İMO 48. Olağan Genel Kurulu Tamamlandı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu 26-27 Mart 2022 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Dönem Olağan Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi

Odamızın tüm organ ve birimlerinin yapacağı çalışmalarda ve etkinliklerinde meslek ve meslektaş sorunlarının toplumun sorunlarından bağımsız olmadığı bilinciyle, bilim ve tekniği rehber edinerek, hiçbir vesayet ilişkisine dâhil olmadan, ülke kaynaklarının, çevrenin, tarihi değerlerin ve kültürel mirasın, toplum çıkarının korunması için çalışmaya devam edecektir.

İMO 47. Dönem 4. Danışma Kurulu Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Danışma Kurulunun son toplantısı 25 Mart 2022 tarihinde, İMO KKM Teoman Öztürk Salonunda yapıldı.

Moğolistan İnşaat Mühendisleri Birliği`yle Protokol İmzalandı

Moğolistan İnşaat Mühendisleri Birliğinin 23 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirdiği ziyarette Odamız adına İstanbul Şubemiz ev sahipliğinde 2006 yılında imzalanan iş birliği protokolü yenilendi.

Pamukkale Üniversitesinde TMMOB Birimi Kuruluyor

TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu, Pamukkale Üniversitesinin tahsis ettiği bir odada TMMOB birimi kuruyor. Birim; Odaların öğrenci komisyonu üyeleri tarafından açık tutulacak.

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Dünya Su Günü nedeniyle yaptığı açıklama basında yer aldı

 Şubelerden Haberler

Adana Şube Başkanımız 22 Mart Dünya Su Günü Nedeniyle Basın Açıklaması Yaptı

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı

Ankara Şubemiz: İMO-Çocuk 22 Mart Dünya Su Günü’ne Özel Çocuk Gözüyle Su’ya Dair Farkındalık Projesi Videosu ve Kitapçığı Yayımladı

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Mart Dünya Su Günü’ne özel “Çocuk Gözüyle Su’ya Dair Farkındalık Projesi” kapsamında video ve kitapçık yayımlandı.

Ankara Şubemiz İnşaat Mühendisinin Çalışma Alanları ile Görev, Yetki ve Sorumlulukları Kitabı Yayımladı

İMO Ankara Şubesi tarafından “İnşaat Mühendisinin Çalışma Alanları ile Görev, Yetki ve Sorumlulukları” kitabı yayımlandı.

Ankara Şubemizde Hibrit Kurs: genç-İMO Sap2000 Temel Seviye Eğitimi Düzenlenecektir

Kayıtlar 29 Mart 2022 Salı günü sona erecektir. Kesin kayıtlar ve ödemelerle ilgili ön kaydınızı yaptıktan sonra iletişime geçilecektir.

Ankara Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (Beptr-2) Eğitimi Düzenlenecektir

Kayıtlar 30 Mart 2022 Çarşamba günü sona erecektir. Kesin kayıtlar ve ödemelerle ilgili ön kaydınızı yaptıktan sonra iletişime geçilecektir.

Ankara Şubemiz: Su Yaşamın Kaynağı, Gezegenimizin Geleceğidir

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Mart Dünya Su Günü’ne dair “Su Yaşamın Kaynağı, Gezegenimizin Geleceğidir” başlıklı bir açıklama yayımlandı.

Antalya Şubemiz Yapı Denetim Firmalarında Görev Yapan Proje ve Uygulama Denetçisi Mühendisleri ile Ortak Toplantısı Yapıldı

Yapı Denetim Firmalarında görev yapan Proje ve Uygulama Denetçisi inşaat mühendisleri ile Şube Yönetim Kurulu ortak toplantısı 22 Mart 2022 tarihinde Şube Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Antalya Şubemiz `Biz Bize Türkülerde Buluştuk` Etkinliği Düzenledi

İMO Antalya Şubesi `Biz Bize Türküler` etkinliğinin beşincisi 18 Mart 2022 Cuma günü Şube Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Antalya Şubemiz Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri ve Sergisi Ödül Töreni ve Sergi Açılışına Katıldı

Kepez Belediyesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi`nin ortaklaşa düzenlediği, Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri ve Sergisi Ödül Töreni ve sergi açılışı 18 Mart 2022 Cuma günü Erdem Bayazıt Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Antalya Şubemiz Antalya Yapı Denetimler Birliği Genel Kurul Toplantısına Katıldı

İMO Antalya Şubesi Antalya Yapı Denetimler Birliği Genel Kurul toplantısına katıldı.

Antalya Şubemiz Antalya Kent Konseyi Genel Kuruluna Katıldı

Genel Kurula İMO Antalya Şubesini temsilen Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Mustafa KOÇ katıldı.

