TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Genel Kurulu Toplanıyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu, çoğunluklu ve çoğunluk aranmaksızın aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır.

Odamızın 47. Dönem Çalışma Raporu Yayımlandı

26-27 Mart 2022 tarihlerinde 48. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Odamızın 47. Dönem Çalışma Raporu yayımlandı.

Gezi Halk İradesidir Yargılanamaz!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Gezi Davası hakkında 21 Mart 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

Dünya Su Gününe Dair

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun Dünya Su Günü nedeniyle yaptığı açıklama.

Hasar Tespit Eğitiminin İkincisi Düzenlendi

İMO Afet Hazırlık Müdahale Kurulu, 14 Mart 2022 tarihinde Merkezi Çevrimiçi Hasar Tespit Eğitiminin ikincisini düzenledi.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Çeşitli Basın Yayın Kuruluşlarında Yer Aldı

Okul ihalelerinin iptal edilmesine ilişkin İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, çeşitli basın yayın kuruluşlarına açıklamalarda bulundu.

Bulgaristan İnşaat Mühendisleri Birliği Çanakkale’ye Teknik Gezi Düzenledi

Bulgaristan İnşaat Mühendisleri Birliği 17-18 Mart 2022 tarihlerinde Çanakkale Köprüsüne teknik gezi düzenleyerek köprünün açılışına katıldı.

Sedat Özkol`u Saygıyla Anıyoruz

Ölümünün 10. yılında Sedat Özkol`u sevgi ve saygıyla anıyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

Emperyalist işgale karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü kutlu olsun.

18. Teknik Kongre Yürütme ve Düzenleme Kurulu 5. Toplantısını Yaptı

18. Teknik Kongre Yürütme ve Düzenleme Kurulu 10 Mart 2022 tarihinde beşinci ortak toplantısını çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

İMO İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu 13. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu onüçüncü toplantısı 15 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO İnşaat Yönetimi Uzmanlık Kurulu 9. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Yönetimi Uzmanlık Kurulu dokuzuncu Toplantısı 11 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Geoteknik Uzmanlık Kurulu 21. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Geoteknik Uzmanlık Kurulu 21. toplantısı 18 Mart 2022 tarihinde İMO İstanbul Şube binasında gerçekleştirildi.

Taksim Dayanışması Gezi Davasına Sahip Çıkacağız

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 17 Mart 2022 tarihinde TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesinde Taksim Dayanışması Gezi Davasına ilişkin yapılan basın toplantısında dostlarımızı haklı davalarında yalnız bırakmayacağız diye konuştu.

Barışa Bir Şans Verelim, Nevruz Kutlu Olsun!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 21 Mart 2022 tarihinde yayınladığı mesajla Nevruz`u kutlayarak barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.

Dünyayı ve Ülkemizi Bekleyen Yakın Tehdide Hazırlıklı Olalım, Ormanlarımıza, Suyumuza, Doğamıza Sahip Çıkalım!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz Dünya Ormancılık Günü, Su Günü ve Dünya Meteoroloji Günü dolayısıyla 22 Mart 2022 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz 1. Danışma Kurulu ve Merkez Delege Toplantısı Düzenledi

İMO Adana Şube, İMO Genel Kurulu ve İMO Adana Şube 24. Dönem Çalışma Programı gündemiyle, 17 Mart 2022 tarihinde 1. Danışma Kurulu ve Merkez Delege Toplantısı düzenledi.

Adana Şube Adıyaman Temsilciliğimiz Üyelerle Toplantı Yaptı

İMO Adana Şube Adıyaman Temsilciliğimizde, 11 Mart 2022 ve 15 Mart 2022 tarihilerinde temsilcilik üyeleriyle, sorunların konuşulduğu, önerilerin alındığı iki toplantı düzenlendi.

Adana Şube Osmaniye Temsilciliğimizde Öğrencilere Yönelik Meslek Tanıtımı Toplantısı Yapıldı

İMO Adana Şube Osmaniye Temsilcimiz Cem Burak Keskiner, Osmaniye’de bulunan bir eğitim kurumunda 14 Mart 2022 tarihinde düzenlenen kariyer günleri toplantısında, inşaat mühendisliği mesleği konusunda bilgi verdi.

Ankara Şubemiz `Erhan Karaesmen`den Seçmeler` Kitabı Yayımladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yayını olarak Erhan Karaesmen`in çeşitli dergi ve gazetelerde yazdığı politika, spor, edebiyat, sanat ve mesleki yazılarından oluşan `Erhan Karaesmen`den Seçmeler` kitabının imza günü 2 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 18.00`da ODTÜ Mezunlar Derneği`nde yapılacaktır.

