İMO Şubeleri Genel Kurullarına Hazırlanıyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Şube Genel Kurulları ve Seçimlerinin, çoğunluklu ve çoğunluk aranmaksızın yapılacağı tarih ve adresler yayımlandı.

Türkiye İnşaat Mühendisliği 18. Teknik Kongre ve Sergisi İçin Özet Gönderi Tarihi 14 Şubat`a Kadar Uzatıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 1962-2004 yılları arasında iki yılda bir düzenli gerçekleştirilmiş olan İnşaat Mühendisliği Teknik Kongre ve Sergisi etkinliklerinin on sekizincisi Kasım 2022`de İstanbul`da gerçekleştirilecek.

Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisi Yayın Kurulu 8. Toplantısı Yapıldı

Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisi Yayın Kurulu 8. toplantısı, 5 Şubat 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Süheyl Akman`ı Kaybettik

Odamızın yayın organı olan Teknik Dergi`nin yayın kurulu üyeliğini yapan, beton kongrelerimizin birçoğunda bilim kurulu başkanlığı yapan, İT.Ü İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Malzemesi Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Süheyl Akman`ı kaybettik.

İMO Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu 11. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu onbirinci toplantısı 3 Şubat 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Türkiye`de Mühendislik ve Mimarlığın 250 Yılı Uluslararası Sempozyumu Duyurusu

İstanbul Teknik Üniversitesinin kuruluşunun 250. yılı etkinlikleri çerçevesinde 19-21 Mayıs 2022 tarihlerinde “Türkiye’de Mühendislik ve Mimarlığın 250 Yılı Uluslararası Sempozyumu” düzenlenecek.

Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, E— Mobilite, Dijitalizasyon Fuarı ve Konferansı Duyurusu

Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, E— Mobilite, Dijitalizasyon Fuarı ve Konferansı, İstanbul Viaport Marina`da 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

TMMOB Sanayi Kongresi 2021 Sonuç Bildirisi Yayınlandı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından 17-18 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen TMMOB Sanayi Kongresi 2021`in sonuç bildirisi açıklanmıştır.

Direnen Emekçilerin Yanındayız!

Ülkenin farklı yerlerinde devam eden işçi direnişlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: `Isparta`da Çöken Yalnız Elektrik Şebekesi Değil, İktidarın Enerji Başta Olmak Üzere Kamusal Hizmetleri Özelleştirme Politikasıdır!`

Geçtiğimiz günlerde Isparta`da yaşanan kar yağışları sonrasında kent geneline 3 günü aşkın süre boyunca elektrik verilmeyerek tüm halkın hayatını ve sağlığını tehdit edilmesine ilişkin DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından 8 Şubat 2022 tarihinde ortak basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

İstanbul Şubemizden İBB Kentsel Dönüşüm Şube Müdürüne Ziyaret

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Sayman Üyesi E. Fusun Sümer, İBB Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Kemal Murat Yün`ü, İBB`deki makamında ziyaret ettiler.

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna ve Sayman Üyemiz E. Fusun Sümer İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Kemal Duran`ı Ziyaret Ettiler

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA ve Sayman Üyesi E. Fusun SÜMER, İBB Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Kemal DURAN`ı, İBB`deki makamında ziyaret ettiler.

İstanbul Şubemiz: İMO İstanbul Şubesine `Reset` Atmak İsteyenler Meslektaşlarımızı İşsizliğe, Güvencesizliğe Mahkum Eden Siyasi İktidarların Sesidir

İMO İstanbul Şubesi`nin yönü geleceğe doğrudur. İMO İstanbul Şube bütün baskılara rağmen gerçekleri söylemekten vazgeçmemiş, çalışmalarını sürdürmüş, meslek odamızı bugünlere taşımış ve yenilikçi bir vizyonla geleceğe taşımaya da adaydır.

İstanbul Şubemiz Yayın Organı İstanbul Bülten`in Yeni Sayısı Yayımlandı

İMO İstanbul Şubesi yayın organı olan İstanbul Bülten`in 170. Sayısı Yayımlandı

İstanbul Şubemizde TBDY-2018 Temel Eğitim Programı Başladı

İMO İstanbul Şubesi Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. ile yapmış olduğu işbirliği kapsamında TÜPRAŞ bünyesinde çalışan İnşaat Mühendisi meslektaşlarımıza verilecek TBDY-2018 Temel Eğitim Programı 31.01.2022 Pazartesi günü başladı.

İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyemiz E.Fusun Sümer KRT TV`ye Katıldı

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi E. Fusun Sümer, KRT TV`de `Kent ve Yaşam` programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

İstanbul Şubemiz Esenyurt Kent Konseyini Ziyaret Etti

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi E.Fusun Sümer, Esenyurt Kent Konseyini Ziyaret Ederek İnşaat Mühendisleriyle Bir Araya Geldi

İstanbul Şubemizden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanına Ziyaret

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna ve Sayman Üyesi E. Fusun Sümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Özlem Tut`u Ziyaret Etti

İstanbul Şubemiz: Samsun`da Atatürk Onur Anıtına Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve benzeri girişimlere zemin hazırlayan söylemleri TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak kınıyoruz.


e-Bülten Sayı 420 / 8 Şubat 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88