Acımız Büyük… Yönetim Kurulu Üyemiz Levent Darı’yı Kaybettik

Odamıza, mesleğimize ve TMMOB’a büyük emekler veren meslektaşımız, Oda Yönetim Kurulu Üyemiz Levent Darı’yı dün akşam geçirdiği kalp krizi sonucu kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz.

Levent Darı’yı Sonsuzluğa Uğurladık

Oda Yönetim Kurulu Üyemiz Levent Darı’yı, İMO Genel Merkezi önünde düzenlenen anmanın ardından ODTÜ Mezunlar Derneğinde gerçekleştirilen törenle sonsuzluğa uğurladık.

Acı Kaybımız

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinin 18. ve 19. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliğini yapan Mehmet Şirin Açar`ı trafik kazası sonucu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Saygı ve Özlemle Anıyoruz...

Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmeliğe İlişkin Öneriler Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Gönderildi

Odamız ile TMMOB ve bağlı Odaların katkılarıyla hazırlanan, Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte yapılması gereken değişikliklere ilişkin önerilerimizi içeren çalışma 25 Ekim 2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü`ne gönderildi.

Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi ECCE`nin 73. Genel Kurulu Yapıldı

Odamızın da üyesi olduğu Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi 73. Genel Kurulu 23 Ekim 2021 tarihinde yapıldı. Genel Kurula odamızı temsilen delege olarak Hüseyin Kaya katıldı.

Odamız ECCE Tarafından Düzenlenen BES Etkinliğine Katıldı

20-21 Ekim 2021 tarihlerinde ECCE tarafından Sofia` da düzenlenen `Building Engineering Forum 2021-International Conference of Earthquake Engineering` etkinliğine odamızı temsilen Dr. Öğretim Üyesi Dilek Okuyucu katılarak, konferansta, `Anti-seismic design in strengthening, reconstruction, and renovation of buildings declared as cultural built heritage / immovable cultural values.` konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Geoteknik Seminer Serisinin İkincisi Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Geoteknik Seminer Serisinin ikincisi, 6 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Kıyı - Deniz Uzmanlık Kurulu 9. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kıyı-Deniz Uzmanlık Kurulu dokuzuncu toplantısı 4 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu 6. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu altıncı toplantısı 3 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yapı Denetim Komisyonu 9. Toplantısını Yaptı

İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu 9. toplantısı 9 Kasım 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB Kadın Çalışma Grubu: Çıplak Arama Bir İşkencedir!.. İşkence İnsanlık Suçudur!..

TMMOB Kadın Çalışma Grubu 8 Kasım 2021 tarihinde `Çıplak Arama Bir İşkencedir!.. İşkence İnsanlık Suçudur!..` başlıklı bir basın açıklaması yaptılar.

Afet Sempozyumu Bildiri Özeti Gönderim Süresi 15 Kasım`a Uzatıldı

TMMOB Yönetim Kurulunun 23 Ekim 2021 tarihli toplantısında; üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine TMMOB Afet Sempozyumu Bildiri Özeti son gönderim tarihi 15 Kasım 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: Geçinemiyoruz, Halktan ve Emekten Yana Bütçe İçin Omuz Omuza!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB TBMM`de görüşülmekte olan 2022 Bütçe yasa teklifi üzerine 9 Kasım 2021 tarihinde yaptıkları ortak açıklamayla yetkililere seslendi: `Geçinemiyoruz, Halktan Ve Emekten Yana Bütçe İçin Omuz Omuza!`.

TMMOB 7. Kadın Kurultayı 20-21 Kasım`da...

TMMOB 7. Kadın Kurultayı 20-21 Kasım 2021 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirilecek. Kurultay programına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Çelik Yapı Tasarımı Kursu Düzenledi

İMO Adana Şubesi çelik yapıların tasarımına ilişkin kullanılan tasarım programlarını, yönetmelikleri ve diğer tüm detayları içeren ‘Çelik Yapı Tasarımı Kursunu, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Seccad Bayramoğlu eğitmenliğinde 5-6-7 Kasım 2021 tarihlerinde şube binasında gerçekleştirdi.

