TMMOB Bilirkişilik Paneli `Toplumcu Bakış Açısı ile Bilirkişilik` Gerçekleştirildi

TMMOB Bilirkişilik Paneli `Toplumcu Bakış Açısı ile Bilirkişilik` ana temasıyla 4 Aralık 2021 tarihinde Ankara`da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu`nda gerçekleştirildi.

18. Teknik Kongre Yürütme Kurulu 5. Toplantısı Yapıldı

18. Teknik Kongre Yürütme Kurulu toplantısının beşincisi 3 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

`Türkiye Bilimle Denizlere Açılıyor...` Konferansı Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kıyı ve Deniz Mühendisliği Uzmanlık Kurulu tarafından hazırlanan `Türkiye Bilimle Denizlere Açılıyor…` Konferansı gerçekleştirildi.

Bolu ve Deprem Gerçeği Paneli Gerçekleştirildi

TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulunun düzenlediği ‘Bolu ve Deprem Gerçeği’ paneli, 3 Aralık 2021 tarihinde, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İMO Afet Hazırlık Ve Müdahale Kurulu 13. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 12. toplantısı 1 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı Ücretleri İyileştirilmeli ve Ek Gösterge 6400 Seviyesine Yükseltilmelidir

TMMOB tarafından düzenlenen `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyası kapsamında kamuda çalışan meslektaşlarımızın maaş, özlük ve ek gösterge taleplerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 1 Aralık 2021 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Üyelerimize Mektup: `Emeğimize, Mesleğimize Haklarımıza Sahip Çıkıyor, Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!`

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 3 Aralık 2021 tarihinde tüm üyelerimize, `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor, Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyamız kapsamında bir mektup göndererek meslektaşlarımızın işsizlik ve yoksulluk sorunları ile bu sorunlara dair çözüm önerilerimizi paylaştı.

Pankartlarımızla Sesleniyoruz: Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!

Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm istiyoruz! kampanyası kapsamında Oda Merkez binası ile Adana, Ankara, (Kayseri, Kdz Ereğli Temsilciliği) Antalya, (Alanya, Finike, Serik, Burdur, Isparta ve Manavgat Temsilciliği) Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır (Mardin temsilciği), Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Samsun, Trabzon, Uşak ve Van Şubelerimiz hizmet binalarına pankart ve afiş astı.

TMMOB 7. Kadın Kurultayı Sonuç Bildirgesi Yayınlandı

20-21 Kasım 2021 tarihlerinde Ankara TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu`nda `Haklarımızdan, Eşitlikten, Adaletten Vazgeçmiyoruz!` temasıyla gerçekleştirilen TMMOB 7. Kadın Kurultayı`nın sonuç bildirgesi yayımlandı

TMMOB 13. Enerji Sempozyumu Gerçekleştirilecek

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) adına, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) sekreteryasında düzenlenen `Enerji, Yaşam ve Demokratikleşme` başlığı altında bir araya gelecek TMMOB 13. Enerji Sempozyumu, 09-10-11 Aralık 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

TMMOB Sanayi Kongresi Gerçekleştirilecek

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odasının sekreteryalığında 17-18 Aralık 2021 tarihinde Ankara`da bulunan MMO Eğitim ve Kültür Merkezi`nde `Pandeminin Türkiye ve Dünyadaki Etkileri ve Kapitalizmin Açmazları` başlığı ile düzenlenecek olan TMMOB Sanayi Kongresi 2021`in programı açıklandı.

Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi (WCCE) 1. Olağanüstü Genel Kurulu Gerçekleştirildi

21 Ülke ile 3 Uluslararası Kuruluşun katılım sağladığı WCCE’nin “1. Olağanüstü Genel Kurul” toplantısı 30 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Seminer: Bisiklet Yolu Planlama ve Tasarım Esasları

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 9 Aralık 2021 Perşembe saat 20.00`de “Bisiklet Yolu Planlama ve Tasarım Esasları” çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

Ankara Şubemizde İnşaat Yapım Süreçlerinde İdarelerden Alınacak İzinler ve Onaylar Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 02 Aralık 2021 Perşembe günü “İnşaat Yapım Süreçlerinde İdarelerden Alınacak İzinler ve Onaylar” çevrimiçi semineri düzenlendi.

Antalya Şubemizde genç-İMO Öğrenci Üye Kaydı

Odamız genç-İMO topluluğuna öğrenci üyelik başvurusunda bulunmak isteyen Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için kayıt standı açılarak başvurular alındı.

Antalya Şubemiz genç-İMO Baret Giyme Töreni

İMO Antalya Şubesi tarafından başlatılan ve bu yıl Akdeniz Üniversitesi Yapı Topluluğu (AKÜYAP) tarafından devam ettirilen Baret Giyme Töreni 29 Kasım 2021 tarihinde Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Eskişehir Şubemiz Yapı Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarında

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubemiz, destekçisi olduğu Eskişehir Yapı 2021 2. Yapı Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarında 25-28 Kasım 2021 tarihleri arasında stant açarak ziyaretçilere deprem konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul Şubemiz TV 100 Kanalında

İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Elif ERSOY, İstanbul’daki lodosun yapılardaki olumsuz etkilerinin konu edildiği TV 100 kanalında, Mine Uzun ile Güne Bakış programına katıldı.

İstanbul Şubemiz MEF Üniversitesi İnşaat Mühendisliğine Giriş Dersinde

MEF Üniversitesi İnşaat mühendisliği 1. Sınıf öğrencilerinin 3 Aralık 2021 tarihinde yapılan İnşaat Mühendisliğine Giriş dersine konuşmacı olarak İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna katıldı.

İstanbul Şubemiz İTÜ İnşaat Fakültesi Danışmanlar Kurulu Toplantısında

İnşaat mühendisliği lisans programı ders planındaki kredi sayılarına ilişkin güncellemeler değerlendirildi.

İstanbul Şubemizde Çok Ölçekli Ayrık Hasar Teorisi - Heterojen Malzemelerde Kırılmanın Çok Ölçekli Modellenmesi İçin Yeni Bir Yaklaşım Semineri

“Uluslararası Seminerler” kapsamındaki ikinci seminer 1 Aralık 2021 tarihinde yapıldı.

İstanbul Şubemizde İnşaat Şirketlerinde Proje Ve Portfolyo Yönetimi Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Mühendisleri Seminerleri kapsamında gerçekleşen İnşaat Şirketlerinde Proje Ve Portfolyo Yönetimi başlıklı seminere konuşmacı olarak Yük. İnş. Müh. Esra Erdinç katıldı.


e-Bülten Sayı 411 / 7 Aralık 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88