Antalya Şubemize Anadolu Aslanları İş İnsanları Derneğinden (ASKON) Ziyaret

Anadolu Aslanları İş İnsanları Derneği (ASKON) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cahit URFAN ile Yönetim Kurulu Üyesi ve İnşaat Yapı Malzemeleri Sektör Başkanı Sayın Hakan EVREN, Antalya Şube Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Antalya Şubemize Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Yönetim Kurulundan Ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Övünç POLAT ile Yüksekokul Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Cevdet Bertan GÜLLÜDAĞ, aynı zamanda da üyemiz olan İnş. Müh. Dr. Öğr. Üyesi Arzu ER ve Yüksekokul Sekreteri Veli TÜRKMEN, İMO Antalya Şube Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler.

Antalya Şubemiz Isparta Temsilciliğimize Bağlı Üyelerle İle Toplantı Yaptı

İMO Antalya Şubesi 18. Dönem Yönetim Kurulu, Isparta Temsilciliğine bağlı üyelerimiz ile Temsilcilik Hizmet Ofisinde gerçekleştirilen üye toplantısında bir araya geldi.

Antalya Şube Başkanımız “İnşaat Zirvesi`22” Etkinliğine Katıldı

İMO Antalya Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soner AKDOĞAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Erman AYDIN, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşenur KALAYCI ve Tufan KUŞ katılım sağladı.

Eskişehir Şubemiz 44. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul`a Gezi Düzenledi

Meslektaşlar ve genç-İMO üyeleri, inşaat sektöründeki yeni ürünleri, yeni teknolojileri tanıma fırsatı, bunların yanı sıra önemli konuşmacıları ve eğitim seminerlerini dinleme fırsatı buldular.

Eskişehir Şubemiz Eti Maden Genel Müdürlüğünü Ziyaret etti

Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi F.Betül HACIMUSALAR YÖRÜKCÜ ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Oytun GÖKTEN, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan KELEŞER`i makamında ziyaret etti.

İstanbul Şubemizde Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi, Başarı Belgesi Töreni ve 360 Derece Şantiye Eğitimine Yönelik Uygulama Etkinliği Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak düzenlenen “Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi, Başarı Belgesi Töreni ve 360 Derece Şantiye Eğitimine Yönelik Uygulama Etkinliği 20 Mart 2022 tarihinde Şube Konferans Salonu ve Fuaye katlarında gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz İTÜ - CIVILCON’22 Etkiliğine Katıldı

Etkinlik alanında kurulan genç-İMO standı ile katılımcılara İMO İstanbul Şubesi tarafından kupa, not defteri ve kalem hediye edildi. Yeni üyelikler alındı ve öğrencilere meslek odaları hakkında bilgi verildi. Etkinliğe İTÜ genç-İMO temsilcileri katıldı.

İstanbul Şubemiz İstanbul Kent Konseyi Deprem Afet Çalışma Grubu Toplantısına Katıldı

Alanında uzman paydaşların, STK, meslek odaları, İBB`nin ilgili müdürlükleri ve akademisyenlerle bir araya gelerek ihtiyaç tespiti ve tecrübe paylaşımında bulunulan toplantıya İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sami GÜLTEKİN katıldı.

İstanbul Şubemiz Yapısal Yangın Dayanıklılığı Çalıştayına Katıldı

Çalıştaya İMO İstanbul Şubesi adına Dr. İnş. Müh. Kerem Peker katıldı.

İstanbul Şubemiz Yapı Fuarı- Altın Mıknatıs Ödül Töreninde

Fuarda 24 Mart 2022 tarihinde katılımcı firmalar arasında düzenlenen “Altın Mıknatıs” en iyi stand yarışmasında İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Elif ERSOY jüri üyeliği yaptı.

İzmir Şubemizde genç-İMO Kentsel Dönüşüm Semineri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi Öğrenci üyelere yönelik düzenlenen Kentsel Dönüşüm Semineri İnş. Müh. Rahmi Alper ve Bağımsız Araştırmacı Cihan Uzunçarşılı Baysal`ın sunumlarıyla, Uygar Ünal`ın moderatörlüğünde 19 Mart 2022 tarihinde Şubede hibrit olarak gerçekleşti.

İzmir Şubemizde genç-İMO Çevrimiçi Temel Afet Bilinci Eğitimi Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi öğrenci üyelere yönelik İnş. Müh. Ali Güngör ve İnş. Müh. Selma Nalbantoğlu`nun eğitmenliğini yaptığı Temel Afet Bilinci Eğitimi 18 Mart 2022 tarihinde Deniz Karadağ`ın moderatörlüğünde online olarak gerçekleşti.

İzmir Şubemiz : 2022 Dünya Su Günü Tema: Yeraltı Suları - Görünmeyeni Görünür Kılmak

İMO İzmir Şubesi 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili açıklama yaptı

İzmir Şubemizde 22 Mart Dünya Su Günü Semineri Gerçekleşti

İMO izmir Şubesi tarafından Dünya Su Günü dolayısıyla düzenlenen, Yönetim Kurulu Üyesi İnş. Müh. S. Barbaros Göksan`ın sunduğu `Yeraltı Suları - Görünmeyeni Görünür Kılmak` konulu seminer 22 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 427 / 29 Mart 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88