İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Toplantısına Katıldı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Sosyal İşler, Sağlık ve Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi’nin 22 -23 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir’de düzenlediği toplantıların ilk günkü oturumuna Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdem Canbay katıldı.

Eskişehir`de Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı, 14-15 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İnşaat Mühendisliği Eğitimi Komisyonu 48. Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitimi Komisyonu 21 Eylül 2022 tarihinde ilk toplantısını yaparak, 48. Dönem çalışmalarına başladı.

Mesleki Değerlendirme Kurulu 48. Dönem Beşinci Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu 5. toplantısını 22 Eylül 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

Bilirkişilik Komisyonu 48. Dönem Dördüncü Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Komisyonu dördüncü toplantısını 22 Eylül 2022 Perşembe günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Onur Kurulu 48. Dönem Üçüncü Toplantısını Geçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Onur Kurulu 3. toplantısını 23 Eylül 2022 tarihinde İMO merkez binasında gerçekleştirdi.

Artık Tüm Üyelerimiz Eur-Ing Belgesi Almak İçin Başvurabilecek

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) üyesi olduğu FEANI (European Federation of National Engineering Associations - Avrupa Ulusal Mühendislik Birlikleri Federasyonu) tarafından verilen Eur-Ing (Avrupa Mühendisliği) Belgesi başvuru kriterlerinde önemli değişikliklere gidildi.

TMMOB Onur Kurulu ve Oda Onur Kurulları Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB Onur Kurulu ve Oda Onur Kurulları Ortak Toplantısı 24 Eylül 2022 tarihinde TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Zorbalığa Direnen İranlı Kadınlara Selam Olsun!

İran`da 22 yaşındaki Mahsa Amini`nin başörtüsü takma kurallarına uymadığı gerekçesiyle ahlak polisi tarafından öldürülmesi üzerine İran`da kadınların başlattığı direnişe ilişkin olarak, TMMOB Yönetim Kurulu 22 Eylül 2022 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Jean Monnet Burs Programı

Programın son başvuru tarihi 15 Kasım 2022’dir.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz: Orman Ekolojisi Okulu Başlıyor! Etkinliği Düzenlenecektir

2022 Orman Ekolojisi Okulu 17, 18, 19, 25, 26 Ekim tarihlerinde, 19:00 – 21:00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz Afyonkarahisar Temsilciliğinde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 12-13-14-15 Eylül 2022 tarihlerinde İMO Ankara Şubesi Afyonkarahisar Temsilciliğinde 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği kapsamında Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi düzenlendi.

Ankara Şubemizde Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 10-17 Eylül 2022 tarihlerinde 4. Sınıf genç-İMO ve 0-3 yıllık mezun üyelerimize özel 8 saatlik “Çelik Yapı Tasarımına Giriş Atölyesi” düzenlendi.

Bursa Şubemizde Geoteknik Uygulamalar Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi’nde inşaat mühendisi Cihan Sudi Anbar’ın sunumuyla Geoteknik Uygulamalar Semineri gerçekleşti.

Bursa Şubemiz Gençlik Komisyonu Bowling Turnuvası Düzenledi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Bowling Turnuvası’nı genç meslektaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası Hakkında Beşiktaş Kent Konseyini Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun SÜMER, Yönetim Kurulu Üyesi Sami GÜLTEKİN 19 Eylül 2022 tarihinde Beşiktaş Kent Konseyi Başkanı Firdevs KOROĞLU’nu ziyaret etti.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası Hakkında Beşiktaş Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun SÜMER, Yönetim Kurulu Üyesi Sami GÜLTEKİN 19 Eylül 2022 tarihinde Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısı İlker ÖZSALMAN’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul Şubemiz 19 Eylül Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü/Basın Açıklamasına Katıldı

Basın açıklaması ve Adalet Nöbetine İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, İstanbul Şube yönetim kurulu üyelerimiz ve meslektaşlarımızla birlikte katılarak destek verdi.