Ankara Şubemiz 25. Dönem Delege Toplantısı Yaptı

İMO 48. Olağan Genel Kurulu gündemli İMO Ankara Şubesi 25. dönem delegele toplantısı 17 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

Ankara Şubemizde Dünya İşi-Yük. İnş. Müh. Fatih Aydoğmuş Çevrimiçi Söyleşisi Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından her ayın üçüncü Salı akşamı dünyanın değişik coğrafyalarında şantiyelerde, ofislerde çalışan mühendislerin hem mesleki hem sosyal deneyimlerinin paylaşıldığı `Dünya İşi` çevrimiçi söyleşi programının on birincisi 15 Mart 2022 tarihinde düzenlendi.

Ankara Şubemizde Ankraj Tasarım Esasları ve Demo Uygulaması Çevrimiçi Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 17 Mart 2022 Perşembe günü “Ankraj Tasarım Esasları Ve Demo Uygulaması” çevrimiçi semineri düzenlendi.

Antalya Şubemizde Genç Üyeler ve genç-İMO Komisyonu Toplantısı

“Genç Üyeler ve genç-İMO Komisyonu” ilk toplantısını 14 Mart 2022 tarihinde Şubemiz Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirdi. Bir sonraki toplantı tarihi 01 Nisan 2022 Cuma günü olarak belirlendi.

İstanbul Şubemize Okan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden Ziyaret

Okan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Selim DÜNDAR, Dr. Öğr. Üyesi Saeid ZARDARI, Özlem VARDAR, Saadet DEVECİ İMO İstanbul Şube Yönetim Kuruluna 17 Mart 2022 tarihinde kutlama ziyaretinde bulundu.

İstanbul Şubemize Türk Yapısal Çelik Derneği`nden Kutlama Ziyareti

Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı H. Yener GÜR’EŞ Şube Yönetim Kuruluna 17 Mart 2022 tarihinde kutlama ziyaretinde bulundu.

İstanbul Şube Başkanımız Taksim Dayanışması, Gezi Açıklamasına Katıldı

Taksim Dayanışması, daha önce iki kez beraat kararı verilmesine rağmen üçüncü kez açılan Gezi Davası sürecine ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Gezi Davası süreci hakkında değerlendirmelerde bulunulan basın toplantısına İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER katıldı.

İstanbul Şube Başkanımız YTÜ İnşaat Fakültesi Dış Paydaşlar Toplantısına Katıldı

İnşaat mühendisliği eğitimi ve eğitim programlarının görüşüldüğü toplantıya Şube Başkanı E. Fusun SÜMER ve Önceki Dönem Şube Başkanı Nusret SUNA katıldı.

İstanbul Şubemiz Planlama ve Kontrol Zirvesine Katıldı

İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emre Bayraktar`ın da katıldığı etkinliğe Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Sami Gültekin ve Emek Yılmaz katıldı.

İstanbul Şubemiz: Rüştü Özal`ı Saygıyla Anıyoruz

İMO İstanbul Şubesi Rüştü Özal`ın ölüm yıldönümünde açıklama yaptı

İstanbul Şubemiz Basında Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Elif ERSOY`un, Unkapanı Köprüsü`ndeki bağlantı noktalarının soğuk havaların da etkisiyle son 1 ay içerisinde ayrılmasına ilişkin açıklamaları Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Bursa Hakimiyet ve Bursa TV`de yer aldı.

İstanbul Şubemiz: 18 Mart`ı Selamlıyoruz!

Çanakkale’de emperyalist işgale geçit vermeyen Mustafa Kemal Atatürk ve neferlerini saygıyla ve özlemle anıyoruz.

İzmir Şubemizde Kamu İştiraklerinde Ücretli Çalışan Mühendisler Çalışma Grubu Kuruldu

İMO İzmir Şubesinde Kamu İştiraklerinde Ücretli Çalışan Mühendisler Çalışma Grubu kuruldu. Kamu kurumlarında ücretli çalışan meslektaşlarımızın ücret, çalışma şartları, yetkileri, sosyal haklarının araştırılması ve mevcut durumlarının iyileştirilmesi amacı ile bir toplantı gerçekleştirildi.

İzmir Şubemizde İş Yeri Ziyaretleri Devam Ediyor

İMO İzmir Şubesinin is yeri ziyaretleri kapsamında Folkart Country şantiyesini ziyaret ederek, sektör ve meslektaşlarımızın sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini alındı.

İzmir Şubemiz genç-İMO Konut Şantiyesi Teknik Gezisi Gerçekleşti

12 Mart 2022 tarihinde genç-İMO İzmir tarafından Konut Şantiyesi Teknik Gezisi düzenlendi. genç-İMO Denizli ile birlikte gerçekleştirilen teknik gezi sonrası Şubemizde genç-İMO tanıtım toplantısı ve ardından kokteyl gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 426 / 22 Mart 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88