YeniŞafak Gazetesinde Yer Alan Gerçek Dışı Haberlere Karşı Zorunlu Bir Açıklama

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun YeniŞafak Gazetesinde yer alan gerçek dışı haberlere ilişkin yaptığı açıklama. 19.01.2022

Şantiye Şefliği Temel Eğitimleri Başlıyor!

İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde hazırlanan ilk merkezi eğitim olan Şantiye Şefliği Temel Eğitimi, 8 Şubat - 22 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Erzurum Köprüköy Depremi Yapısal Teknik Raporu Yayımlandı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi tarafından hazırlanan 19 Kasım 2021 Erzurum Köprüköy Depremi Yapısal Teknik Raporu Yayımlandı

Eskişehir’de Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ile Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Ulusal 8. Yapı Mekaniği Laboratuvarları Çalıştayı, 14-15 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

2022 Yılı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları Kitabı Yayınlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 2022 yılı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları kitabı yayınlandı.

18. Teknik Kongre Düzenleme Kurulu ve Yürütme Kurulu Ortak Toplantısı Yapıldı

18. Teknik Kongre Düzenleme Kurulu ve Yürütme Kurulu 3. ortak toplantısı 14 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası genç-İMO 12. Öğrenci Konseyi 3. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası genç-İMO 12. Öğrenci Konseyi 14 Ocak 2022 tarihinde Ankara`da toplantı yaptı.

İMO İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu 11. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu onbirinci toplantısı 12 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu 8. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu sekizinci toplantısı 11 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Bilirkişilik Kurulu 12. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Kurulu 12. toplantısı 13 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Bilirkişilik Kurulu 13. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Kurulu 13. toplantısı 18 Ocak 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB`ye Bağlı Odaların Üye Sayısı 618 Bin Oldu

TMMOB`ye bağlı 24 Odanın üye sayıları 2021 yılı sonu itibariyle 618 bin 796 oldu. Buna göre 2021 yılında bir önceki yıla göre odalarımızın üye sayısı 20 bin 359 kişi arttı.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB: `Krizden Çıkış Emekten Yana Politikalarla Mümkündür! Siyasi İktidarı Halkın İnsanca Yaşam Taleplerine Kulak Vermeye Davet Ediyoruz!`

Ekonomik kriz kouşllarında insanca yaşamaya yetecek bir ücret, insanca yaşayabileceğimiz koşullar ve demokratik bir Türkiye için Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 18 Ocak 2022 tarihinde ortak mücadele çağrısı yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (Beptr-2) Eğitimi Düzenlendi

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi İMO Ankara Şubesi tarafından 10-11-12-13 Ocak 2022 tarihleri arasında İMO Harun Karadeniz Salonu`nda düzenlendi.

Ankara Şubemizde Kamu İhale Mevzuatı Hibrit Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından 08-29 Aralık 2021 tarihleri arasında hibrit eğitim modeliyle (teorik bölümleri zoom üzerinden, proje ve uygulama bölümleri ise Şube binamızda pandemi koşulları gözetilerek yüz yüze) `Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi` düzenlendi. 28 saat süren eğitime 11 kişi katıldı.

Ankara Şubemizde Türkiye`de Çığ Problemi ve Çığa Karşı Koruma Yapılarının Tasarım İlkeleri Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 13 Ocak 2022 Perşembe günü `Türkiye`de Çığ Problemi ve Çığa Karşı Koruma Yapılarının Tasarım İlkeleri` çevrimiçi semineri düzenlendi.

İstanbul Şubemiz İBB-Koru İstanbul Süreci Toplantısına Katıldı

İstanbul`un ekolojik açıdan zengin doğal alanları üzerine deneyimleri doğrultusunda meslek örgütleri ile bir araya gelerek mevcut durum, ana sorun alanları, riskler ve potansiyellerin birlikte değerlendirilmesi ve belirlenmesi hedeflenene toplantıya İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Fusun SÜMER katıldı.

İstanbul Şubemizden Küçükçekmece Belediye Başkanlığı`na Ziyaret

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Füsun Sümer, Bakırköy Temsilcisi Elif Ersoy, Küçükçekmece Bölge Sorumlusu Cihangir Nuhoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi`yi ziyaret etti.

İstanbul Şubemizde Sanal Gerçeklik Eğitim Projesi, 360 Derece Şantiye Eğitimi

İMO İstanbul Şube `Eğitimde Gelecek Vizyonu Çalışmaları` kapsamında Sanal Gerçeklik Eğitim Projesi, 360 derece şantiye eğitimi çekimleri ile başladı.

İzmir Şubemizde TBDY 2018`e Göre Performans Analizi Ve Güçlendirmeye Genel Bakış Eğitimi Başladı

İMO İzmir Şubesi tarafından eğitmenliğini Y. İnş. Müh. Suat Yıldırım`ın yaptığı TBDY 2018`e Göre Performans Analizi ve Güçlendirmeye Genel Bakış Eğitimi 8 Ocak 2022 tarihinde Şube hizmet binasında başladı.

İzmir Şubemizde Kastamonu Bozkurt Sel Felaketi Vaka Analizi Semineri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından İnş. Müh. Umut Yılmaz Deveci`nin sunduğu öğrenci üyelerine yönelik `Kastamonu Bozkurt Sel Felaketi Vaka Analizi` konulu genç-İMO semineri Tufan Can Temel`in moderatörlüğünde 8 Ocak 2022 tarihinde İzmir Şube hizmet binasında gerçekleşti.

İzmir Şubemiz İş Birliğiyle `Deprem, Yapı Güvenliği Ve Afete Hazırlık` Paneli Gerçekleştirildi

Buca Belediyesi, Buca Kent Konseyi ve İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi iş birliğiyle düzenlenen `Deprem, Yapı Güvenliği ve Afete Hazırlık` paneli 4 Ocak 2022 tarihinde Buca Belediyesi Meclis Salonu`nda gerçekleşti.

İzmir Şubemizde `Proje Yönetimi Sistematiği - Sermayesiz Patron Olmak` Semineri Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen İnş. Müh. Bekir Dalay tarafından sunulan `Proje Yönetimi Sistematiği - Sermayesiz Patron Olmak` semineri 29 Aralık 2021 tarihinde İzmir Şube hizmet binasında gerçekleşti.

İzmir Şubemiz genç-İMO Karabağlar Kültür Merkezi Teknik Gezisi Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi genç-İMO üyelerine yönelik olarak düzenlenen Karabağlar Gençlik Merkezi İnşaatı Teknik Gezisi 25 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Şubemiz genç-İMO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesi Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi genç-İMO üyelerine yönelik olarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesi 26 Aralık 2021 tarihinde İzmir Şube hizmet binasında gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 417 / 18 Ocak 2022


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2023 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88