2011 Van Depremlerinden 2020 İzmir Depremine; Türkiye Yerinde Saymaya Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 2011 Van ve 2020 İzmir Depremlerinin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklama.

`2000`li Yıllarda Türkiye`de Demiryolları` Rapor Özeti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan raporun tamamına erişmek için tıklayınız.

Demiryollarının Yeniden Yapılandırılması Süreçleri Rapor Özeti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Demiryollarının Yeniden Yapılandırılması Süreçleri raporu yayımlandı

18. Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisine Katılım Kayıtları Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ilki 1962 yılında düzenlenen Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

İMO 18. Teknik Kongre ve Sergisi Yürütme ve Düzenleme Kurulları 8. Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 18. Teknik Kongre ve Sergisi Yürütme ve Düzenleme Kurulları 8. Ortak Toplantısı 24 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TELE1 Susturulamaz

İMO Geoteknik Uzmanlık Kurulu 3. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Geoteknik Uzmanlık Kurulu 3. toplantısı 21 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu 3. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu 3. toplantısı 20 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

genç-İMO Öğrenci Konseyi 2. Toplantısı Gerçekleştirildi

genç-İMO Öğrenci Konseyi 2. toplantısı 23 Ekim 2022 tarihinde, İMO genel merkez’de yapıldı.

İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 2. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu ikinci toplantısı 20 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu 3. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu üçüncü toplantısı 18 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu 2. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu ikinci toplantısı 21 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Mühendislik Mimarlık Öyküleri IX Yayımlandı

TMMOB`nin ilkini 2006 yılında yayımladığı Mühendislik Mimarlık Öyküleri kitabının dokuzuncusu Ekim 2022`de çıktı.

TMMOB Tarihi, Mücadele ve Güncel Sorumluluklar Söyleşisi Gerçekleştirildi

18-22 Ekim TMMOB Mühendislik, Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında ``TMMOB Tarihi, Mücadele ve Güncel Sorumluluklar Söyleşisi`` 20 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak youtube kanalımızdan saat 20.00`de gerçekleştirildi.

TMMOB Örgütlülüğü 68 Yaşında! Üreterek Büyüyen, Paylaşarak Gelişen Bir Ülkede İnsanca Ve Barış İçinde Yaşama Mücadelemiz Devam Ediyor!

TMMOB`ye bağlı odaların kuruluşunun gerçekleştirildiği TMMOB 1. Genel Kurulu`nun 68. Yıldönümünü ve `Mühendislik, Mimarlık Haftası`nı kutlamak için TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 18 Ekim 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

6331 Sayılı Yasanın 10. Yılında Türkiye’de İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu Programı Belli Oldu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB),ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından düzenlenecek “6331 Sayılı Yasanın 10. Yılında Türkiye’de İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu” programı belli oldu.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz genç-İMO Üyelerine Yönelik Teknik Gezi Düzenledi

İMO Adana Şubesi, genç-İMO üyelerine yönelik Gaziantep – Osmaniye – Adana hızlı tren hattı projesi kapsamında çalışmaların sürdürüldüğü Düziçi şantiyesine 20 Ekim 2022 tarihinde teknik gezi düzenledi.

Adana Şubesi Osmaniye Temsilciliğimiz Osmaniye Depreminde Zarar Gören Binaları İnceledi

İMO Adana Şubesi Osmaniye Temsilcisi Cem Burak Keskiner ve Temsilcilik Kurulu Üyeleri Rahime Rengin Mülayim Çakır ve Mücahit Demircan Yüce, Çerçioğlu köyünde evleri depremden zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Ankara Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesinde 31 Ekim-01, 02, 03 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan `Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi`nin bilgi afişi aşağıda sunulmuştur.

Ankara Şubemizde Tarihi Yapıların Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Sempozyumu Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Tarihi Yapıların Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Sempozyumu hazırlık toplantısı 18 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

Gaziantep Şubemizde İklim Değişikliğinin Kent ve Kentleşmeye Etkisi Semineri Düzenlendi

İMO Gaziantep Şubesi meslek içi eğitim seminerleri kapsamında düzenlenen “İklim Değişikliğinin Kent ve Kentleşmeye Etkisi” konulu seminer Prof. Dr. Halil Karahan’ın sunumuyla Korkut Küçükcan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde Binalarda Isı Yalıtım Uygulamaları ve Mevzuatlar Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Binalarda Isı Yalıtım Uygulamaları ve Mevzuatlar” başlıklı seminer 17 Ekim 2022 tarihinde yüz yüze ve online olarak gerçekleşti.

İstanbul Şube Başkanımız Basında Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER 19 Ekim 2022 tarihli Milliyet Gazetesi ve Deniz Kartalı internet sayfasında yer aldı.

İstanbul Şube Başkanımız Okan Üniversitesi`nde İnşaat Mühendisliğine Giriş Dersine Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun Sümer, İstanbul Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen İnşaat Mühendisliği’ne Giriş dersine “İnşaat Mühendisliği ve İnşaat Mühendisleri Odası” başlıklı sunumu ile konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Şubemizde `Yıkım İşlerinde Asbest Tehlikesi: Farkındalık Eğitimi` Semineri Gerçekleştirildi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen “YIKIM İŞLERİNDE ASBEST TEHLİKESİ: FARKINDALIK EĞİTİMİ” başlıklı seminer 20 Ekim 2022 tarihinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi Uygulama Dersi-Gerçekleşti

İMO İstanbul Şubesi tarafından 5 Ekim 2022 tarihinde başlayan Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi`nin uygulama dersi 23 Ekim 2022 tarihinde Serdar Ercan eğitmenliğinde Sultanahmet ve çevresinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz genç-İMO İstanbul Tanışma Kahvaltısı Düzenledi

genç-İMO İstanbul Şube Üyeleri ile İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu’ nun birlikte yapmış olduğu tanışma kahvaltısı, 22 Ekim 2022 tarihinde Dolmabahçe Sarayı Saat Kule Kafeterya’ da gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Beyaz Baretli Kadınlar ve Mesleğe Köprü Projeleri Mentor Eğitimi Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesinde Beyaz Baretli Kadınlar ve Mesleğe Köprü projeleri kapsamında 11-17-19 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşen mentor eğitimimiz tamamlandı.

İzmir Şubemizde Beton ve Betonarmede Kalıcılık (Durabilite) Semineri Gerçekleşti

Prof. Dr. Halit Yazıcı ve Doç. Dr. Hüseyin Yiğiter`in sunduğu Beton ve Betonarmede Kalıcılık (Durabilite) seminerimiz 18 Ekim 2022 tarihinde İMO İzmir Şubesinde gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 455 / 25 Ekim 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88