Yine Bir Madende Yine Bir Facia: Acımız Sonsuz…

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Bartın`da gerçekleşen maden faciasıyla ilgili, 15 Ekim 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

Acımız Büyük, Genç Bir Meslektaşımızı Daha Kaybettik

Ankara’da, 15 Ağustos’ta yaşanan fırtına esnasında Merkez Ankara Şantiyesinde çalışırken gerçekleşen kazada yaralanan ve yoğun bakımda tedavi gören inşaat mühendisliği öğrencisi ve genç-İMO Üyesi Emre Çetin yaşamını yitirdi.

“Ulaştırma ve Türkiye” Rapor Özeti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası `Ulaştırma ve Türkiye` raporu hazırlandı. (17 Ekim 2022)

18. Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisine Katılım Kayıtları Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından ilki 1962 yılında düzenlenen Türkiye İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı Tamamlandı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Yerleşkesi Yabancı Diller Konferans Salonunda 14-15 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

`Devlet Eliyle Ölüme Davetiye`

TMMOB İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Yapı Stokunun iyileştirilmesi ile ilgili Birgün Gazetesine açıklamalarda bulundu

İMO Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu 3. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu üçüncü toplantısı 11 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Bilirkişilik Komisyonu 5. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Komisyonu beşinci toplantısı 13 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Amasra`da Yüreğimiz Bir Kez Daha Yandı, Sorumlular Hesap Versin!

Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesine bağlı yeraltı kömür ocağında meydana gelen “grizu patlaması` sonucunda yaşanan maden faciasına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

TMMOB Tarihi, Mücadele ve Güncel Sorumluluklar Söyleşisi 20 Ekim`de...

TMMOB Mühendislik, Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında ``TMMOB Tarihi, Mücadele ve Güncel Sorumluluklar Söyleşisi`` 20 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak youtube kanalımızdan saat 20.00`de gerçekleştirilecek.

2022 Yılı Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) Ödül Yarışması Duyurusu

Karayolu Mühendisliği ve Ulaştırması konularında, her yıl bir doktora tezine, bir yüksek lisans tezine ve üç bildiri veya makale ’ye, “YTMK Ödül Yönetmeliği’nde belirtilen koşullarla, ödül verilmesini uygun görmüş olup, bu kararını 1998 yılından itibaren uygulamaktadır.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz genç-İMO Üyeleri Çukurova Üniversitesi`nde Stant Açtı

İMO Adana Şubesi bünyesinde yer alan Adana genç-İMO üyeleri, Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önünde bir hafta süreyle kalmak üzere 10 Ekim 2022 tarihinde stant açtı.

Adana Şubemiz ÇÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileriyle Toplantı Düzenledi

İMO Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne yeni başlayan öğrencilerle, bölüm öğretim üyesinin katılımıyla Çukurova Üniversitesi dersliğinde 12 Ekim 2022 tarihinde toplantı düzenledi.

Ankara Şubemizin Açtığı Dava Sonucunda Afyonkarahisar Belediyesi Tarafından Alınan Teknik Uygulama Sorumlusu (TUS) Kayıt Ücreti İptal Edilmiştir

İMO Ankara Şubesi tarafından, Afyonkarahisar Belediyesi`nin uygulamasına ilişkin 15.03.2022 tarihinde açtığı dava sonucu `TUS kayıt ücreti` iptal edildi.

Ankara Şubemiz Basında Yer Aldı

15 Ağustos’ta Pasifik İnşaat’a ait Merkez Ankara Şantiyesinde rüzgâr yüküne ağır şekilde maruz kalacak olan bir önceki beton dökümünde sökülen perde kolon kalıplarının üzerine devrilmesi sonucu ağır yaralanan inşaat mühendisliği öğrencisi Emre Çetin’in hayatını kaybetmesi üzerine İMO Ankara Şubesi konunun takipçisi olacağını kamuoyuna duyurdu

Bursa Şubemiz genç-İMO BTÜ Öğrencileri İle Buluştu

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Bursa Teknik Üniversitesi`nde genç inşaat mühendisi adayları ile bir araya geldi.

