Düzce Depreminin 22. yılında Unutmadık, Unutturmayacağız...

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Düzce Depreminin 22. yılında bir video yayınladı. (12 Kasım 2021)

Malatya’da Yıkılan Bina Hakkında Açıklama

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından 9 Kasım 2021 tarihinde Malatya’da yıkılan bina hakkında yapılan açıklama.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş TGRT Haberde

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş,TGRT Habere Yapı Güvenliği ile İlgili Açıklamalarda Bulundu (11 Kasım 2021)

Basında İMO

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından Malatya`da yıkılan bina hakkında yapılan açıklama çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı.

İMO Bölgesel Geoteknik Eğitimi Üçüncü Sınavı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu tarafından düzenlenen Geoteknik Bölgesel Eğitimi Sınavları 13 Kasım 2021 cumartesi günü saat 14.00`te yapıldı.

Geoteknik Seminer Serisinin Üçüncüsü Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Geoteknik Seminer Serisinin üçüncüsü, 20 Kasım 2021 Cumartesi saat 14.00 - 16.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

İMO Mesleki Değerlendirme Kurulu 11. Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu onbirinci toplantısı 12 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz

TMMOB bünyesinde Ülkenin dört bir yanında düzenlenecek olan `Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!` kampanyasının ilk adımı 13 Kasım 2021 tarihinde Zonguldak`ta saat 15.00`te kitlesel bir basın açıklamasıyla gerçekleştirildi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: Geçinemiyoruz, Halktan ve Emekten Yana Bütçe İçin Omuz Omuza!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, görüşmeleri Meclis’te devam eden 2022 Bütçesine ilişkin taleplerini, 14 Kasım 2021 tarihinde Anıtpark’ta gerçekleştirilen mitingde kamuoyu ile paylaştı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileriyle Toplantı Düzenledi

Adana Şube Başkanı ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne bu yıl başlayan öğrencilerle 16 Kasım Pazartesi günü bölüm dersliğinde toplantı yaptı.

Ankara Şubemizde Ankara Kent İçi Ulaşım Çalıştayı Yapılması İçin Hazırlık Toplantısı Yapıldı

İMO Ankara Şubesinde Ankara`nın kent içi ulaşımına dair Melih Gökçek döneminden bu yana gelen sürecin değerlendirilmesi, plansız ve programsız bir şekilde kaos ortamında büyüyen şehrimizin ve bu şehirde yaşayan insanların ulaşıma dair sorunlarının belirlenmesi ve çözüm yollarının oluşturulması amacıyla ilk toplantı 11 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Ankara Şubemiz İnşaat Sektöründe Ahşap Yapıların Geleceği, Avantaj Ve Dezavantajları Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 11 Kasım 2021 Perşembe günü ` İnşaat Sektöründe Ahşap Yapıların Geleceği, Avantaj Ve Dezavantajları ` çevrimiçi semineri düzenlendi. İMO Ankara Şubesi Proje Sorumlusu Ozan Yılmaz`ın açılış konuşmasıyla başlayan semineri 140 üyemiz canlı olarak takip etti.

Ankara Şubemiz genç-İMO Kırıkkale Üniversitesi`nde Stant Açtı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi genç-İMO öğrenci üye örgütlülüğünü arttırmak için 09 - 10 Kasım 2021 tarihlerinde Kırıkkale Üniversitesi`nde İnşaat Mühendisliği bölümünde stant açtı.

Ankara Şubemiz Tiyatro Topluluğu İMOT Gururla Sunar: Hemdert Pürneşe

İMO Ankara Şubesi Tiyatro Topluluğu İMOT tarafından 27 Kasım 2021 tarihinde saat: 20.30`da İMO Kongre ve Kültür Merkezi Teoman Öztürk Salonu`nda `Hemdert Pürneşe` oyunu sahnelenecektir.

Ankara Şubemizde İlk Hibrit Kursu Başladı

Pandemi şartları dünya genelinde çevrimiçi eğitimleri öncelik haline getirdi. Öğrenme süreçlerinde teori ve pratiğin bir sistem içerisinde ilerlemesi gerekli olan inşaat mühendisliği eğitiminin tamamen çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimlerinde verim düşüklüğünü giderebilmek için teması azaltıp verimi mümkün olduğunca arttırmaya yönelik çalışmalarımız sonucunda bazı eğitimlerimizde hibrit eğitim modeli çalışmalarına başladık.

Ankara Şubemiz genç-İMO Gazi Üniversitesi`nde Stant Açtı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi genç-İMO öğrenci üye örgütlülüğünü arttırmak için 03 - 04 Kasım 2021 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde stant açtı.

