Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik Yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan ` Özellik Arz Eden Binaların Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerine Dair Yönetmelik` 28 Eylül 2022 tarih ve 31967 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlandı.

İMO 18. Teknik Kongre ve Sergisi Yürütme ve Düzenleme Kurulları 7. Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 18. Teknik Kongre ve Sergisi Yürütme ve Düzenleme Kurulları 7. Ortak Toplantısı 28 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş Duvar Gazetesi`nde

TMMOB İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş, TOKİ’nin hazineye ait kamu arazilerini satışa çıkarması ile ilgili 29 Eylül 2022 tarihli Duvar Gazetesine açıklamalarda bulundu.

İnşaat Yönetimi Kurulu İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Yönetimi Kurulu 2. toplantısı 27 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu İkinci Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu 2. toplantısı 29 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Meslek İçi Eğitim Kurulu Altıncı Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 6. toplantısını 30 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Mesleki Değerlendirme Kurulu Altıncı Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu 6. toplantısını 29 Eylül 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu ilk toplantısı 29 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Afet Sempozyumu Paneller Kitabı Yayımlandı

TMMOB tarafından 20-22 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirilen Afet Sempozyumu`nda gerçekleştirilen panelleri içeren `Afet Sempozyumu Paneller Kitabı` yayımlandı.

Afet Sempozyumu Bildiriler Kitabı Yayımlandı

TMMOB tarafından 20-22 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirilen Afet Sempozyumu`nda sunulan bildirileri içeren `Afet Sempozyumu Bildiriler Kitabı` yayımlandı.

6331 Sayılı Yasanın 10. Yılında Türkiye’de İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu Programı Belli Oldu

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB),ve Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından düzenlenecek “6331 Sayılı Yasanın 10. Yılında Türkiye’de İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu” programı belli oldu.

`Dezenformasyonla Mücadele` Adı Altında `Sansür`e Hayır!

İktidar partisi tarafından meclise sunulması planlanan ve sosyal medya paylaşımlarına büyük cezalar öngören `Sansür Yasası`na ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 4 Ekim 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz, genç-İMO ve Yeni Mezun Üyelere Yönelik Eğitim Düzenledi

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğimizde, İnşaat Mühendisi Ökkeş Alper Erşahan eğitmenliğinde genç-İMO ve yeni mezun üyelere yönelik Sta4 Cad temel eğitimi verildi.

Ankara Şubemiz Bolu Temsilciliğinde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 26-27-28-29 Eylül 2022 tarihlerinde İMO Ankara Şubesi Bolu Temsilciliğinde 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği kapsamında Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi düzenlendi.

Ankara Şubemizde İMO-çocuk Yaratıcı Drama Atölyesi Başladı

İMO-çocuk Yaratıcı Drama Atölyesi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı çalışmalarına başladı. Yürütücülüğünü Çınar Canoruç`un yaptığı atölyede `Doğru ve Güçlü İletişim, Yaratıcılığı Geliştirme, Bedene Dayalı Oyun, Kendini Tanıma, Hayal Gücünü Geliştirme, Keşfetme, Dinleme, Grupla karar verme, Yeni çözümler üretme yeteneği geliştirme` vb. becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Bursa Şubemiz Üyeleriyle Kahvaltıda Buluştu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyeleri, Yönetim Kurulu`nun `Biz Bir Aileyiz` temasıyla gerçekleştirdiği kahvaltıda buluştu.

İstanbul Şube Başkanımız “Deprem ve Kentsel Dönüşüm” Seminerine Katılacak

Afet Dayanışma Ağı tarafından düzenlenen Afet Dayanışma Ağı Seminerleri kapsamında 5 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek olan seminere “Deprem ve Kentsel Dönüşüm” konusuyla İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER konuşmacı olarak katılacak.

İstanbul Şubemizde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi Başlıyor

İMO İstanbul Şubesinde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi 5 Ekim 2022 tarihinde Başlıyor.


e-Bülten Sayı 452 / 4 Ekim 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88