İMO Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 3. Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 3. ortak toplantısı 12 Mart 2022 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Gerçekleştirilecek

İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde hazırlanan ilk merkezi eğitim olan Şantiye Şefliği Temel Eğitiminin ikincisi 22 Mart - 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kadın İnşaat Mühendisleri Ortak Toplantısı Yapıldı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu tarafından düzenlenen Kadın İnşaat Mühendisleri Ortak Toplantısı; İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu, Şube Yönetim Kurullarının Kadın Üyeleri ve Şube Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu Başkanlarının katılımıyla 9 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Güney Özcebe`yi Aramızdan Ayrılışının 23. Yılında Saygı ve Özlemle Anıyoruz

1970-1971 ve 1979 yıllarında Oda Yönetim Kurulu Üyeliği, 1981-1990 yıllarında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Güney Özcebe 9 Mart 1999 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Ölümünün 23. yılında Güney Özcebe`yi saygı ve özlemle anıyoruz.

Rüştü Özal`ı Saygıyla Anıyoruz

Odamız tarihinde önemli bir yeri bulunan, eski Oda başkanlarımızdan Rüştü Özal`ı ölümünün 14. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Sağlık Emekçilerimizin Yanındayız

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun 14 Mart Tıp Bayramında yaptığı açıklama.

İMO Mesleki Değerlendirme Kurulu 14. Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu ondördüncü toplantısı 8 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Daha Geç Olmadan Nükleerden Vazgeçelim, Yeni Felaketler Yaşanmasın!

11 Mart 2011 tarihinde yaşanan Fukuşima Nükleer Santrali felaketinin 11. yıldönümünde TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından nükleer santrallerin yarattığı tehditlere ilişkin basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğimizde Deprem Semineri

İMO Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğinde 5 Mart 2022 tarihinde 2018 deprem yönetmeliği ve depreme dayanıklı yapı tasarım ilkeleri konulu seminer düzenlendi.

Adana Şube Osmaniye Temsilciliğimiz Düziçi Üyeleriyle Toplantı

Adana Şube Osmaniye Temsilciliğimiz, Düziçi İlçesindeki meslektaşlarıyla 9 Mart 2022 tarihinde mesleki sorunların konuşulduğu ve önerilerin alındığı görüşme gerçekleştirdi.

Ankara Şubemizde `Dünya İşi` Çevrimiçi Söyleşi Programı Düzenlenecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından her ayın üçüncü Salı akşamı dünyanın değişik coğrafyalarında, şantiyelerde, ofislerde çalışan mühendislerin hem mesleki hem sosyal deneyimlerinin paylaşıldığı `Dünya İşi` çevrimiçi söyleşi programı düzenlenmektedir.

Ankara Şubemiz Erhan Karaesmen’den Seçmeler Kitabı Yayımladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi yayını olarak Erhan Karaesmen’in çeşitli dergi ve gazetelerde yazdığı politika, spor, edebiyat, sanat ve mesleki yazılarından oluşan `Erhan Karaesmen’den Seçmeler` kitabı yayımlandı.

Ankara Şubemiz tarafından Ankraj Tasarım Esasları ve Demo Uygulaması` Çevrimiçi Semineri Düzenlecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 20.00`de `Ankraj Tasarım Esasları ve Demo Uygulaması` çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

Ankara Şubemizde Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 10 Mart 2022 Perşembe günü `Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı` çevrimiçi semineri düzenlendi.

Antalya Şubemiz `Antalya Deprem Çalıştayı`na Katıldı

İMO Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Yapı A.D. Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. OKAN ÖZCAN, Akdeniz Üniversitesi ve ANTGİAD işbirliğiyle gerçekleştirilen Antalya Deprem Çalıştayı`na katıldı.

Antalya Şubemiz RUNTALYA 2022 Koşusuna Katıldı

RUNTALYA 2022 Koşusunda İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi `Her Şantiyeye Bir Şef` kampanyamıza ve Eğitime destek olmak için Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV) ile birlikte koşuyu tamamladı.

Antalya Şubemiz Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplantısına Katıldı

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Panelde, Uzman Psikolog Vildan TEMELKURAN ve Avukat Güler Yılmaz BİROL konuşmacı olarak yer aldılar. Panele Antalya Şubeyi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Onay katıldı.

Antalya Şubemiz ANSİAD 20. Girimşicilik Günleri/ Tecrübe paylaşımları Etkinliğine Katıldı

İMO Antalya Şubesinin Paydaşı bulundu ANSİAD 20. Girişimcilik Günleri / Tecrübe Paylaşımlarında Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soner AKDOĞAN, Antalya Türkiye Odalar ve Borsalar Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek İnşaat Mühendisliği ve iş hayatına dair tecrübelerini paylaştı.

