10 Ekim`i Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 10 Ekim ile ilgili yaptığı açıklama (10 Ekim 2022)

Sansür Yasası, İfade Özgürlüğü ve Halkın Haber Alma Hakkının İhlalidir!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Sansür Yasası hakkında, 9 Ekim 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

Eskişehir`de Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı, 14-15 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Kıyı ve Deniz Mühendisliği Bilim Dalı 50. Kuruluş Yılı Kutlaması Gerçekleştirilecektir

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Kıyı ve Deniz Mühendisliği Bilim Dalı 50. Kuruluş Yılı Kutlaması 15 Ekim 2022 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde (KKM) gerçekleştirilecektir

İMO Ulaştırma Uzmanlık Kurulu 3. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Ulaştırma Uzmanlık Kurulu üçüncü toplantısını 04 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi

İMO Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu ilk toplantısı 5 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yapı Denetim Komisyonu 2. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu 2. toplantısı 6 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu Üçüncü Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 3. toplantısı 5 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Teknik Dergi Yayın Kurulu 3. Toplantısı Yapıldı

Teknik Dergi Yayın Kurulu 48. Dönem 3. Toplantısı 7 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

İMO Yapı Uzmanlık Kurulu 2. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Uzmanlık Kurulu 2. toplantısını 10 Ekim 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

10 Ekim Katliamına Karşı Adalet Arayışımız; Emek, Barış ve Demokrasi Mücadelemiz 7. Yılında Devam Ediyor!

10 Ekim Ankara Katliamı`nda yaşamını yitirenler için Ankara Garı önünde anma yapıldı. Polis, çok sayıda kişiyi gar önüne almadı. Anma, biber gazı ve gözaltıların gölgesinde yapıldı.

Dersim Doğa Mitingi Gerçekleştirildi

Tunceli`de, aralarında TMMOB Tunceli İl Koordinasyon Kurulu`nun da yer aldığı Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 8 Ekim 2022 tarihinde Tunceli`de `Dersim Doğa Mitingi` gerçekleştirildi.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Kahramanmaraş Temsilciliğinde Eğitim Düzenlendi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğimizde, İnşaat Mühendisi İsmail Balkan eğitmenliğinde genç-İMO ve yeni mezun üyelere yönelik STA Steel eğitimi verildi.

Ankara Şubemiz: Kemal Türkaslan`ı Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

İMO Ankara Şubesi 5. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve 15. ve 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten değerli yol arkadaşımız Kemal Türkaslan`ı aramızdan ayrılışının 10. yılında sevgi ve özlemle anıyoruz.

Ankara Şubemiz İMOT Tiyatro Topluluğu Yeni Sezon Oyuncularını Bekliyor!

İMO Ankara Şubesi Tiyatro Topluluğu İMOT olarak 2016 yılından beri çalışmalarımıza aktif bir şekilde devam ediyoruz.

Ankara Şubemiz Basında Yer Aldı

İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene ve Şube Sekreteri Mahir Kaygusuz 5 Ekim 2022 tarihinde `İlk Evim İlk İşyerim` adının verildiği Sosyal Konut Projesine dair Sonsöz Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Ankara Şubemizden Duyuru: Ücretsiz Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

İMO Ankara Şubesi tarafından üyelerimizin hukuk çerçevesinde çözülebilecek mesleki sorunlarına yardımcı olabilmek ve meslektaşlarımızın çalışma hayatında karşı karşıya kalacağı hak kayıplarına karşı koyabilmek amacıyla ücretsiz Hukuk Danışmanlığı Hizmeti verilmektedir.

Bursa Şubemiz Yönetim Kurulu ve Komisyon Üyeleri Genç Meslektaşları Dinledi

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, İstihdam ve Staj Komisyonu üyeleri ve genç inşaat mühendisleri ile bir araya geldi.

Bursa Şubemizde Ahşap ve Bina Yapma Teknikleri Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi’nde Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi, AHSAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kalafat sunumuyla gerçekleştirilen Ahşap ve Bina Yapma Teknikleri Semineri ile ahşap yapı uygulamaları ve Türkiye’deki geleceği üzerine üyeleri bilgilendirerek farkındalığı arttırdı.

