Unutulmaz Gezi’yi Selamlıyoruz Hiçbir Hukuk Dışı Karar Gezi Direnişinin Meşruiyetini Gölgeleyemez

Gezi Davası`nda, aralarında TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu arkadaşlarımız hakkında verilen mahkumiyet kararına ilişkin TMMOB`ye bağlı Odalar tarafından, 26 Nisan 2022 tarihinde ortak basın açıklaması yapıldı.

Karanlık Gider Gezi Kalır Diyenler Meydanlarda Buluştu

Gezi Davasında TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesinin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu 7 kişi hakkında verilen mahkûmiyet kararlarına ilişkin emek ve demokrasi örgütleri 26 Nisan 2022 tarihinde Türkiye’nin dört bir yanında meydanlarda buluştu.

Zulme, Zorbalığa Teslim Olmayacağımızı Kamuoyuyla Paylaşıyoruz

Kimse Dokunamaz Bizim Suçsuzluğumuza!

Gezi Davası`nda, aralarında Yönetim Kurulu Üyemiz Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odamızın İstanbul Şubesi’nin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odamızın Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu arkadaşlarımız hakkında verilen mahkumiyet kararına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

TMMOB Afet Sempozyumu Tamamlandı

TMMOB tarafından düzenlenen Afet Sempozyumu, 20-22 Nisan 2022 tarihlerinde, Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezinde yapıldı.

Türkiye Kıyıları ve Deniz Alanları

İMO Yönetim Kurulu 16 Nisan 2022 tarih ve 31811 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Kıyı Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ilgili açıklama yaptı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisi İçin Bildiri Özet Gönderi Kabulü Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi`nin on sekizincisi, Kasım 2022`de İstanbul`da düzenlenecektir.

Genel Hatlarıyla Beton Kitabı Çıktı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Yapı Malzemeleri Kurulu tarafından hazırlanan Genel Hatlarıyla Beton kitabı çıktı.

İMO SEM Web Sitesi Açıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi İMO SEM web sitesi açıldı.

TMMOB Yönetim Kurulu, Oda Başkanları ve İKK Sekreterleri Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB Yönetim Kurulu, Oda Başkanları ve İl Koordinasyon Kurulu Sekreterleri Ortak Toplantısı `Gezi Davası, 1 Mayıs 2022 ve TMMOB 47. Dönem Olağan Genel Kurulu` gündemleri ile 26 Nisan 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz ATÜ genç-İMO Üyeleri İçin Baret Takma Töreni Düzenledi

İMO Adana Şubesi, ATÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO öğrencileri için 18 Nisan 2022 tarihinde Şube binasında baret takma töreni düzenledi.

Adana Şubemiz genç-İMO Üyelerine yönelik Teknik Gezi Düzenledi

İMO Adana Şubesi, ATÜ öğrencisi genç-İMO üyelerine yönelik OYAK Beton Santraline 20 Nisan 2022 tarihinde teknik gezi düzenledi.

Adana Şube Osmaniye Temsilciliğimiz Proje Üreten Meslektaşlarla ilgili Toplantı Düzenledi

Adana Şube Osmaniye Temsilciliğimiz, 15 Nisan 2022 tarihinde proje üreten mühendislerin yaşadığı sorunlar konusunda Osmaniye Belediyesiyle toplantı düzenledi.

Ankara Şubemizde Depreme Karşı Çelik Uygulamaları Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 21 Nisan 2022 Perşembe günü “Depreme Karşı Çelik Uygulamaları” çevrimiçi semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Dünya İşi-Dr. Talia Ekin Tokyay Çevrimiçi Söyleşisi Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından her ayın üçüncü Salı akşamı dünyanın değişik coğrafyalarında şantiyelerde, ofislerde çalışan mühendislerin hem mesleki hem sosyal deneyimlerinin paylaşıldığı `Dünya İşi` çevrimiçi söyleşi programının on ikincisi 19 Nisan 2022 tarihinde düzenlendi.

