19 Eylül 1979 İş Bırakma Eylemini Selamlıyoruz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 19 Eylül 1979 İş Bırakma Eylemi`nin 43. yıldönümü olan `Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü` dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Betonarme Yapı Davranışı Eğitimi

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde hazırlanan Betonarme Yapı Davranışı eğitimi hazırlıklarına başlanmıştır.

İMO Kıyı ve Deniz Yapıları Uzmanlık Kurulu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kıyı ve Deniz Yapıları Uzmanlık Kurulu ilk toplantısı 14 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Meslek İçi Eğitim Kurulu Dördüncü Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 5. toplantısını 15 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdi.

İMO İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu İkinci Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonu ikinci toplantısı 13 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan Sosyal Konut Projesi hakkında, 14 Eylül 2022 tarihinde yaptığı açıklama çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz TBDY 2018’le ilgili Önerileri Derlemek Üzere Toplantı Düzenledi

İMO Adana Şubesi, TBDY 2018`in anlaşılması ve uygulanması konusu ile ilgili olarak açık ve anlaşılır olmayan hususların hangileri olduğu ve varsa değişiklik / düzeltme önerilerini değerlendirerek Şube görüşü olarak derlemek ve Oda merkezine iletmek üzere 14 Eylül 2022 tarihinde toplantı gerçekleştirdi.

Adana Şubesi Elbistan Temsilciliğimiz, Elbistan Sorunları Üzerine Toplantıya Katıldı

İMO Adana Şube Elbistan Temsilciliği, Elbistan Belediye Başkanı ve Elbistan emek meslek örgütlerinin katılımıyla bölge sorunlarına ilişkin periyodik olan yapılan toplantıların 14 Eylül 2022 tarihinde düzenlenen toplantısına ev sahipliği yaptı.

Ankara Şubemiz: “Ben Yaptım Oldu” Anlayışı Kabul Edilemez !

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan ve oluşumu milyonlarca yıl süren Kapadokya Bölgesi’nde Göreme ve Ortahisar Beldeleri arasında yapımına devam edilen yol ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında İMO Ankara Şube Başkanı Bülent Tatlı Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene ve Nevşehir Temsilcisi Ahmet Divan tarafından yerinde incelemeler yapıldı.

Ankara Şubemiz Kapadokya Peribacalarında Teknik İncelemelerde Bulundu

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi`nde bulunan Kapadokya`da milyonlarca yılda oluşmuş peribacalarının yol yapımı nedeniyle yok edilmesi üzerine 15 Eylül 2022 tarihinde İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı, Sekreter Üyesi Ahmet Onur Özergene ve İMO Ankara Şubesi Nevşehir Temsilciliği Temsilcisi Ahmet Divan yerinde teknik incelemelerde bulundu.

Bursa Şube Yönetim Kurulumuz Yalova Temsilciliğini Ziyaret Etti

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar ve Yönetim Kurulu üyeleri Yalova Temsilciliği’ni ziyaret ederek, üyeler ve Yalova Temsilciliği Gençlik Komisyonu üyeleri ile bir araya geldi. Yapılacak çalışmalar ve etkinlikler değerlendirildi.

Bursa Şubemiz Yeni Üyeleriyle Buluştu

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)’na üye olan genç inşaat mühendisleri Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar’dan kimliklerini ve baretlerini aldı.

Gaziantep Şubemiz Kıbrıs 2. Ulusal İnşaat Mühendisliği Sempozyumuna Katıldı

İMO Gaziantep Şube başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Şube Sayman Üyesi Mehmet BULUT, Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odası tarafından gerçekleştirilen, Kıbrıs 2. Ulusal İnşaat Mühendisliği Sempozyumuna katıldı.

Gaziantep Şubemiz Merhum Üyemiz Korkut Küçükcan Davasına Katıldı

İMO Gaziantep Şube Yönetim Kurulu, Merhum Üyemiz Korkut Küçükcan davasının 2. Duruşmasına Şube avukatı ile birlikte katıldı.

Gaziantep Şube Yönetim Kurulumuz tarafından KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’na Ziyaret Gerçekleştirildi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Şube Sayman Üyesi Mehmet BULUT, 14 – 17 Eylül 2022 tarihlerinde KKTC gerçekleşecek olan 2. Uluslararası İnşaat Mühendisliği Sempozyumu kapsamında, KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan YAĞCIOĞLU’NA nezaket ziyaretinde bulundu.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası hakkında Pendik Belediyesi Başkanlığını Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun SÜMER, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evren KORKMAZER 14 Eylül 2022 tarihinde Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Vahap DOĞAN’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul Şube Başkanımız Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyinin Ortak Düzenlediği Tekne Turu Etkinliğine Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyinin ortaklaşa düzenlediği tekne turuna katıldı.

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz Şantiye Şefliği Kampanyası Hakkında Sarıyer Belediyesi Başkanlığını Ziyaret Etti

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı E. Fusun SÜMER, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Evren KORKMAZER 13 Eylül 2022 tarihinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENǒi makamında ziyaret etti.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslektaşlarımızla birlikte Adalet Nöbetinin 144. gününde 16 Eylül 2022 tarihinde Mimarlar Odası’nın Karaköy’deki binasının önünde destek verdi.

İzmir Şube Başkanımız Eylem Ulutaş Ayatar SonSöz TV Yayınına Katıldı

İMO İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar 14 Eylül 2022 tarihinde Muhittin Akbel`in sunduğu SonSöz TV canlı yayın programına katılarak İzmir`deki yapı stoğunun durumu, güvenli yapı üretimi, şantiye şefliği ve yapı denetimi gibi konularda görüşlerini aktardı.

İzmir Şube Başkanımız Eylem Ulutaş Ayatar İz Televizyonu Yayınına Katıldı

İMO İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar 6 Eylül 2022 Salı günü İz Televizyonu canlı yayınında Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Genel Başkanı üyesi Tayfun Gücenmez ile birlikte Pınar Teke ile Gündoğdu programının konuğu oldu.

İzmir Şubemiz ve Karabağlar Belediyesi İş Birliği ile Sosyal Sorumluluk Projesi Gerçekleştirildi

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Genç Mühendisler Komisyonu üyelerimiz, genç-İMO üyelerimiz ve Karabağlar Belediyesi iş birliği ile sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.


e-Bülten Sayı 450 / 20 Eylül 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88