Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisinin Tam Metin Gönderim Son Tarihi 14 Temmuz 2022’ye Uzatıldı

İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi`nin on sekizincisi, 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul`da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Uğur Hocaya Saygı Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye Prefabrik Birliği destekleriyle gerçekleştirilen Uğur Hoca’ya Saygı Günü Etkinliği 25 Haziran 2022 Cumartesi günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı.

İMO Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 48. Dönem Çalışmalarına Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu ilk toplantısı 23 Haziran 2022 tarihinde yapıldı.

İMO Onur Kurulu İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Onur Kurulu 2. toplantısını 23 Haziran 2022 tarihinde İMO genel merkez binasında gerçekleştirdi.

TMMOB Yönetim Kurulu ve Oda Başkanları Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları Ortak Toplantısı 25 Haziran 2022 tarihinde Makina Mühendisleri Odası Toplantı Salonu`nda `47. Dönem Çalışma Programının Hazırlanması` gündemi ile gerçekleştirildi.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz

İnşaat Mühendisleri Odası`nın faaliyetleri, haberleri, duyuruları ve paylaşımlarını sosyal medya hesaplarından kolayca takip edebilirsiniz

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz, Adana-Ceyhan Depreminin 24. Yıldönümünde Anma Töreni Düzenledi

İMO Adana Şubesi, 27 Haziran 1998 Ceyhan depreminin 24. yıldönümünde Ceyhan’daki Deprem Anıtı önünde, Ceyhan Belediyesi ile birlikte depremde hayatını kaybedenleri anmak ve deprem önlemlerine dikkat çekmek için 27 Haziran 2022 tarihinde anma töreni düzenledi.

Adana Şubemiz, Kahramanmaraş Temsilciliğinde Toplantı Düzenledi

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur ve Şube Sekreter Üyesi Mazlum Sevincek’in katılımıyla, 25 Haziran 2022 tarihinde Kahramanmaraş Temsilciliğinde temsilcilik üyeleriyle yapılan toplantıda, temsilcilik yönetim kurulu oluşturma konusu ile Şube ve Temsilcilik çalışmaları üzerine görüşüldü.

Adana Şubemiz ÇÜ ve ATÜ genç-İMO Üyeleri İçin Mezuniyet Töreni Düzenledi

İMO Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi ile Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler için Şube toplantı salonunda 24 Haziran 2022 tarihinde mezuniyet töreni düzenledi.

Ankara Şubemiz: Şantiye Şefliği Konusunda Taleplerimizi Görmezden Gelemezsiniz

Şantiye şefliğinin uygun meslek grubunca ve büyük oranda fiili olarak yapılmamasına rağmen, çözüm önerilerimizle ilgili bakanlık tarafından herhangi bir dönüş yapılmaması bu durumun bilinçli olarak yaratıldığını düşündürmektedir. Yönetmelik taslağını ilgili bakanlığa teslim etmemizin üzerinden tam 8 ay geçti.

Eskişehir Şubemiz Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Mezuniyet ve Rozet Takma Töreni Düzenledi

İMO Eskişehir Şubesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümleri`nin 2021 – 2022 yılı mezunlarına 23 Haziran 2022 tarihinde İMO Teras`ta Mezuniyet ve Rozet Takma Töreni düzenledi.

İstanbul Şubemiz İBB- Koru İstanbul Eylem Alanları Çalıştayına Katıldı

Çalıştaya İMO İstanbul Şube Başkanı Fusun SÜMER katıldı.

İstanbul Şubemiz Vakıflara Devredilen Kültür Varlıkları Paneline Katıldı

Panele İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER ve Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Umut DAĞAR katıldı.

İstanbul Şubemiz Adalet Nöbetine Destek Ziyaretinde Bulundu

Adalet Nöbeti`nde Şube Başkanı `E.Fusun SÜMER,` Sekreter Üyesi `Evren KORKMAZER` ve Yönetim Kurulu Üyesi `Özer OR` yaptıkları konuşmalarda; Gezi’yi savunmanın mekânı ve zamanı paylaşan tüm canlıların haklarını birlikte gözetmek, gelecek kuşakların kültür ve tabiat varlıklarıyla tarihsel miras üzerindeki haklarını birlikte korumakla birlikte, özgürlüğü, eşitliği, cumhuriyeti, laikliği, demokrasiyi ve insan haklarını savunmak olduğuna vurgu yaptılar.

İstanbul Şubemiz Basında Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER’le “Sektörde, Kalite ve Standart Konusunun Üzerinde Önemle Durulması Gerekiyor” başlığı ile yapılan röportaj Havuz&Sauna Dergisi’nin Mayıs Haziran Sayısında yer aldı.

İzmir Şubemiz İzbeton İş Yerini Ziyaret Etti

21 Haziran 2022 tarihinde İzbeton`da çalışan üyelerimizi ziyaret ederek İMO İzmir Şube çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İzmir Şubemiz genç-İMO İzmir Temsilciler Toplantısı Yaptı

2-3 Temmuz tarihlerinde Ankara`da gerçekleşecek olan genç-İMO meclisi öncesi, üniversitelerin ve öğrencilerin gündeminin konuşulduğu genç-İMO İzmir temsilci toplantısı 17 Haziran 2022 tarihinde Şubemiz hizmet binasında hibrit olarak gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 439 / 28 Haziran 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88