Kamuda Çalışan Meslektaşlarımızın Maaş Zamları Enflasyona Mahkum Edilmiştir

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, kamu emekçilerinin maaşlarına yapılan zam hakkında yaptığı açıklama. 26.08.2021

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

Emperyalist işgale karşı verilen özgürlük ve bağımsızlık savaşının zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş Fox TV`de Sel Felaketiyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Özer Akkuş, 24 Ağustos 2021 tarihinde Fox Anahaber`de sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aidat Borcu Yapılandırması 1 Ay Uzatıldı

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun uyarınca aidat borcu olan üyelerimizin, bu kanun hükümlerinden faydalanabilmesi için daha önce 31 Ağustos 2021 olarak ilan edilen tarih 30 Eylül 2021 tarihine uzatılmıştır.

İMO Geoteknik Erteleme Kursu Çevrimiçi Eğitimi Gerçekleştirildi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu tarafından planlanan, 46. Dönemde Geoteknik Meslek İçi Eğitim Programında bulunan ancak Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan; Bursa, Gaziantep ve Samsun Şube katılımcıları için Geoteknik Erteleme Kursu çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu 47. Dönem Çalışmalarına Devam Ediyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu 20 Ağustos 2021 tarihinde olağanüstü toplantısını çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Meslek İçi Eğitim Kurulu 10. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Meslek İçi Eğitim Kurulu 10. toplantısı 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı ve Sekreter Üyesi Özgür Topçu Evrensel Gazetesi`nde

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı ve Sekreter Üyesi Özgür Topçu 24 Ağustos 2021 tarihinde Bozkurt felaketi üzerine Evrensel Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Forum: Meslek İçi Eğitim Talep Ve Görüş Bildiri Toplantısı

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 1 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 20.00’de `Meslek İçi Eğitim Talep ve Görüş Bildiri Toplantısı` çevrimiçi üye forumu düzenlenecektir.

Eskişehir Şubemizde, İMO Örgütlenmesinin En Önemli Unsurlarından Biri Olan Komisyon ve Çalışma Gruplarının Toplantıları Devam Ediyor

Eskişehir Şubemizin Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Çalışma Grubu ile Meslektaşlar Arası Dayanışma ve Örgütlenme Çalışma Grubu 28 Temmuz 2021 tarihinde, Yapı Denetim Komisyonu 4 Ağustos 2021 tarihinde, Toplum ve Kent Sorunları Çalışma Grubu 10 Ağustos 2021 tarihinde, Kadın Mühendisler Çalışma Grubu 12 Ağustos 2021 tarihinde toplantılarını gerçekleştirdiler.

Eskişehir Şubemizde, Açık Hava Sineması Gösterimi

Eskişehir Şubemizin Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Çalışma Grubu tarafından düzenlenen Açık Hava Sineması gösterimi, 26 Ağustos 2021 tarihinde Eskişehir Şube binası terasında gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz: 30 Ağustos’un Işıltısı Cumhuriyeti Aydınlatıyor

30 Ağustos 1922 mazlum bir halkın “esir olarak yaşamaktansa ölmeyi göze alırız” meydan okumasıyla tarihin zafer hanesine yazılmıştır.

İstanbul Şubemiz Depreme Hazır Mısın Videosu

Şubemiz tarafından 17 Ağustos 1999 Kocaeli depremi yıl dönümü etkinlikleri kapsamında hazırlanan ``Depreme Hazır Mısın? videosu sosyal medya sayfalarımızda paylaşıldı.

İstanbul Şubemiz Afetleri Konuşuyoruz Etkinliğinde

Bakırköy Kent Savunması bileşenleri ile birlikte düzenlediği “Afetleri Konuşuyoruz” etkinliği 23 Ağustos 2021 tarihinde Bakırköy Sanatçılar Parkı’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz: genç-İMO Üyelerimize, Yeni Mezun Genç İnşaat Mühendislerimize Teşekkür Ediyoruz.

17 Ağustos 1999 Kocaeli Depremi etkinlikleri kapsamında mesleklerine, meslek alanlarına ve ülkemizin en büyük sorunlarından birisi olan deprem konusunda duyarlılık göstererek adeta 7/24 esasıyla deprem kampanyamızın örgütlenmesinde yer alan genç-İMO üyelerimize, yeni mezun genç inşaat mühendislerimize teşekkür ediyoruz.


e-Bülten Sayı 397 / 31 Ağustos 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88