Antalya Şubemiz 10 Kasım Çelenk Töreni Düzenledi

Aramızdan ayrılışının 83. yılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü, Cumhuriyet Meydanına çelenk bırakarak manevi huzurunda bir kez daha andık.

Antalya Şubemize Ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü ÖZEN, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hamza Feza CARLAK ve aynı zamanda Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Öğr. Üyesi Engin EMSEN 9 Kasım 2021 tarihinde Şubeyi ziyaret ettiler.

Gaziantep Şubemizden Basın Açıklaması: Korkut Küçükcan için Adalet İstiyoruz!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, merhum üyemiz Korkut Küçükcan`ın vefatının 2. yılı nedeniyle Gaziantep Şube, Korkut Küçükcan Konferans Salonunda basın açıklaması yaptı.

Eskişehir Şubemiz Teknik Gezi Düzenledi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği üçüncü ve dördüncü sınıf genç-İMO öğrencileri için düzenlenen teknik gezi, 12 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Betonun Geleceği: Dijitalleşme, İnovasyonlar ve Sürdürülebilirlik Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Mühendisleri Seminerleri kapsamında gerçekleşen Betonun Geleceği: Dijitalleşme, İnovasyonlar Ve Sürdürülebilirlik başlıklı seminere konuşmacı olarak Yük.İnş. Müh. Selçuk UÇAR katıldı.

İstanbul Şubemizde Geoteknik Raporlar / Projeler Ve Üstyapıyla Kesişim Noktaları Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Tekil Seminerler kapsamında gerçekleşen Geoteknik Raporlar / Projeler Ve Üstyapıyla Kesişim Noktaları başlıklı seminere konuşmacı olarak Y. İnş. Müh. Ozan DADAŞBİLGE katıldı.

İstanbul Şubemizde Performansa Bağlı Yapısal Tasarım Kursu (Online) Düzenlenecektir

İMO İstanbul Şubesinde 23 Kasım -14 Aralık tarihlerinde Performansa bağlı Yapısal Tasarım Kursu online olarak gerçekleştirilecektir.

İstanbul Şubemizde Deprem Yalıtımlı Binaların Tasarımına Giriş Kursu Düzenlenecektir

İMO İstanbul Şubesinde 22 Kasım -13 Aralık tarihlerinde Deprem Yalıtımlı Binaların Tasarımına Giriş Kursu online olarak gerçekleştirilecektir.

İstanbul Şubemiz: Yapıtından Aldığımız İlham Ufkumuzu Aydınlatıyor

İMO İstanbul Şubesi Mustafa Kemal Atatürk`ün aramızdan ayrılışının 83. yılında açıklama yaptı

İstanbul Şubemiz: 12 Kasım Düzce Depreminin Yıldönümünde Bir Kez Daha Soruyoruz: Türkiye`nin Makûs Talihi Değişecek mi?

12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıldönümü dolayısıyla İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklama

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna BBN TV`ye Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA, Malatya`daki çöken binaya ilişkin BBN TV`ye açıklamalarda bulunduğu gece haberlerinde Pervin Karakullukçu`nun sorularını yanıtladı.

İstanbul Şubemizde Ürün Tanıtım Seminerleri-Allplan Engineering Düzenlenecek

İMO İstanbul Şubesi Ürün Tanıtım Seminerleri kapsamında 16 Kasım 2021 tarihinde düzenlenecek Allplan Engineering seminerinde konuşmacı Allplan Eğitmeni Deniz Doğan.

İstanbul Şubemiz genç-İMO İstanbul Tanışma Kahvaltısı Düzenledi

genç-İMO İstanbul Şube Öğrencileri ile İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulunun birlikte yapmış olduğu tanışma kahvaltısı 14 Kasım 2021 tarihinde Fenerbahçe Kalkhedon Cafe Restaurant`ta gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Afet Bilinçlendirme Semineri Gerçekleşti

İMO İstanbul Şubesinin Afete Hazırlık ve Müdahale Komisyonu tarafından AKUT işbirliği ile gerçekleştirilen `AFET BİLİNÇLENDİRME` konulu semineri 12 Kasım 2021 tarihinde online olarak gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Delegasyon Toplantısı Düzenledi

47. Dönem Şube Delegasyon toplantısı 11 Kasım 2021 tarihinde online olarak gerçekleşti. Toplantı İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA`nın konuşması ile başladı.

Kocaeli Şubemizden Deprem Müzesine Ziyaret

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi genç mühendis adayları, pandemi süreci sonrası ilk teknik gezilerini geçtiğimiz hafta deprem farkındalığını bir kez daha hatırlatmak adına `İzmit Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi`ni ziyaret etti.


e-Bülten Sayı 408 / 16 Kasım 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88