Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Üzerine Kanun Teklifi Üzerine Değerlendirme

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Üzerine Kanun Teklifi Üzerine, 9 Haziran 2022 tarihinde yaptığı değerlendirme.​

Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisinin Yeri ve Tarihi Belirlendi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi`nin on sekizincisi, 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul`da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Konut Krizine Yönelik Açıklamamız Basında

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, konut krizine yönelik kamu arsalarının satışına ilişkin yaptığı açıklama çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı

Uğur Hocaya Saygı Günü

Hocaların Hocası Prof. Dr. Uğur Ersoy’un doksanıncı yaş gününü kutlamak amacıyla, bir etkinlik düzenlenmektedir.

Genel Hatlarıyla Beton Kitabı Tüm İMO Şubelerinde

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Yapı Malzemeleri Kurulu tarafından hazırlanan Genel Hatlarıyla Beton kitabının temini tüm İMO Şubelerinde devam ediyor.

Ek Gösterge Düzenlemesi Müjde Değil Utanç Kaynağıdır!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca düzenlenen 3600 ek gösterge değişikliği konusunda 9 Haziran 2022 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Adana Sorunları ve Kent Konseyi Çalışmaları Toplantısı Yaptı

İMO Adana Şubesinde 10 Haziran 2022 tarihinde Adana sorunları ve Adana kent konseyi çalışmaları hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Adana Şubemiz Adıyaman`da, Adıyaman Temsilciliği ile Toplantı Düzenledi

11 Haziran 2022 tarihinde Adıyaman Temsilciliğinde, Temsilcilik Kurulu ve Temsilcilik üyeleriyle meslek ve meslektaş sorunları üzerine karşılık görüşlerin paylaşıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Adana Şubesi Adıyaman Temsilciliğimizde İnşaat Sorunları Toplantısı Düzenlendi

İMO Adana Şube Adıyaman Temsilciliğinde, 9 Haziran 2022 tarihinde Adıyaman inşaat sektörü sorunlarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

İMO Ankara Tiyatro Topluluğu İMOT Sunar: Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldular

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi İmot Tiyatro Topluluğu Tarafından 18 Haziran 2022 Cumartesi Günü Saat 20.00`De İmo Kkm Teoman Öztürk Salonu`Nda `Gece O Kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldular` Oyunu Sahnelenecektir.

Ankara Şubemizin Girişimleriyle Yozgat Belediyesi`nde de Proje Müellif Kayıt Ücreti Kaldırıldı

İMO Ankara Şubesi tarafından Yozgat Belediyesi`nin uygulamasına ilişkin girişimlerde bulunulmuştur.

Ankara Şubemiz: Her Yağışta Göle Dönen Ankara’da Mevcut Durum İdare Edilemez !

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından 7 Haziran 2022 tarihinde Salı günü Ankara`nın çeşitli ilçelerinde etkili olan sağanak yağış sonrası yaşanan taşkın ve baskınlar hakkında 8 Haziran 2022 tarihinde bir açıklama yayımlandı.

Ankara Şubemiz: 5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali’nin Açılışı İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda Gerçekleşti

5. Uluslararası Çocuk Diyarı Film Festivali’nin açılışı 4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 18.00’de İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda gerçekleşti.

Antalya Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi Tamamlandı

“Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi” İnş. Müh. Murat YILMAZ ve Yük. İnş. Müh. Özerk YILDIRIM’ın sunumlarıyla tamamlandı.

Gaziantep Şubemiz Rumkale Antik Kenti Gezi Turu Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube 15. Dönem Yönetim Kurulu, Şube üyelerine ve ailelerine yönelik düzenlenen Rumkale Antik Kenti Gezisi, üyelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz: Beyoğlu Fetihtepe’de Kentsel Dönüşüm Zulmüne Son!

Bilindiği gibi Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi 3550. Ada kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınmış, 2021’in Ağustos ayında mevcut binaların yıkımına başlanmıştı.

İstanbul Şubemizde Uluslararası İnşaat Sözleşmelerinde Sözleşme, Hak Talebi ve Uyuşmazlık Yönetimi Semineri Gerçekleştirildi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Uluslarası İnşaat Sözleşmelerinde Sözleşme, Hak Talebi ve Uyuşmazlık Yönetimi” başlıklı, semineri 6 Haziran 2022 tarihinde yüz yüze ve online olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Silivri Temsilcilik Kurulu Yenileme Toplantısı Yapıldı

İMO İstanbul Şubesinin 48. Dönem Çalışma Dönemine ilişkin Şubeye bağlı Silivri Temsilciliğinizin kurul yenileme toplantısı 7 Haziran 2022 tarihinde Silivri Temsilciliğinde yapıldı.

İstanbul Şubemiz Kadıköy Temsilcilik Kurulu Yenileme Toplantısı Yaptı

İMO İstanbul Şubesinin 48. Dönem Çalışma Dönemine ilişkin Şubeye bağlı Kadıköy Temsilciliğinin kurul yenileme toplantısı 6 Haziran 2022 tarihinde Kadıköy Temsilciliğinde yapıldı.

İstanbul Şubemiz Bakırköy Temsilcilik Kurulu Yenileme Toplantısı Yaptı

İMO İstanbul Şubesinin 48. Dönem Çalışma Dönemine ilişkin Şubeye bağlı Bakırköy Temsilciliğinin kurul yenileme toplantısı 3 Haziran 2022 tarihinde Bakırköy Temsilciliğinde yapıldı.

İzmir Şubemizde 21. Yüzyılın En Gözde Malzemesi CLT ve Tasarım Kriterleri Semineri Gerçekleştirildi

Dr. Çağatay Demirci`nin sunduğu, moderatörlüğünü İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kutay Yücetürk`ün yaptığı 21. Yüzyılın En Gözde Malzemesi CLT ve Tasarım Kriterleri semineri 7 Haziran 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 437 / 14 Haziran 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88