Adana Şubemizde Ürün Tanıtım Semineri Gerçekleştirildi

İMO Adana Şubesi `Yapılarda Pasif Yangın Durdurucu ve Ankraj Sistemleri Çözümleri` ürün tanıtım Seminerini Elektrik Mühendisi Hazan Özbek ve İnşaat Mühendisi Çağdaş Ilgaz Şenel`in sunumuyla 4 Kasım 2021 tarihinde Şube binasında gerçekleştirdi.

Adana Şubemiz ATÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileriyle Toplantı Düzenledi

İMO Adana Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde inşaat mühendisliği bölümü 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencileri ile Üniversite Bölüm Başkanı, Başkan Yardımcısı ve öğretim üyesinin katılımıyla 3 Kasım 2021 tarihinde toplantı düzenledi.

Ankara Şubemizde Şevlerin Stabilitesi Ve Güncel Yaklaşımlar Çevrimiçi Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 4 Kasım 2021 Perşembe günü `Şevlerin Stabilitesi ve Güncel Yaklaşımlar` çevrimiçi semineri düzenlendi. İMO Ankara Şubesi Proje Sorumlusu Ozan Yılmaz`ın açılış konuşmasıyla başlayan semineri 110 üyemiz canlı olarak takip etti.

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Seminer: İnşaat Sektöründe Ahşap Yapıların Geleceği, Avantaj ve Dezavantajları Düzenlenecektir

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 11 Kasım 2021 Perşembe saat 20.00`de ` İnşaat Sektöründe Ahşap Yapıların Geleceği, Avantaj ve Dezavantajları` çevrimiçi semineri düzenlenecektir.

Antalya Şubemiz Antalya`nın Planlama Birikimi ve Antalya`da Planlamanın Geleceği` Paneline Katıldı

Dünya Şehircilik Günü nedeniyle, TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi ve ATSO Tanıtım Vakfının birlikte düzenlediği `Antalya`nın Planlama Birikimi ve Antalya`da Planlamanın Geleceği` konulu Panele Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı katıldı.

İstanbul Şube Başkanımız Emlak365`in Sorularını Yanıtladı

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA, İstanbul`un tarihi ilçelerinden Fatih`teki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamındaki 10 bin binanın dönüşümü ile ilgili Emlak365`in sorularını yanıtladı.

İstanbul Şubemizde `Çok Katlı Modüler Bina Teknolojileri` Semineri Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Mühendisleri Seminerleri kapsamında gerçekleşen `Çok Katlı Modüler Bina Teknolojileri` başlıklı seminere konuşmacı olarak Mak. Yük. Müh. Selami GÜREL katıldı.

İstanbul Şubemizde `Patlamaya Dayanıklı Modüler Binalar` Semineri Düzenlendi

İstanbul Şubemiz tarafından düzenlenen Tekil Seminerler kapsamında Gerçekleşen `Patlamaya Dayanıklı Modüler Binalar` başlıklı seminere konuşmacı olarak Doç. Dr. Ali SARI katıldı.

İstanbul Şubemiz 5 Kasım Dünya Tsunami Farkındalık Günü Etkinliğine Katıldı

İstanbul ili için tsunami tehlikesini irdelemek, yapılan risk azaltma çalışmalarını aktarmak, ilgili kurumların ve uzmanların tecrübelerinin paylaşılması ile birlikte konuya dair farkındalığın arttırılması hedeflenen etkinliğe İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sami Gültekin katıldı.

İstanbul Şubemiz Çoklu Tehlikeler Çalıştayı`na Katıldı

İstanbul`un karşı karşıya bulunduğu çoklu afet risklerinin azaltılması amacıyla yürütülen Yarının Şehirleri projesi kapsamında, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Kings College London ve British Geological Survey kurumlarından araştırmacıların katılımıyla İstanbul`u etkileyebilecek doğal tehlikelerin birbirleri ile ilişkilerini ve olası çoklu tehlike senaryolarını tartışmak amacıyla düzenlenen Çoklu Tehlikeler Çalıştayı 2 ve 5 Kasım 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlendi.


e-Bülten Sayı 407 / 9 Kasım 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88