İzmir Depreminin 1. Yılı: Alınmayan Tedbirler Görevi İhmal Suçudur

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, İzmir Depreminin yıl dönümünde yaptığı açıklama.

İzmir Deprem Sempozyumu Tamamlandı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesinin 30 Ekim 2020 Ege Denizi (Sisam) Depremi`nin birinci yılında düzenlediği İzmir Deprem Sempozyumu 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Odamız Ege Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ege Bölge toplantısı, 28 Ekim 2021 tarihinde İzmir’de gerçekleştirildi.

Geoteknik Seminer Serisinin İkincisi Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Geoteknik Seminer Serisinin ikincisi, 6 Kasım 2021 Cumartesi saat 14.00- 16.00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Eşitlik, özgürlük ve laikliğin güvencesi olan Cumhuriyetin ilanının 98. yılında, tüm üyelerimizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarız.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç Evrensel Gazetesinde

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç Rize`de Başlayan Liman Projesi İnşaatı ile İlgili Evrensel Gazetesine Açıklamalarda bulundu.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç Basında Yer Aldı

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Döviz artışının inşaat sektörüne yansımaları ile ilgili çeşitli basın yayın kuruluşlarına açıklamalarda bulundu.

İMO Bölgesel Geoteknik Eğitimi İkinci Sınavı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu tarafından düzenlenen eşzamanlı merkezi Geoteknik Bölgesel Eğitimi İkinci Sınavları 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 14.00`te yapıldı.

İMO Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 12. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 12. toplantısı 26 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

TMMOB`ye Bağlı Odalardan Ortak Açıklama: Art Arda Gelen Enerji Zamları Yurttaşları Bezdirdi

İnşaat Mühendisleri Odasının da aralarında olduğu TMMOB`ye bağlı odalar tarafından Art Arda Gelen Enerji Zamları Yurttaşları Bezdirdi başlıklı basın açıklaması yapıldı

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi Ve Sosyal Tesisi 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Açılış Töreni Yapıldı

TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi`nde 23 Ekim 2021 tarihinde 2021-2022 eğitim öğretim dönemi açılış töreni gerçekleştirildi. Açılışa TMMOB Yönetim Kurulu Başkanının yanı sıra Büyükşehir ve Yenimahalle Belediye Başkanları da katıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şube Başkanımız RTÜK Arsası Satışı ve İmar Fonksiyon Değişikliğiyle ilgili Basın Açıklaması Yaptı

İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, bu yılın Ocak ayında satışı gerçekleştirilen ve geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisinde fonksiyon değişikliği onaylanan, kamuoyunda RTÜK arsası olarak bilinen arsa ile ilgili açıklama yaptı.

Ankara Şubemizde Kasım Ayı Çevrimiçi Perşembe Seminerleri

İMO Ankara Şubesi tarafından 04, 11, 18, 25 Kasım 2021 tarihlerinde `Çevrimiçi Perşembe Seminerleri` düzenlenecektir.

Ankara Şubemiz genç-İMO Gazi Üniversitesi`nde Stant Açtı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi genç-İMO öğrenci üye örgütlülüğünü arttırmak için 26 Ekim 2021 tarihlerinde Gazi Üniversitesi`nde stant açtı.

Antalya Şubemiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Atatürk Anıtı`na Çelenk Koydu

İMO Antalya Şubesi Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Antalya Şubemiz, Antalya Belediye Başkanını Ziyaret Etti

İMO Antalya Şubesi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek`i makamında ziyaret etti. Kentin sorunlarının, ihtiyaçlarının ve yapılan yatırımlar ile devam eden projelerinin görüşüldüğü toplantıya Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BALCI ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Umut TURAN katıldılar.

Antalya Şubemizde Kent Sorunları Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İMO Antalya Şubesi, Pandemi nedeniyle verilen aranın ardından toplantılarına devam eden Kent Sorunları Komisyonu, pandemi önlemlerinin alındığı toplantısını 27 Ekim 2021 tarihinde Antalya Şube binasında gerçekleştirdi.

Eskişehir Şubemizde Meslekte 25. ,40. ,50. Hizmet Yıllarını Tamamlayan Üyelerimizin Belge ve Plaket Töreni Gerçekleştirildi

İnşaat Mühendisleri Odası`nın 67. Kuruluş yıldönümünde Eskişehir Şubemiz, meslekte 50. , 40. ve 25. yıllarını dolduran üyelerin Plaket Törenini, 24 Ekim 2021 tarihinde Esbahçe Davet Salonu`nda, yaşanılan Covid-19 pandemisi nedeniyle sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Eskişehir Şubemiz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde Stant Açtı

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi genç-İMO öğrenci üye örgütlülüğünü arttırmak için 18-22 Ekim 2021 haftasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümlerinde stant açtı. genç-İMO temsilcilerinin bulunduğu stantta, İMO ve genç-İMO hakkında bilgiler verilip, yapılan oda faaliyetleri anlatıldı.

Eskişehir Şubemiz, İnşaat Mühendisliği Bölümü 1. ve 2. sınıf Öğrencileri ile Geleneksel Tanışma Kahvaltısı Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1.sınıf ve 2. sınıf öğrencileri için 23 Ekim 2021 Cumartesi günü Geleneksel Tanışma Kahvaltısı düzenledi.

İstanbul Şubemiz Bülteni`nin Yeni Sayısı Yayımlandı

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube yayın organı olan İstanbul Bülten`in 168. Sayısı yayımlandı.

İstanbul Şubemizde Kasım Ayı Programı Tekil Seminerleri Başlıyor

İMO İstanbul Şube Eğitimleri Kasım Ayı Programı Tekil Seminerleri (2021 - ŞB02) Başlıyor.

İstanbul Şubemiz: Asla Vazgeçmeyeceğiz!

İMO İstanbul Şube Yönetim Kurulunun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Mersin Şubemizde 67. Kuruluş Yıldönümü Etkinliği Düzenlendi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası`nın 67. Kuruluş Yıldönümü Balo Yemeği ve Meslekte 60., 50., 40. ve 25. Yıllarını Dolduran Üyelere Plaket Töreni 22 Ekim 2021 Tarihinde Mersin Sultaşa Hotel`de gerçekleştirildi.

Uşak Şubemiz Yapı Denetim Firmaları ile Toplantı Yaptı

İMO Uşak Şube,yapı denetim firmaları ile proje kontrol formunda yapılması gereken güncellemeler üzerine bir toplantı gerçekleştirdi.


e-Bülten Sayı 406 / 2 Kasım 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88