Gezi Tutukluları Serbest Bırakılsın

Aralarında, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesinin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu Gezi Tutukluları serbest bırakılsın!

Eşitlik, Özgürlük ve Adalet için; Yaşasın 1 Mayıs!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, 1 Mayıs açıklaması. 29.04.2022

3 Fidanı Saygı ve Özlemle Anıyoruz

Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

1 Mayıs Alanlarda Coşkuyla Kutlandı

İnşaat Mühendisleri Odası da tüm birimleriyle alanlarda yerini aldı.

İyi Bayramlar

Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar; sağlık, dostluk ve barış içinde nice bayramlar dileriz.

İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş ile Ankara Şube Başkanı Bülent Tatlı Birgün Gazetesinde

İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş ile İMO Ankara Şube Başkanı Bülent Tatlı, Kastamonu`da geçen yıl ki sel felaketinden sonra yapılan 15 geçici köprü ile ilgili Birgün Gazetesine açıklamalarda bulundu.

İMO’dan Adalet Nöbetine Destek

TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Mimarlar Odası avukatlarından Can Atalay, şehir plancısı Tayfun Kahraman’ın da bulunduğu 8 kişi hakkında Gezi Davasında verilen karara karşı Mimarlar Odası İstanbul Şube Binası önünde başlatılan adalet nöbetine, İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Nusret Suna, Yönetim Kurulu Üyesi Sıdıka Gülsun Parlar, İstanbul Şube Başkanı Fusun Sümer ile Şube yöneticilerinin ve üyelerimizin katıldığı geniş bir heyetle destek verildi.

2. Ulusal İnşaat Mühendisliği Sempozyumu

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 14-17 Eylül 2022 tarihleri arasında “2. Ulusal İnşaat Mühendisliği Sempozyumu” düzenlenecektir.

Ankara Şubemizin Girişimleriyle Çankırı Belediyesinde Proje Müellif Kayıt Ücreti Kaldırıldı

Kesinleşen yargı kararlarına rağmen bazı idareler tarafından yapı ruhsatı düzenleme aşamasında proje müellifi, şantiye şefi veya fenni mesul olarak görev üstlenecek üyelerimizden; “mühendislik çalışma ruhsat harcı”, “müellif kaydı” veya başka tanımlamalar adı altında ücret alınmasına karşı Odamızın girişimleri devam ediyor.

İMO İzmir 1 Mayıs Söyleşisi

İMO İzmir Şubesi 1 Mayıs`a Giderken başlıklı çevrimiçi söyleşi düzenledi.

Teknik Derginin Yeni Sayısı Yayımlandı

Teknik Derginin Mayıs 2022 sayısı yayımlandı.

Türkiye Mühendislik Haberlerinin Yeni Sayısı Yayımlandı

Türkiye Mühendislik Haberleri (TMH) dergisinin 509. sayısı, 48. Olağan Genel Kurulu kapak konusuyla yayımlandı.

Bu Ülkenin Harcında Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Emeği Var Ek Gösterge Hakkımız!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde sürdürülen `Ek Gösterge Komisyonu`nun üçüncü toplantısı öncesinde TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 9 Mayıs 2022 tarihinde bir basın açıklaması yapılarak kamuda çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ek göstergelerinin yükseltilmesi ve insanca yaşanacak bir ücret talebimiz bir kez daha dile getirildi.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz, Niğde Temsilciliğinde Toplantı Düzenledi

Adana Şubesi, Niğde Temsilciliğinde; Şube ve Temsilcilik çalışmalarının görüşüldüğü ve yeni dönem temsilcilik yönetim kurulu için temayüllerin alındığı toplantı düzenledi.

Ankara Şubemizde Mayıs Ayı Çevrimiçi Perşembe Seminerleri

İMO Ankara Şubesi tarafından 12, 26 Mayıs 2022 tarihlerinde “Çevrimiçi Perşembe Seminerleri” düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz Büyük Ölçekli Simülasyonlar Yardımıyla Zemin Büyütmesinin Modellenmesi: Orta ve Kuzey Doğu Amerika ve Batı Amerika İçin Uygulamalar Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 28 Nisan 2022 Perşembe günü “Büyük Ölçekli Simülasyonlar Yardımıyla Zemin Büyütmesinin Modellenmesi: Orta ve Kuzey Doğu Amerika ve Batı Amerika İçin Uygulamalar” çevrimiçi semineri düzenlendi. Seminer İMO Ankara Şubesi Araştırma Görevlisi Can Dirlik’in açılış konuşmasıyla başladı.

İstanbul Şubemiz: Yoksulluk, İşsizlik ve Adaletsizliğe Karşı Haydi 1 Mayıs’a!

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, işsizlik ve düşük ücretlerin boyunduruğundaki inşaat mühendisleri başta olmak üzere tüm çalışanların 1 Mayıs’ını kutluyor, meslektaşlarımızı birlik, dayanışma ve mücadele gününe sahip çıkmaya çağırıyoruz.

İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyemiz 1 Mayıs 1977, 1989 ve 1996 Şehitlerini Anma Etkinliğine Katıldı

Anma etkinliğine İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi `Özer OR` katıldı

İstanbul Şubemizde Yapı Sektöründe Dijital Dönüşüm: 3D Yazıcılar İle Katmanlı Beton Üretim Teknolojisi Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen “Yapı Sektöründe Dijital Dönüşüm: 3d Yazıcılar İle Katmanlı Beton Üretim Teknolojisi” başlıklı seminer 25 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde İklim Değişkliği ve Yapılı Çevre Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen `İklim Değişikliği Ve Yapılı Çevre` başlıklı seminer 28 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Eğitimi

Kayıt için : Şube ve Temsilciliklerimize başvurabilirsiniz.

İstanbul Şubemizden Bayram Mesajı

Umuyoruz ki bayram, tarihsel ve geleneksel anlamına uygun atmosferin ortaya çıkmasına vesile olur. Bu duygularla başta inşaat mühendisleri ve değerli aileleri olmak üzere herkesin Bayramını kutlar, esenlikler ve mutluluklar dileriz.

İzmir Şubemizde İlk Yardım Eğitimi Tamamlandı

İMO İzmir Şubesi ve Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği işbirliği ile Bayraklı Halk Eğitim Merkezi tarafından 21-22-26-27 Nisan 2022 tarihlerinde Şubemizde İlk Yardım Eğitimi tamamlandı.

İzmir Şubemizde Burkulması Önlenmiş Çaprazlar Semineri Gerçekleşti

Doç. Dr. Mehmet Bakır Bozkurt tarafından sunulan, Yönetim Kurulu Üyesi Y. İnş. Müh. Zafercan Atacan`ın moderatörlüğünü yaptığı `Burkulması Önlenmiş Çaprazlar` semineri 26 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Organize Sanayi Bölgeleri ve Serbest Bölgelerde Çalışan Üyelerimizle Toplantı

İzmir`de bulunan Organize Sanayi Bölgeleri ve Serbest Bölgelerde çalışan üyelerimizin tanışmalarının sağlanması, Oda çalışmalarıyla ilgili görüş ve önerilerinin alınması ile çalışma alanlarındaki uygulamalarının değerlendirilmesi amacıyla 22 Nisan 2022 tarihinde İzmir Şubede bir toplantı gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 432 / 10 Mayıs 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88