Depremi Değil Ama Afeti Önlemek Mümkün! 17 Ağustos’un Yıl Dönümünde Türkiye’nin Depreme Hazırlığı: Sorunlarımız ve Çözümlerimiz!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 17 Ağustos Depreminin 23. yıl dönümü nedeniyle, 16 Ağustos 2022 tarihinde İMO İstanbul Şubesinde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklama İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna tarafından yapıldı.

17 Ağustos Depreminin 23. yıl dönümünde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

48. Dönem İMO Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları İlk Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları ilk ortak toplantısı 13 Ağustos 2022 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ortak toplantısı çevrimiçi olarak 10 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Yapılması Gereken Değişikliklere İlişkin Milletvekillerine Mektup

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Şubeleri tarafından, Bakanlıkça hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe ilişkin milletvekillerine gönderilen mektup.

Şantiye Şefliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Yönelik İMO Çalışmaları Sürüyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası merkez ve tüm şubeleriyle birlikte; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Altın Saatler Programında

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, Açık Radyo’da yayımlanan Altın Saatler programına konuk oldu.

İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna Hürriyet Gazetesinde

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna`nın Hürriyet Gazetesinde yer alan 17 Ağustos Depremine ilişkin açıklamaları.

Başsağlığı ve Geçmiş Olsun

İMO Ankara Şubesinin, Ankara`daki sağanak yağış sırasında bir şantiyede hayatını kaybeden inşaat mühendisliği öğrencisi ve yaralanan biri inşaat mühendisliği, diğeri mimarlık öğrencisi 2 meslektaş adayımız hakkında yaptığı açıklama. 16.08.2022.

Mesleğimize Başlamadan Hayatımızı Kaybediyoruz

genç-İMO 13. Dönem Öğrenci Konseyinin, Ankara`da hayatını kaybeden inşaat mühendisliği öğrencisi hakkında 16 Ağustos 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

Rahmi Löker`i Saygı ve Özlemle Anıyoruz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 32. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Rahmi Löker`i aramızdan ayrılışının 27. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

Harun Karadeniz`i Özlemle Anıyor, Anısı Önünde Saygıyla Eğiliyoruz

68 kuşağı gençlik hareketi önderlerinden meslektaşımız, Harun Karadeniz`i aramızdan ayrılışının 47. yıl dönümünde özlemle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

İMO İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu ilk toplantısını 9 Ağustos 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

İMO Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Altyapı ve Yapılaşma Komisyonu ilk toplantısını 10 Ağustos 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK SOSYAL TESİSİ 2022-2023 DÖNEMİ KAYIT BAŞVURULARI BAŞLADI

TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesisi 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi için başvuru ve kayıtları başladı.

 Şubelerden Haberler

Antalya Şubemiz Antalya Deprem Master Planı 1. Çalıştayında

Antalya Büyükşehir Belediyesi`nin düzenlemiş olduğu Antalya Deprem Master Planı 1. Çalıştayına İMO Antalya Şube Başkanı Mehmet Soner Akdoğan, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Mustafa Koç, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Erman Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Onay ve Sadullah Kabakuşak katıldı.

Antalya Şubemiz: Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz…

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubemiz üyesi ve Yapı Denetim Firması Yetkilisi Zekeriya Mengi, şantiyede denetleme görevi sırasında saldırıya uğramıştır. Şubemizin konu ile ilgili 10 Ağustos 2022 tarihli Basın Açıklaması

Bursa Şubemizde SAP 2000 ile Yapı Sistemleri Analizi Kursu

İMO Bursa Şubesinde İnşaat Mühendisi Mert Aktürk eğitmenliğinde SAP 2000 ile Yapı Sistemleri Analizi Kursu (İleri Seviyesi) düzenlendi.

Bursa Şubemizde Program Kursları Devam Ediyor

İMO Bursa Şubesince 25-27-29 Temmuz, 01-03 Ağustos tarihlerinde düzenlenen İdeCAD Statik Betonarme V10 Kursu, meslektaşımız Emrah Yıldız eğitmenliğinde gerçekleşti.

Eskişehir Şubemize Bilgisayar Mühendisleri Odası Eskişehir Temsilciliğinden Ziyaret

Bilgisayar Mühendisleri Odası Eskişehir Temsilcisi Önder Demir ve Temsilci Yardımcısı Baki Osman Bekgöz, 9 Ağustos 2022 tarihinde İMO Eskişehir Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemiz: Meslektaşımıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube üyesi, meslektaşımız ve yapı denetim şirketi yetkilisi Zekeriya Mengi’nin görevi sırasında saldırıya uğraması bizi derinden yaralamıştır. Görevini sürdürmeye çalışan meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı ve faillerinin serbest bırakılmasını kınıyoruz.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetinde

Adalet Nöbeti 100. gününe girdi. “Adalet istiyoruz, Gezi’ye özgürlük!” çağrısıyla tutulan 100. gün nöbetine İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslektaşlarımız destek verdi.


e-Bülten Sayı 445 / 16 Ağustos 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88