Türkiye Mühendislik Haberlerinin Yeni Sayısı Yayımlandı

Türkiye Mühendislik Haberleri (TMH) dergisinin 508. sayısı, Hidrolik ve Su Yapıları kapak konusuyla yayımlandı.

Resmi Gazete`de Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı

12/02/2022 tarihli ve 31748 sayılı Resmî Gazete`de yayımlanan Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile daha önce yapı denetim kuruluşu tarafından Bakanlıktan temin edilen bina kimlik sertifikasının yapı müteahhidince temin edilmesi şeklinde değiştirildi.

İMO Bilirkişilik Kurulu 14. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Kurulu 14. toplantısı 3 Şubat 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Yönergesi Uygulama Esasları Revize Çalışması Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulunca revize taslağı oluşturulan Afet Hazırlık ve Müdahale Yönergesi Uygulama Esaslarının son revize çalışma toplantısı 10 Şubat 2022 tarihinde yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizden “Çocuk Gözüyle Su’ya Dair” İsimli Kitap Yola Çıkıyor

İMO-çocukların kendi gözünden ve kaleminden oluşturdukları resimlerin, karikatürlerin ve yazın türlerinin bir arada olacağı “Çocuk Gözüyle Su’ya Dair” isimli kitap yola çıkıyor…

Ankara Şubemiz 24. Dönem Çalışma Raporunu Yayınladı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi`nin Şubat 2020-Şubat 2022 arası dönemini kapsayan `İMO Ankara Şubesi 24. Dönem Çalışma Raporu` yayımlandı.

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Seminer: Proje Yönetiminde Yapay Zeka Uygulamaları

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 17 Şubat 2022 Perşembe saat 20.00`de `Proje Yönetiminde Yapay Zeka Uygulamaları ` çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

İstanbul Şubemiz: Faciaya Ramak Kaldı

Heybeliada Ortaokulu istinat duvarının yıkılmasıyla ilgili İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklama. 10 Şubat 2022

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna ve İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz E. Fusun Sümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün`ü Ziyaret Etti

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA ve İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi E. Fusun SÜMER, İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan AKGÜN`ü ziyaret ettiler.

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna Ve Sayman Üyemiz E. Fusun Sümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Pelin Alpkökin`i Ziyaret Etti

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA ve Sayman Üyesi E. Fusun SÜMER, İBB Raylı Sistem Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Pelin ALPKÖKİN`i ziyaret ettiler.

İstanbul Şubemizde Meslekte 25 Yıl Onur Belgesi Töreni ve Kokteyli Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 6 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen Meslekte 25. Yıl Onur Belgesi Töreni Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi`nde gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 421 / 15 Şubat 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88