Antalya Şubemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Açıklama Yaptı

`8 Mart Dünya Kadınlar Günü` Basın Açıklaması ve devamında kokteyl etkinliğimiz kadın üyelerimizin katılımıyla 07 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Antalya Şubemiz Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çelenk Sunma Törenine Katıldı

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Cumhuriyet Meydanında Çelenk sunma töreni düzenlendi. Antalya Şubeyi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Hatice ONAY katılım sağladı.

Antalya Şubemiz `Antalya Çevreci Dönüşüm Çalıştayı`na Katıldı

İMO Antalya Şube Başkanı Mehmet Soner AKDOĞAN, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ev sahipliğinde düzenlenen, Antalya Şubesinin de paydaşı olduğu `Antalya Çevreci Dönüşüm Çalıştayı`na katıldı.

Antalya Şube Yönetim Kurulumuzdan ASAT Genel Müdürlüğüne Ziyaret

İMO Şube Yönetim Kurulu tarafından ASAT Genel Müdürlüğüne 10 Mart 2022 tarihinde ziyaret gerçekleştirildi.

Antalya Şubemize ANSİAD Yönetim Kurulundan Ziyaret

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda da Antalya Şube üyesi olan İnş. Müh. Sayın Akın Akay AKINCI ile ANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Şube Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler.

Antalya Şube Serik Temsilciliğimizden Ziyaret

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Serik Temsilciliği, Mimarlar Odası ile beraber Serik Belediye Başkanı Sayın Enver Aputkan`ı makamında 10 Mart 2022 tarihinde ziyaret ettiler. İlçe ve meslek ile ilgili konular değerlendirildi.

Antalya Şubemiz Deprem ile İlgili Basın Açıklması Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi`nin Deprem ile ilgili Basın Açıklaması Yaptı

Eskişehir Şubemiz Meslektaş Buluşmaları Etkinlik Serisinin 3. Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Meslektaş Buluşmaları etkinlik serisinin üçüncüsünü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadın Meslektaşlar ile 13 Mart 2022 Pazar günü gerçekleştirdi.

Eskişehir Şubemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Söyleşisi ve İMO Hayattan Sesler Korosu Etkinliği Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Söyleşisi ve İMO Hayattan Sesler Korosu Etkinliği 10 Mart 2022 tarihinde Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Eskişehir Şubemiz Mühendisler Zirvesi Etkinliğine Katıldı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi`nin düzenlediği sürdürülebilir gelişme için `DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜ` Mühendisler Zirvesi, 4 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Gaziantep Şubemize Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneğinden Tebrik Ziyareti

GAİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Bora KANEVETÇİ ve Yönetim Kurulu üyeleri İMO Gaziantep Şubesine tebrik ziyaretinde bulundular.

Gaziantep Şubemiz Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Projesi Tanıtımı ve Gönüllü Kimlik Dağıtımı Törenine Katıldı

AFAD tarafından hazırlanan, şehrimizde olası afetlere karşı yapılacak olan çalışmaların planlandığı İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Projesi Tanıtımı ve Gönüllü Kimlik Dağıtımı törenine İMO Gaziantep Şubesi adına; Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Güçyetmez, Yönetim Kurulu Sekreter Üye Metin Girişken ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Bulut katılım sağladı.

Gaziantep Şubemize Şehitkamil Belediyesinden Tebrik Ziyareti

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan FADILOĞLU ve Başkan Yardımcısı Murat ÖZGÜLER Şube Yönetim Kurulu Başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretinde bulunmuşlardır.

Gaziantep Şubemizden Kültür Gezisi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi olarak; üyelerimiz ve ailelerine yönelik düzenli olarak gerçekleştireceğimiz kültür gezilerinin ilki 27 Şubat 2022 Pazar günü yapıldı.

Gaziantep Şubemize Gaziantep İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Tebrik Ziyareti

AFAD Şube Müdürü Vekili İbrahim BOZKURT, Eğitim Uzmanı Ayşe ŞAHİN, Arama Kurtarma Teknisyeni Mustafa GÜN, AFAD Gönüllüsü Mustafa AĞIR, AFAD Gönüllüsü Üyemiz Pınar Akdemir; Şube Yönetim Kurulu Başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretinde bulunmuşlardır.

Gaziantep Şubemize Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden Tebrik Ziyareti

Gaziantep Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hasan ALAN, İl Müdür Yardımcısı Enver KURTOĞLU, Şube Müdürü Üye Hasan KILYAR, İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretinde bulunmuştur.

