Kriz Derinleşiyor, Yoksullaşıyoruz, Geçinemiyoruz

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklama. 24.11.2021

İMO 47. Dönem 3. Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem 3. Danışma Kurulu toplantısı 20 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Geoteknik Seminer Serisinin Üçüncüsü Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Geoteknik Seminer Serisinin ikincisi, 20 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Geoteknik Seminer Serisinin Dördüncüsü Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Geoteknik Seminer Serisinin dördüncüsü, 27 Kasım 2021 Cumartesi saat 14.00 - 16.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç `Lojistik Liman, Birilerini Kalkındırma Projesi!`

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç 23 Kasım 2021 tarihli Viçe Gazetesine açıklamalarda bulundu

Türkiye Mühendislik Haberlerinin 506. Sayısı Yayımlandı

Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisinin 506. Sayısı “Afet Hazırlık-1” kapak konusu ile yayımlandı.

İMO Bilirkişilik Kurulu 10. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Kurulu 10. toplantısı 11 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Geoteknik Uzmanlık Kurulu 17. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Geoteknik Uzmanlık Kurulu 17. toplantısı 19 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu 9. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu dokuzuncu toplantısı 16 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 6. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu 6. toplantısı 17 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Ulaştırma Uzmanlık Kurulu 7. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ulaştırma Uzmanlık Kurulunun 7. toplantısı 17 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB 7. Kadın Kurultayı Gerçekleştirildi

TMMOB 7. Kadın Kurultayı İMO KKM Teoman Öztürk Toplantı Salonunda 20-21 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi`nde Halk Yok!

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanarak TBMM`ye sunulan 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerine TMMOB Yönetim Kurulu tarafından 19 Kasım 2021 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz

TMMOB`nin örgütlü olduğu 81 ilde başlatılan `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyasının ilk broşürü çıktı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemizde Yapıların Sağlık Durumunu Belirlemede Tahribatsız Teknolojilerin Kullanımı Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 18 Kasım 2021 Perşembe günü `Yapıların Sağlık Durumunu Belirlemede Tahribatsız Teknolojilerin Kullanımı` çevrimiçi semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Seminer: `Yol Güvenliği Ve Denetimi ` Düzenlenecektir

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 25 Kasım 2021 Perşembe saat 20.00`de `Yol Güvenliği ve Denetimi` çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

Ankara Şubemizden Duyuru: 2. Makarna Köprü Yarışması

9 Aralık Mühendislik Haftası Etkinlikleri kapsamında İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından bu sene 2. kez düzenlenecek olan Makarna Köprü Yarışması Ankara Şube üyesi tüm genç-İMO üyelerinin katılımına açıktır.

Ankara Şubemizden Hibrit Kurs: Netpro İle AASHTO ve KGM Standartlarına Göre Yol Projelendirme Uygulamaları

30 Kasım-28 Aralık 2021 tarihleri arasında hibrit eğitim modeliyle (teorik bölümleri zoom üzerinden, proje ve uygulama bölümleri ise Şube binamızda pandemi koşulları gözetilerek yüz yüze) düzenlenecek olan `Netpro ile AASHTO ve KGM Standartlarına göre Yol Projelendirme Uygulamaları` kursunun bilgi afişi aşağıda sunulmuştur.

Bursa Şubemizde Meslekte 25. ,40. ,50., 55, 60 ve 65. Hizmet Yıllarını Tamamlayan Üyelerimizin Belge ve Plaket Töreni Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, dayanışma kahvaltısında bir araya gelerek, meslekte onur yılı belge ve plaketlerini aldılar.

Bursa Şubemizde Mesleki Paylaşım Günleri Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi`nin düzenlediği Tecrübeli Mühendislerden Mesleki Paylaşım Günleri başladı.

Bursa Şubemiz `Bursa Ulaşımının Gelecek Vizyonu Çalıştayını` Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, `Bursa Ulaşımının Gelecek Vizyonu Çalıştayını` gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemiz Sanal İnşaat Simülasyonu ve Proje Yönetimi, BIM 4D ve 5D Planlama Semineri Düzenledi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Mühendisleri Seminerleri kapsamında `Sanal İnşaat Simülasyonu ve Proje Yönetimi, BIM 4D ve 5D Planlama` başlıklı seminer düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Ürün Tanıtım Seminerleri

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Ürün Tanıtım Seminerleri kapsamında 16 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen Allplan Engineering ürün tanıtım seminerine konuşmacı olarak Deniz Doğan katıldı.

İstanbul Şubemizde Uluslararası Seminerler

47. Çalışma döneminde yeni çalışmalar arasında yer alan `Uluslararası Seminerler` kapsamındaki etkinliklerimiz 17 Kasım 2021 tarihinde başladı.

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna `İnşaat Mühendisliğinde Kariyer Danışmanlığı` Dersi Verdi

İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü`nün 3.ve 4.sınıf öğrencileri için, İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, İnşaat Mühendisliğinde Kariyer Danışmanlığı dersini verdi.

İstanbul Şubemizde Mesleğe Hazırlık Temel Eğitimi Başlıyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bölgesel İstihdam Ofisi ile gerçekleştireceği işbirliği neticesinde, İMO İstanbul Şube Mesleğe Hazırlık Temel Eğitiminde başarılı olan genç İnşaat Mühendislerine İş Arama Eğitimi verilecek ve bu kişilere İBB Bölgesel İstihdam Ofisleri iş arama süreçlerinde destek olacaktır.

Manisa Şubemiz genç İMO Tanışma Kahvaltısı Düzenledi

İMO Manisa Şubesi Manisa Celal Bayar Üniversitesi genç-İMO öğrenci üyeleri MCBÜ Muradiye kampüsünde 6 Kasım 2021 tarihinde kahvaltılı tanışma toplantısı düzenledi.

Manisa Şubemizde Meslekte 50. ,40. ,25., ve 20 Hizmet Yıllarını Tamamlayan Üyelerimizin Belge ve Plaket Töreni Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, 13 Kasım 2021 tarihinde, Natur Park Manisa`da İnşaat Mühendisleri Gününü kutladı.


e-Bülten Sayı 409 / 23 Kasım 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88