Bursa Şubemizde Excel ve Hakediş Kursu Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından düzenlenen İleri Seviye Excel ve Hakediş Kursu, İnşaat Mühendisi Fatih Ahmet Armutçu eğitmenliğinde gerçekleştirildi.

Gaziantep Şubemiz “FAB2018 Entegre Önüretimli Betonarme Binalar Analiz ve Tasarım Programı Ürün Tanıtım Semineri” Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi meslek içi eğitim seminerleri kapsamında düzenlediği “FAB2018 Entegre Önüretimli Betonarme Binalar Analiz ve Tasarım Programı Ürün Tanıtım Semineri” düzenledi.

İstanbul Şubemiz Yeditepe Üniversitesi YUCONES Mesleğe Merhaba Etkinliğine Katıldı

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Araştırma Görevlisi Yasin KALKAN’ ın “İnşaat Mühendisliği ve İnşaat Mühendisleri Odası” konulu sunumunun ardından, genç-İMO üyelikleri alındı. Etkinliğe Şube araştırma görevlisi Yasin KALKAN, Yeditepe Üniversitesi genç-İMO Sınıf Temsilcisi Mehmet Onur Özdoğan katıldı.

İstanbul Şubemiz Boğaziçi Üniversitesi Engıneerıng 101 Etkinliğine Katıldı

Etkinliğe Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evren KORKMAZER, Araştırma Görevlisi Yasin KALKAN ve genç-İMO 13. Öğrenci Konseyi Üyesi Candeğer CEYLAN katıldı.

İstanbul Şubemizde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesinde, sosyal kültürel etkinlikler kurulu öncülüğünde gerçekleşen Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi, Serdar ERCAN (İFSAK Eğitmeni) eğitmenliğinde 5 Ekim 2022 tarihinde başladı.

İstanbul Şube Yapı Magazin’de Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER’le “Çatı ve Cepheler, Yapıların Konfor Şartlarını Belirlediği İçin Detay Çözümleri Önem Taşıyor” başlığıyla yapılan röportaj Yapı Magazin Dergisi’nin Ekim 2022 sayısında yer aldı.

İstanbul Şubemiz Deprem ve Kentsel Dönüşüm Seminerine Katıldı

“Deprem ve Kentsel Dönüşüm” konusunun ele alındığı seminerde Şube Başkanı Fusun SÜMER, deprem, deprem toplanma alanları, kentsel dönüşüm ve deprem sonrası afet müdahaleleri konularına değindi.

İzmir Şubemizde Özel Betonlar Semineri Gerçekleşti

Prof. Dr. Kambiz Ramyar ve İnş. Müh. İrfan Kadiroğlu`nun sunduğu “Özel Betonlar” semineri 5 Ekim 2022 tarihinde Şube hizmet binasında gerçekleştirildi.

İzmir Şubemiz Balçova Belediyesi ile Beyaz Baretli Kadınlar Projesi Protokolü İmzalandı

İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimine devam eden kadın öğrencilere öğrenim bursu, mentorluk, teknik ve sosyal mühendislik eğitimi ile birçok yönden desteklemek amacıyla yürüttüğümüz Beyaz Baretli Kadınlar Projesini destekleyen Balçova Belediyesi`yle projenin dördüncü yılı için 30 Eylül 2022 tarihinde bir protokol imzalandı.

İzmir Şubemizde Bornova Yapı Envanteri Projesi Eğitimi Gerçekleşti

Bornova İlçesi Mevcut Yapı Stoku Envanterinin Oluşturulması ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından Değerlendirilmesi Ortak Hizmet Projesi kapsamında 29 Eylül 2022 tarihinde proje çalışanlarına yönelik eğitim düzenlendi.

Manisa Şubemizde Üyelerle Toplantı Gerçekleştirildi

İMO Manisa Şubesi, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yedek Yönetim Kurulu üyeleri ve Temsilcilik Kurulları üyeleri ile Şube hizmet binasında ortak toplantı gerçekleştirdi.


e-Bülten Sayı 453 / 11 Ekim 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88