Genç Meslektaşımızı Aramızdan Koparan İş Cinayeti Kader Değildir!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 16 Temmuz 2022 tarihinde genç meslektaşımızın da hayatını kaybetmesine neden olan iş cinayetiyle ilgili 18 Temmuz 2022 tarihli açıklaması.

Odamızın Açtığı Davalarda Danıştay’dan Olumlu Karar Çıktı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasının, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 06.10.2020 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan ve Odamızın yetkilerini ihlal eden yönetmeliklerdeki düzenlemeler hakkında açtığı davalarda, Danıştay 6. Dairesi, düzenlemelerin iptaline karar verdi.

“Yapı, Tesis ve Onarım İşleri İhalelerinde Kullanılan Müteahhitlik Karneleri ve İş Bitirme Belgelerinin 2022/2 Yılına Ait Değerlendirme Katsayıları Hakkında Tebliğ” Yayımlandı

Resmi Gazetenin 6 Temmuz 2022 tarihli 31888 sayısında Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: “Yapı, Tesis ve Onarım İşleri İhalelerinde Kullanılan Müteahhitlik Karneleri ve İş Bitirme Belgelerinin 2022/2 Yılına Ait Değerlendirme Katsayıları Hakkında Tebliğ” yayımlandı.

Acımız Büyük...

İMO Yönetim Kurulunun 15 Temmuz Hakkında Açıklaması

Bir kez daha aynı toplumsal buhranları yaşamamak, geleceğimizi ve toplumsal barışımızı kazanmak için halkımızın temel sorumluluğu; Cumhuriyeti bilimle, laiklikle, eşitlik ve adaletle yeniden inşaa etmek, tek adamlığa diktaya ve gericiliğe karşı demokrasiyi hakim kılmaktır.

Teoman Öztürk`ü Saygıyla Anıyoruz

TMMOB`nin unutulmaz başkanlarından Teoman Öztürk`ü aramızdan ayrılışının 28. yılında saygı ve özlemle anıyoruz...

Meslek İçi Eğitim Kurulu 2. Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 2. toplantısını 6 Temmuz 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

genç-İMO 13. Öğrenci Konseyi İlk Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası genç-İMO 13. Öğrenci Konseyi ilk toplantısını 17 Temmuz 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdi.

İyi Bayramlar...

Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar; sağlık, dostluk ve barış içinde nice bayramlar dileriz.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz

İnşaat Mühendisleri Odası`nın faaliyetleri, haberleri, duyuruları ve paylaşımlarını sosyal medya hesaplarından kolayca takip edebilirsiniz.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemizden Basın Açıklaması

İMO Adana Şubesi Adana’da meydana gelen iş kazası ile ilgili açıklama yaptı

Ankara Şubemizin Aramızdan Ayrılışının 28. Yılında Teoman Öztürk`ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz Açıklaması

Ankara Şubemiz Adalet Nöbetinin 72. Gününde Hukuksuz Tutuklamalara Karşı Adalet Nöbetindeydi

Dayanışma ve özgürlük mücadelesi Gezi ruhunun verdiği kararlıkla devam ediyor.

Ankara Şubemizden Mesleğe Hazırlık Kursu Duyurusu

İMO Ankara Şubesi tarafından 01 - 20 Ağustos 2022 tarihleri arasında Mesleğe Hazırlık Seminerler ve Çalışma Atölyeleri düzenlenecektir.

Antalya Şubemizden Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne Ziyareti

İMO Şube Yönetim Kurulu, Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali BAHAR’ı, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fatih İNCİR’i, Bölge Müdürü Sayın İlhan METİN’i ve Yönetim Kurulu Danışmanı Sayın Mustafa İSSİ’yi ziyaret etti.

İstanbul Şubemizde Fotoğraf Proje Atölyesi Başlıyor

İMO İstanbul Şubesinde Fotoğraf Proje Atölyesi 4 Ağustos 2022 tarihinde başlıyor.

İstanbul Şubemizden Adalet Nöbetine Destek

Adalet Nöbeti için 11 Temmuz 2022 tarihinde Mimarlar Odası`nın Karaköy` deki Binası`nın önünde, İMO İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımızla destek verdik.

İstanbul Şubemizin Bayram Mesajı

Bayramlar, düşmanlığa karşı dostluğun, nefrete karşı sevginin ve eşitsizliğe karşı adaletin hayat bulduğu toplumsal değerlerdir. Kucaklaşmaya, barışa ve kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde temennimiz, bayramların birleştirici gücünün daim olmasıdır. Bu duygularla üyelerimizin, çalışanlarımızın ve değerli ailelerinin Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor ve sağlık diliyoruz.

İstanbul Şubemizde 2022 Yaz Staj Dönemi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak 2022 yılı staj döneminde stajyerlerimize staj olanağı sağlayan aşağıdaki adları yazılı kurum kuruluş ve firmalara teşekkür ederiz.


e-Bülten Sayı 441 / 19 Temmuz 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88