İstanbul Şubemizde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi Düzenlenecektir

İMO İstanbul Şubemizde Temel Fotoğraf Tekniği Atölyesi, 5 Ekim 2022 tarihinde başlıyor.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası Hakkında Eyüpsultan Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı `E. Fusun SÜMER`, Yönetim Kurulu Üyesi `Özer OR` 21 Eylül 2022 tarihinde Eyüpsultan Belediye Başkanı `Deniz KÖKEN’i` makamında ziyaret etti.

İstanbul Şubemizde Karakalem Resim Atölyesi Düzenlenecektir (24 Ekim 2022-9 Ocak 2023)

Sanat, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar her tür sanatçının bir araya gelerek yaratıcı taraflarını ifade edebilecekleri, herkesin içindeki yaratıcılığı ortaya çıkaracağı bir alandır. Karakalem dersi sanatın temel desen eğitimidir, yeni görme biçimleri sağlar, evreni yeniden etüt ederek yorumlar ve estetik algıyı geliştirir. Atölyenin amacı da bu yönde estetik bir algıyı gerek teknik gerekse teorik şekilde vermektir.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası Hakkında Beylikdüzü Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun SÜMER, Yönetim Kurulu Üyesi Elif ERSOY 22 Eylül 2022 tarihinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat ÇALIK’ı makamında ziyaret etti.

İzmir Şubemizde `Berkitmeli Alın Levhası Bağlantılarının Kapasitelerinin İrdelenmesi` Semineri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenenDoç. Dr. Yasin Onuralp Özkılıç`ın sunduğu `Berkitmeli Alın Levhası Bağlantılarının Kapasitelerinin İrdelenmesi` semineri 22 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşti. Seminerin moderatörlüğünü Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zafercan Atacan yaptı.

İzmir Şubemiz: Halk Konut Projelerinde Her Şantiyede 1 Şef Görev Alacak

30 Ekim 2020 İzmir Depreminde evleri hasar gören yurttaşlarımız için, İzmir Depremzedeleri Derneği (İZDEDA), İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketleri Egeşehir, İzbeton ve Bayraklı Belediyesi’nin şirketi Baybel’in kurduğu kooperatif kapsamında yürütülecek Halk Konut projeleri ile ilgili Kooperatif yetkilileri ile Şubemiz arasında 21 Eylül 2022 tarihinde bir görüşme gerçekleştirildi.

İzmir Şubemiz Bornova Belediyesini Ziyaret Etti

İMO İzmir Şubesi 20 Eylül 2022 tarihinde Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ`u makamında ziyaret etti.

İzmir Şubemiz Bornova Yapı Envanteri Protokolünü İmzalandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için başlattığı yapı envanteri çalışmaları kapsamında Bayraklı’nın ardından Bornova’da yapılacak yapı envanteri çalışmaları için Şubemiz ile İBB arasında protokol imzalandı.

İzmir Şubemizde İş Arayan Üyelere Yönelik `Örnek Bir Projenin Adım Adım Tasarım ve Uygulama Detayları Eğitimi` Başladı

İMO İzmir Şubesi İş arayan üyelerimize yönelik ücretsiz olarak düzenlediğimiz `Örnek Bir Projenin Adım Adım Tasarım ve Uygulama Detayları Eğitimi` 24 Eylül 2022 tarihinde `Betonarme Tasarım` bölümüyle 42 üyemizin katılımıyla başladı.

İzmir Şubemiz Tarafından Bayraklı-Bornova Bölgesi Proje Üreten Üyeler Kahvaltısı Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilmesi planlanan proje üreten inşaat mühendisleri toplantıları kapsamında ilk olarak Bayraklı-Bornova bölgesinde proje üreten meslektaşlarımızla 24 Eylül 2022 tarihinde düzenlediğimiz kahvaltıda bir araya geldik.


e-Bülten Sayı 451 / 27 Eylül 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88