Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisinin Yeri ve Tarihi Belirlendi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi`nin on sekizincisi, 7-8-9 Kasım 2022 tarihinde İstanbul`da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi Ayazağa Yerleşkesinde düzenlenecektir.

Kamuda Meslektaşlarımızın Ücretleri İyileştirilmeli, Ek Gösterge 6400 Seviyesine Yükseltilmelidir!

Bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan, kamu görevlilerinin mali haklarını yakından ilgilendiren ek gösterge konusunda oluşturulan komisyon ilk toplantısını 16 Şubat’ta, ikincisini ise 16 Mart’ta yaptı. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini belirterek bugün (3 Haziran 2022) Cumhurbaşkanına sunulacağını açıkladı.

Halkın Can ve Mal Güvenliği Şirketlerin Kârı İçin Tehlikeye Atılmamalıdır!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine, otoyollardaki otomobil hız sınırlarına ilişkin yazı gönderilmiş, otoyollarda otomobiller için uygulanan hız sınırlarının artırıldığı bildirilmiştir.

Konut Krizi Arsa Sorunu Değildir, Kamu Arsalarını Satmakla Çözülemez!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, konut krizine yönelik kamu arsalarının satışına ilişkin yaptığı açıklama.

2022 Yılı İnşaat Birim Fiyatları Güncellendi

2 Haziran 2022 tarih ve 31854 sayılı Resmi Gazete’ de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında yayınlanan, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı.

Oda Yönetim Kurulu ve Onur Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ve Onur Kurulu ortak toplantısı 30 Mayıs 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Mesleki Değerlendirme Kurulu 48. Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu 2 Haziran 2022 tarihinde ilk toplantısını yaparak, 48. Dönem çalışmalarına başladı.

Nazım Hikmet`i Saygıyla Anıyoruz

Nazım Hikmet`i aramızdan ayrılışının 59. yılında saygıyla anıyoruz...

2023 Yılı Dünya Tünel Kongresi

Kongrede bildiri kabul süresi 20 Temmuz 2022 tarihine kadar uzatılmış olup bildirilerinizi aşağıdaki linke tıklayarak gönderebilirsiniz.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz genç-İMO Üyelerine Yönelik Teknik Gezi Düzenledi

İMO Adana Şubesi, ÇÜ ve ATÜ öğrencisi genç-İMO üyelerine yönelik 3 Haziran 2022 tarihinde Toprakarme Duvar İmalat teknik gezisi düzenledi.

Adana Şubemizden Basın Açıklaması

İMO Adana Şubesi Dünya Çevre Günü Nedeniyle Açıklama Yaptı

Adana Şubemiz Kahvaltı Etkinliği Düzenledi

İMO Adana Şube, 5 Haziran 2022 tarihinde çocuk etkinliklerinin de yer aldığı, Şube üyelerini ve yakınlarını bir araya getiren kahvaltı programı gerçekleştirdi.

Antalya Şubemiz Mecdude Başakıncı Ortaokulu Yıl Sonu Resim Sergisine Katıldı

Mecdude Başakıncı Ortaokulu AHENK Projesi Yıl Sonu Resim Sergisi açılış töreni 1 Haziran 2022 Çarşamba günü Antalya Şube Sergi Salonunda gerçekleştirildi.

Ankara Şubemiz Yönetim Kurulu ve Temsilciliklerle Toplantı Yaptı

İMO Ankara Şubesi ve bağlı Temsilcilikler toplantısı 31 Mayıs 2022 tarihinde İMO KKM Rüştü Özal Salonu’nda yapıldı.

Ankara Şubemizden Duyuru: İMO-Çocuk Yaza Merhaba Şenliği’ne Çağırıyor

İMO-çocuk tarafından 11 Haziran 2022 Cumartesi günü Uğur Mumcu Parkı’nda 4-12 yaş çocuklar için “Yaza Merhaba Şenliği” düzenlenecektir.

Bursa Şubemizde Yapı Üretiminde Laboratuvar Deneyleri Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından İnşaat Mühendisi Yaşar Poyraz’ın sunumuyla Yapı Üretiminde Laboratuvar Deneyleri Semineri gerçekleştirildi

Bursa Şubemiz genç-İMO Uludağ Üniversitesi’nde Stand Açtı

Bursa Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin düzenlediği `Kariyer Söyleşileri Günü`nde` Bursa genç-İMO standı açtı.

Bursa Şubemizde Su Yalıtım Uygulamaları Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından KÖSTER Yapı Kimyasalları A.Ş. Kalite Kontrol Müdürü Mazlum Budak’ın sunumuyla Su Yalıtım Uygulamaları Semineri gerçekleştirildi.

Bursa Şubemizde SAP2000 Kursu Düzenlendi

İMO Bursa Şubesinde İnşaat Mühendisi Mert Aktürk eğitmenliğinde gerçekleştirilen SAP2000 ile Yapı Sistemleri Analizi Kursu (Başlangıç Seviyesi) üyelerin talebi ile düzenlendi.

Bursa Şubemizde Bursa’nın Kent İçi Ulaşım Sorunu ve Çözüm Önerileri Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından Yüksek İnşaat Mühendisi, İMO Bursa Şubesi Ulaşım Komisyonu Başkanı Mehmet Tözün Bingöl’ ün sunumuyla “Bursa’nın Kent İçi Ulaşım Sorunu ve Çözüm Önerileri Semineri” düzenlendi.