Gaziantep Şubemize Gaziantep Üniversitesi Genç-İMO Temsilcilerinden Tebrik Ziyareti

Gaziantep Üniversitesi Genç-İMO temsilcisi Kubilay MUĞLU, Sınıf Temsilcileri Sümeyye ALYAN ve Nisanur TAŞAN, İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay GÜÇYETMEZ ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebrik ziyaretinde bulundu.

Gaziantep Şubemiz Yönetim Kurulumuz Kilis`te İkamet Eden Üyelerimiz İle Birlikte Kilis`te İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu, Kilis`te ikamet eden Üyelerle birlikte istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Gaziantep Şubemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenledi

İMO Gaziantep Şube 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhuriyetin Öncü Kadınları Resim Sergisi, Kokteyl ve söyleşi programları düzenledi.

Gaziantep Şubemizden Meslek İçi Eğitim Semineri

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, Meslek İçi Eğitim Seminerleri kapsamında `Binalarda ve Sanayi Yapılarında Yapı Güvenliği ve Mühendislik Hizmetinin Önemi` konulu seminer Şube hizmet binamızda gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Şube Başkanımız Yapı Magazin Dergisinde Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER`le `BİM Kullanımı Ulusal Ve Uluslararası Alanlarda Rekabet Gücünü Artırıyor` başlığıyla yapılan röportaj Yapı Magazin Dergisi`nin Mart 2022 sayısında yer aldı.

İstanbul Şube Başkanımız Bloomberg Businessweek Türkiye`de Yer Aldı

İMO İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER’le yapılan röportaj “Erkek Egemen Sektör Algısı Kırılıyor” başlığıyla yer aldı.

İstanbul Şubemiz İnşaat Sektöründe Kadınların Önemi Etkinliğine Katıldı

Konuşmacı olarak Şube Yönetim Kurulu Üyesi Elif ERSOY`un katıldığı etkinliğe Şube Yönetim Kurulu yedek üyesi Umut DAĞAR`da katıldı.

İstanbul Şube Başkanımız Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında C. Sami Yılmaztürk`ü Anıyoruz Etkinliğine Katıldı

Anma etkinliğine İstanbul Şube Başkanı E. Fusun SÜMER katıldı. Sergi 31 Mart 2022 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

İstanbul Şubemiz Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu: Yaşasın Kadınların Eşitlik ve Özgürlük Mücadelesi

(İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi`nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklama. 8 Mart 2022)

İstanbul Şube Başkanımız 8 Mart Büyük Kadın Buluşması Mitingine Katıldı

TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonunun da bileşeni olduğu 8 Mart Kadın Platformu tarafından “Yoksulluğa, Şiddete, Sömürüye Karşı Mücadeleyi Büyütüyoruz! Değiştirecek Gücümüz Var” temasıyla gerçekleştirilen 8 Mart Büyük Kadın Buluşması mitingi 6 Mart 2022 tarihinde Kadıköy Rıhtım’da gerçekleşti.

İzmir Şubemizden İş Yeri Ziyaretleri

Yapı Denetim İş Yeri Ziyaretleri İMO İzmir Şubesinin yeni dönem iş yeri ziyaretleri kapsamında Bostanlı Yapı Denetim, Girne Yapı Denetim, Yücebaş Yapı Denetim ve Ok Yapı Denetim firmalarını ziyaret ederek firmaların ve çalışanların sektörle ve çalışma koşulları ile ilgili görüş ve önerilerini aldı.

İzmir Şubemiz İzmir Kent Konseyi Deprem Farkındalık İzmir Deprem Gerçeği Paneline Katıldı

İzmir Kent Konseyi tarafından 5 Mart 2022 tarihinde düzenlenen Deprem Farkındalık Etkinliklerinde Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar katılarak açılış konuşması yaptı. Etkinlikler kapsamında gerçekleşen `İzmir`in Deprem Gerçeği - Hazır mıyız?` konulu panele Şube Mesleki Denetim Sorumlumuz Abdullah İncir konuşmacı olarak katıldı.

İzmir Şubemiz `Afet Çantan Hazır mı?` Etkinliğinde Stant Açtı

Kuzey Ege Arama Kurtarma Derneği ve Dünden Bugüne Kültür Sanat Derneği tarafından 28 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen Afet Çantan Hazır mı? özel konserine katılarak İMO İzmir Şubesi standı açtı.


e-Bülten Sayı 425 / 15 Mart 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88