Bursa Şubemizde genç-İMO Tanışma Etkinlikleri Başladı

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, meslektaş adaylarına deneyimlerini ve önerilerini aktardı.

İstanbul Şubemiz: Ne Barışı Savunmaktan Vazgeçeğiz Ne de 10 Ekim`i Unutacağız!

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak 10 Ekim katliamının acısını iliklerimizde hissetmeye devam edeceğimizi, barış talebinden, kardeşlikten, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi, toplumsal gerginlikten ve şiddetten beslenen anlayışlarla mücadeleden geri durmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.

İstanbul Şubemiz Bülten`inde Yayımlanan `Betonarme Yapılarda Karşılaşılan Su Yalıtımı Sorunları` Başlıklı Makale Şantiye Dergisinde Yer Aldı

İMO İstanbul Şubesinin süreli yayını İstanbul Bülten’in 171. Sayısında yayımlanan “BETONARME YAPILARDA KARŞILAŞILAN SU YALITIMI SORUNLARI` (İnş. Müh Cem ERCAN-İnş. Müh. Mete YILDIZ) başlıklı makale Şantiye Dergisinin Eylül-Ekim 2022 (395.sayısında) yayımlandı.

İstanbul Şube Başkanımız Şantiye Dergisinde Yer Aldı

İMO İstanul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER’le yapılan `10 Soruda Türkiye`de İnşaat Mühendisi Olmak` konulu röportaj Şantiye Dergisinin Eylül-Ekim 2022(395.sayısında) yayımlandı.

İstanbul Şubemizde Yeni Dönem Seminerler Başlıyor!

Yeni dönemde gerçekleştirilecek seminerler TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Karaköy Hizmet Binası Konferans Salonu’nda yapılacaktır.

İstanbul Şubemize Beyoğlu Sosyal Güvenlik Merkezi`nden Ziyaret

Beyoğlu Sosyal Güvenlik Merkezi, Merkez Müdür Yardımcıları Fatma Neslihan SANCAK ve Ahmet TAŞKIRAN, İstanbul Şube tanışma ve Şubenin SSK ile ilgili yaşadığı sorunların olup, olmadığına yönelik tespitte bulunmak üzere 13 Ekim 2022 tarihinde ziyaret ettiler.

İzmir Şubemiz Bornova Yapı Envanteri Protokolünü İmzaladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı yapı envanteri çalışmaları kapsamında Bayraklı`nın ardından Bornova`da yapılacak yapı envanteri çalışmaları için Şubemiz ile İBB arasında protokol imzalandı.

İzmir Şubemiz Bornova Yapı Envanteri Projesi Personeline Yönelik İSG Eğitimi Gerçekleştirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte yürüttüğümüz Bornova İlçesi Mevcut Yapı Stoku Envanterinin Oluşturulması ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından Değerlendirilmesi Ortak Hizmet Projesi kapsamında görev alacak personele yönelik İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi 12 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşti

İzmir Şubemizde “Kentsel Dönüşümü Anlamak – Kentsel Dönüşümle Yaşamak” Paneli Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesinin İzmir Kent Konseyi ve Mimarlar Odası İzmir Şubesi ile birlikte düzenlediği “Kentsel Dönüşümü Anlamak – Kentsel Dönüşümle Yaşamak” konulu panel 15 Ekim 2022 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşti.

Manisa Şubemizde Seminer

İMO Manisa Şubesi ile Mimarlar Odası Manisa Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği `Dış Cephe Kuru Duvar Sistemleri ve Isı Yalıtımı`ı Semineri 12 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Uşak Şubemizde `Yapıların Yeni Deprem Yönetmeliğine Uygun İnşa Edilmesi` Semineri Gerçekleştirildi

İMO Uşak Şube, Meslek içi eğitim kapsamında `` Yapıların Yeni Deprem Yönetmeliğine Uygun İnşa Edilmesi `` semineri 6 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 454 / 18 Ekim 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88