Bursa Şubemizde İnşaat Mühendisliğinde Yazılımlar Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şube Gençlik Komisyonunun katkıları ile İnşaat Mühendisi Mert Aktürk eğitmenliğinde gerçekleştirilen “İnşaat Mühendisliğinde Yazılımlar” seminerinde genç meslektaşlarımız ve meslektaş adaylarımızla buluştuk.

Bursa Şubemizde Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri düzenlendi.

Bursa Şubemiz BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünde genç- İMO Standı Açtı

İMO Bursa Şubesi, Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde genç-İMO standı açtı.

Bursa Şubemizde Betonarme Elemanların Davranışı Semineri Düzenlendi

İMO Bursa Şubesi tarafından Dr. Öğretim Üyesi Serkan Sağıroğlu’nun sunumuyla Betonarme Elemanların Davranışı semineri gerçekleştirildi.

Çanakkale Şubemizde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) Eğitimi Gerçekleştirildi

İMO Çanakkale Şubesinde, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden Prof. Dr. M. Nuray Aydınoğlu tarafından Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) Eğitimi 21 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Eskişehir Şubemizi Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Ziyaret Etti

EMO Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ender KELLECİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ŞAKAR, Doğukan YURTTAŞ, Özcan ÖZDEMİR, Nazan ERŞAHİN, Salih EĞERCİ ve Teknik Personel Emre FİDAN, 31 Mayıs 2022 tarihinde Eskişehir Şubemizi ziyaret etti.

Eskişehir Şubemiz Anabilim Dalları Etkinliği Düzenledi

MO Eskişehir Şubesinin genç-İMO öğrencileri tarafından organize en `Anabilim Dalları Etkinliği`, 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü, Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gaziantep Şubemizde Yeni Mezunlar İçin Kaba Yapıdan İnce Yapıya Uygulama Detayları Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Meslek İçi Eğitimler Seminerleri kapsamında; `Yeni Mezunlar İçin Kaba Yapıdan İnce Yapıya Uygulama Detayları` konulu seminer düzenlendi.

İstanbul Şubemiz Mustafa Ürgüplü’yü Saygıyla Anıyoruz

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önceki dönem başkanlarından Mustafa Ürgüplü’yü aramızdan ayrılışının 25. yıldönümünde özlemle ve saygıyla anıyoruz.

İstanbul Şubemizde Çok Katlı Prefabrik Yapılarda Japon İnşaat Teknolojileri – Türkiye ve Dünyadaki Uygulama Örnekleri Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Çok Katlı Prefabrik Yapılarda Japon İnşaat Teknolojileri – Türkiye ve Dünyadaki Uygulama Örnekleri” başlıklı, seminer 30 Mayıs 2022 tarihinde online olarak gerçekleşti.

genç-İMO İstanbul İston A.Ş. 3d Beton Yazıcı İle İnşaat Teknolojisi ve Laboratuvarı Teknik Gezisi Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul genç-İMO, İstanbul üyelerimiz için 1 Haziran 2022 Çarşamba günü İston A.Ş. Tuzla Fabrikası`na teknik gezi düzenlendi.

İstanbul Şubemiz İETT Troleybüs Kuvvet Merkezi Yapısal Analiz ve Müdahale Önerileri, Uygulamalar Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında “İETT Troleybüs Kuvvet Merkezi Yapısal Analiz ve Müdahale Önerileri, Uygulamalar” semineri 2 Haziran 2022 tarihinde yüz yüze ve online olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz `Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği “ne Katıldı

İMO İstanbul Şube olarak stant açarak katılım sağladığı TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ‘nin düzenlediği `Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği`, 5 Haziran Pazar günü Etiler Sanatçılar Parkı`nda gerçekleştirildi.

İzmir Şubemizde Şantiye Şefinin Sorumluluğu ve Yüklenici ile Hukuki İlişkisi Semineri Gerçekleşti

`Şantiye Şefinin Sorumluluğu ve Yüklenici ile Hukuki İlişkisi` konulu seminer 2 Haziran 2022 tarihinde Şube hizmet binasında gerçekleşti.

İzmir Şubemiz Ödemiş, Tire ve Selçuk Temsilcilikleriyle Toplantı Yaptı

İMO İzmir Şubesi 2 Haziran 2022 tarihinde Ödemiş ve Tire, 3 Haziran 2022 tarihinde Selçuk Temsilciliklerindeki üyelerle bir araya geldi.

İzmir Şubemiz Aliağa ve Bergama Temsilciliklerinde Toplantı Yaptı

İMO izmir Şubesi 31 Mayıs 2022 tarihinde Aliağa ve Bergama Temsilciliklerinde üyelerle bir araya geldi

Manisa Şubemizde `Deprem Mühendisliği ve Burkulması Önlenmiş Çaprazlı Çerçevelerin Kullanımı` Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi tarafından `Deprem Mühendisliği ve Burkulması Önlenmiş Çaprazlı Çerçevelerin Kullanımı` Semineri 1 Haziran 2022 tarihinde düzenlendi.


e-Bülten Sayı 436 / 7 Haziran 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88