Aidat Borcu Yapılandırması

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Hakkında Üyelerimize Duyuru

Odamızdan Milletvekillerine Açık Mektup

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Şubeleri tarafından, inşaat mühendisliği eğitimi hakkında milletvekillerine gönderilen açık mektup. 06.07.2021

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İyidere Liman Projesi Değerlendirme Raporu Yayımlandı

İnşaat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan İyidere Liman Projesi değerlendirme raporu yayımlandı

Odamızdan Rektörlere Açık Mektup

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç tarafından, inşaat mühendisliği eğitimi hakkında rektörlere gönderilen açık mektup. 05.07.2021

genç-İMO Çevrimiçi Staj Programları Başladı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından merkezi olarak planlanan ve İstanbul Şube yürütücülüğünde gerçekleştirilen staj programı ile Ankara Şubesi tarafından hazırlanan çevrimiçi staj programları başladı.

COVID -19 Pandemisinin İnşaat Sektörü Çalışanlarına Etkilerinin Araştırılması Hakkında Anket Çalışması

Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selim Baradan tarafından `COVID -19 Pandemisinin İnşaat Sektörü Çalışanlarına Etkilerinin Araştırılması` başlıklı araştırma yapılmaktadır.

Yapı Tasarımı ve İşletiminde Bina Kullanıcılarının Dikkate Alınması Hakkında Anket Çalışması

IEA EBC Annex-79 – Bina Kullanıcısı Odaklı Yapı Tasarımı ve İşletimi (https://annex79.iea-ebc.org/) kapsamında, farklı ülkelerdeki akademik araştırmacılardan oluşan bir grup tarafından “Yapı tasarımı ve işletiminde bina kullanıcılarının dikkate alınması” konusu üzerine geniş ölçekli uluslararası bir anket çalışması yürütülmektedir.

2 Temmuz`da Katledilenleri Saygıyla Anıyoruz

2 Temmuz 1993’te, ülkemizin aydınlık yüzü olan 35 aydın ve sanatçı, Sivas’ta bir otelde gerici güçlerin organizasyonuyla diri diri yakılarak katledildi. Tarihte kara bir leke olarak yerini alan bu insanlık suçu hala belleklerimizde tazeliğini koruyor.

İMO Afet Riski Altındaki Alanlar Ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu 8. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu 8. toplantısı 1 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 8. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 8. toplantısı 30 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

İMO Kıyı - Deniz Uzmanlık Kurulu 6. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kıyı-Deniz Uzmanlık Kurulu altıncı toplantısı 1 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Teknik Dergi Yayın Kurulu Toplantısı Yapıldı

Teknik Dergi Yayın Kurulu 10. toplantısı 2 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak yapıldı.

İMO Yapı Denetim Komisyonu 6. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu 6. toplantısı 2 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB Genel Sekreteri ve Oda Sekreter/ Yazman Üyeleri Ortak Toplantısı Gerçekleştirildi

TMMOB Genel Sekreteri ve Oda Sekreter/Yazman Üyeleri toplantısı, TMMOB 46. Dönem Olağan Genel Kurulu gündemi ile 1 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TMMOB 46. Olağan Genel Kurulu Toplanıyor!

 Şubelerden Haberler

İstanbul Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi (Ekb)Uzmanlığı Onlıne Eğitimi Düzenlendi

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Uzmanlığı Online Eğitimi kursları periyodik olarak devam ediyor.

İstanbul Şubemizin de İçinde Yer Aldığı TMMOB`a Bağlı İstanbul`daki Meslek Odaları Tarafından Validebağ Korusu`nda Yapılaşmaya İzin Verilmedi

İMO İstanbul Şubesinin de içinde bulunduğu TMMOB`a bağlı İstanbul`daki meslek odaları tarafından, Validebağ Korusu sit alanı olduğu halde yapılaşma ve müdahale izni veren koruma kurulu kararının, kamu yararına aykırı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi`ne 2018 yılında açmış olduğumuz davada, İstanbul 6. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

İstanbul Şubemiz Yönetim Kurulu Sayman Üyesi E. Fusun Sümer, İBB- Ulaşım Planlama Müdürlüğü İstanbul Geneli Yaya Ulaşımı Ana Planı- Odak Grup Toplantısına Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından kentin geleceğine yön verecek olan strateji ve politikaların şeffaf, demokratik ve katılımcı süreçlerle belirlenmesi hedefiyle gerçekleştirilen, İstanbul Geneli Yaya Ulaşımı Ana Planı çalışmaları kapsamında İstanbul`un yaya ulaşımı vizyonu ve ana stratejilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Odak Grup toplantısı 21 Haziran 2021 tarihinde çevrim içi gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 390 / 6 Temmuz 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88