İMO Üniversitelerde Stant Açtı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi genç-İMO öğrenci üye örgütlülüğünü arttırmak için 18-27 Ekim 2022 tarihleri arasında Başkent, Gazi, Atılım ve Kırıkkale Üniversitelerinde stant açtı.

Bursa Şubemizde Yapı Denetim Sistemi ve Otomasyon Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi Konferans Salonu’nda, Yapı Denetim Sistemi ve Otomasyon Semineri İnşaat Mühendisi Levent Yazıcı, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Bursa Şube Başkanı ve Makina Mühendisi Esra İnhanlı, İMO Bursa Şubesi Yapı Denetim Komisyonu ve İnşaat Mühendisi Oktay Altun’un sunumuyla gerçekleştirildi.

Bursa Şubemiz genç- İMO Üyeleri ile Kahvaltıda Buluştu

İMO Bursa Şubesi, genç-İMO üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Bursa Şubemizde BEP TR – 2 Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğitim Gerçekleştirildi

İMO Bursa Şubesinde BEP TR-2 Enerji Kimlik Belgesi Uzman Eğitimi, inşaat mühendisi Gamze Saral’ın eğitmenliğinde gerçekleştirildi.

Çanakkale Şubemizde `8. İnşaat Yönetimi Sempozyumu` Ön Hazırlık Toplantısı Yapıldı

TMMOB İMO Çanakkale Şubesi ve İzmir Şubesi tarafından 8-9 Mayıs 2023’te Çanakkale’de düzenlenecek olan “8. İnşaat Yönetimi Sempozyumu” ön Hazırlık toplantısı 20 Ekim 2022 tarihinde Çanakkale Şube hizmet binasında gerçekleştirildi.

İstanbul Şube Başkanımız Evrensel Gazetesinde

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER, İstanbul Arel Üniversitesi`nde yaşanan göçükle ilgili 25 Ekim 2022 tarihli Evrensel Gazetesi`ne açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şubemizde Lazer Nivo İle +1 Kotu ve Gönyeleme Çalışması Semineri Yapıldı

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “LAZER NİVO İLE +1 KOTU VE GÖNYELEME ÇALIŞMASI” başlıklı seminer 24 Ekim 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Sami Gültekin Fox TV’de

İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sami GÜLTEKİN, 25 Ekim 2022 tarihinde Fox TV’ye açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Kadıköy, Bakırköy, Silivri Temsilcilik Kurulları ile Ortak Toplantı Yaptı

İMO İstanbul Şube yönetim kurulu Kadıköy, Bakırköy ve Silivri Temsilcilik kurullarıyla ortak toplantısını, 25 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Şube hizmet binasında gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemizde Temel Fotoğrafçılık Kursu Gerçekleşti

İMO İstanbul şubesi tarafından Temel Fotoğrafçılık Kursunun Gülhane Parkı’nda gerçekleşen uygulama çalışmasının değerlendirme dersi 27 Ekim 2022 tarihinde Şube hizmet binasında gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz: Daima demokrasi, sonsuza kadar Cumhuriyet

İMO İstanbul Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili açıklama yaptı

İstanbul Şubemizde Taşkınlar Üzerinde Altyapı Tesislerinin Etkisi Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “TAŞKINLAR ÜZERİNDE ALTYAPI TESİSLERİNİN ETKİSİ” başlıklı seminer 27 Ekim 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

İMO İstanbul Şubesi 28 Ekim 2022 tarihinde Adalet Nöbetinin 186.gününde Mimarlar Odası Karaköy binası önünde, yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla birlikte destek verdi.

İzmir Şubemizde Mevcut Yapılarda Zemin İyileştirmesi Semineri Gerçekleştirdi

İMO İzmir Şubesinde Prof. Dr. Alper Sezer ve Dr. İnş. Müh. Mustafa Koç`un sunduğu Mevcut Yapılarda Zemin İyileştirmesi semineri. 26 Ekim 2022 tarihinde Şubede gerçekleştirildi.

Uşak Şubemiz Üyelerimizin Güncel Sorunları İle İlgili Kahvaltılı Üye Toplantısı Gerçekleştirdi

İMO Uşak Şubesi tarafından; 22 Ekim 2022 tarihinde Atapark Kahve Sokağında , İMO Uşak Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimizin katılımı ile kahvaltılı üye toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda güncel konulara, üyelerin karşılaştığı sorunlara ve sektörel konular üzerine görüşlere yer verildi.


e-Bülten Sayı 456 / 1 Kasım 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88