Ankara Şubemizde genç-İMO SAP2000 Temel Seviye Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 04-16 Nisan 2022 tarihleri arasında hibrit eğitim modeliyle genç-İMO üyelerine özel SAP2000 Temel Seviye Eğitimi düzenlendi. 25 saat devam eden kursa 19 kişi katıldı.

Ankara Şubemizde genç-İMO Sta4cad Temel Seviye Eğitimi Kursu Düzenlenecektir

09-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında genç-İMO üyelerine özel gerçekleştirilecek olan ` STA4CAD Temel Seviye Eğitimi`nin bilgi afişi aşağıda sunulmuştur.

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Seminer: `Büyük Ölçekli Simülasyonlar Yardımıyla Zemin Büyütmesinin Modellenmesi: Orta ve Kuzey Doğu Amerika ve Batı Amerika İçin Uygulamalar` Düzenlenecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 28 Nisan 2022 Perşembe saat 20.30`da “Büyük Ölçekli Simülasyonlar Yardımıyla Zemin Büyütmesinin Modellenmesi: Orta ve Kuzey Doğu Amerika ve Batı Amerika İçin Uygulamalar” çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz Kil Atölyesinde Kadın Meslektaşlarıyla Buluştu

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Kadın Komisyonu tarafından 24 Nisan 2022 tarihinde Pazar günü İMO Ankara Kent Kütüphanesi`nde `Kil Atölyesi` düzenlendi.

Eskişehir Şubemizde Çizgi Film Gösterimi Yaptı

İMO Eskişehir Şubesi 23 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen “Çizgi Film Gösterimi” etkinliği gerçekleştirildi

Gaziantep Şubemiz Merhum Üyemiz Korkut Küçükcan Davası İle İlgili Açıklama Yaptı

İMO Gaziantep Şubesi Merhum Üye Korkut KÜÇÜKCAN`IN, Akkent Cami inşaatında meydana gelen çökme olayında hayatını kaybetmesiyle ilgili dava 19.04.2022 Salı günü gerçekleşti.

İstanbul Şubemizden 23 Nisan Açıklaması: Yeniden Ulusal Egemenlik, Yeniden Demokrasi

İMO İstanbul Şubesi 23 Nisan Açıklaması

İstanbul Şubemizde Merak Edilenler Soru-Cevap : Betonarme Binalar ve TDBY 2018 – Eğitimi Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “Soru-Cevap” eğitimlerimizin üçüncüsü 18 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Merak Edilenler Soru-Cevap : Geoteknik Eğitimi Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “Soru-Cevap” eğitimlerimizin dördüncüsü 21 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Taksim Dayanışmasından Gezi Davası Açıklamasına Katıldı

Gezi Davası süreci hakkında değerlendirmelerde bulunulan basın toplantısına İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Özer OR, Şube Sekreter Yardımcısı Funda KILINÇ SUVAKÇI katıldı.

İstanbul Şubemiz genç-İMO İstanbul ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Kulübü 23 Nisan Etkinliği Düzenledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle genç-İMO İstanbul ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İnşaat Kulübü işbirliği ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı`nda yatmakta olan çocuklara İstanbul Şubesinin hazırlamış olduğu `Bir Yapının Hikayesi ` adlı çocuk kitabı hediye edildi.

İzmir Şubemiz Karşıyaka ve Konak Belediyelerini Ziyaret Etti

İMO İzmir Şubesi 19 Nisan 2022 tarihinde Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Konak Belediyesi iş yerlerinde çalışan üyeleri ziyaret ederek üyelere Şube çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İzmir Şubemizde Deniz Üstü Rüzgar Enerjisinde İnşaat Mühendisliği Çalışmaları : Yapı-Dalga Etkileşimi Semineri Gerçekleşti


e-Bülten Sayı 431 / 26 Nisan 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88