Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesine Yönelik Bazı Çekinceler

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan Sosyal Konut Projesi hakkında, 14 Eylül 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

12 Eylül’ün 42. Yılında Darbenin Mirası Yaşıyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 12 Eylül Darbesinin 42. yılında yaptığı açıklama.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç Birgün Gazetesine açıklamalarda bulundu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, inşaat şirketlerinin kamu ihalelerine girmek istemediğinin altını çizdi. 11 Eylül 2022

Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2022/3 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ Yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2022/3 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ 13 Eylül 2022 tarih ve 31952 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İMO Ulaştırma Uzmanlık Kurulu 2. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Ulaştırma Uzmanlık Kurulu 2. toplantısını 8 Eylül 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Meslek İçi Eğitim Kurulu 48. Dönem Dördüncü Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 4. toplantısını 8 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Sadık Gökçe`yi Aramızdan Ayrılışının 1. Yılında Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Meslek duayenlerimizden ve Odamızın emektarlarından Sadık Gökçe`yi aramızdan ayrılışının 1. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Kamuda Kadro Açılmaması ve İşsizlik Ülkemizin En Önemli Sorunlarından Biridir Meslektaşlarımızın Boynunu Eğdirmemek İçin Mücadeleye Devam Edeceğiz!

Atanmadığı için gözyaşlarını tutamayan bir öğretmene “Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” cevabını veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in sözlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 13 Eylül 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizden Duyuru: Mesleğe Hazırlık Kursu

İMO Ankara Şubesi tarafından 26 Eylül - 14 Ekim 2022 tarihleri arasında Mesleğe Hazırlık Seminerler ve Çalışma Atölyeleri düzenlenecektir.

Ankara Şubemizde İMO-çocuk Tanışma ve Çocuk Şenliği Düzenlendi

3 Eylül 2022 Cumartesi günü Uğur Mumcu Parkı’nda doğanın güzelliğinde uyum içinde birlikte oynamak, üretmek, paylaşmak için İMO-çocuk Şenliği`nde bir araya gelindi.

Ankara Şubemizden Duyuru: İMO-çocuk Yaratıcı Drama Atölyesi’nde Buluşuyor

İMO-çocuk tarafından 4-12 yaş arası çocuklara yönelik `Yaratıcı Drama Atölyesi` düzenleniyor.

Bursa Şubemiz Dünya Barış Günü Yürüyüşüne Katıldı

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu ile birlikte yürüdü.

Bursa Şubemizden KÖSOB’A Ziyaret

İMO Bursa Şube Yönetimi, KÖSOB Müdürü Küçükbekir’i makamında ziyaret etti

Bursa Şubemizde Çevre Düzeni Planı Değerlendirme Toplantıları Sürüyor

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşegül Kebir, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Gonca Höyüklü, Aykut Ertürk, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Reyhan Loyan Dalkılınç, Şube Sekreteri Bedirhan Karagöz, Bursa 2040 yılı 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı’nı değerlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Bursa Şubemizde STA4-Cad Statik Betonarme Kursu Başladı

İMO Bursa Şubesi tarafından İnşaat Mühendisi İbrahim Ulutaş eğitmenliğinde düzenlenen STA4-Cad Statik Betonarme Kursu başladı.

İstanbul Şubemizi Beşiktaş Belediyesi Ziyaret Etti

İMO İstanbul Şubesini Beşiktaş Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Oylum IŞIK, 7 Eylül 2022 tarihinde ziyaret etti.

İstanbul Şube Başkanımız Şantiye Dergisi Programına Konuk Oldu

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı E. Fusun SÜMER, Sertaç AYTAǒ ın hazırladığı `10 Soruda Türkiye`de İnşaat Mühendisi Olmak` programına 9 Eylül 2022 tarihinde canlı yayın konuğu olarak katıldı.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

İnşaat Mühendisleri Odası İstanul Şubesi Adalet Nöbetinin 137. gününde Mimarlar Odası’nın Karaköy’deki binasının önünde, yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla birlikte destek verdi. (9 Eylül 2022)


e-Bülten Sayı 449 / 13 Eylül 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88