YÖK Başkanı Yekta Saraç`a Açık Mektup

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, YÖK Başkanı Yekta Saraç`a açık mektubu. 24.06.2021.

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Hakkında Üyelerimize Duyuru

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun uyarınca aidat borcu olan üyelerimizin, bu kanun hükümlerinden faydalanabilmesi için 30 Eylül 2021 mesai bitimine kadar ekte yer alan dilekçe ile bağlı bulundukları şubelerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kanal İstanbul Bir Yıkım Projesidir Yokluğuyla Değil Varlığıyla Beka Sorunu Yaratacaktır

Kanal İstanbul Projesine dair yürütülen güncel tartışmalara ilişkin İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması

İMO Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 2. Ortak Toplantısı Yapıldı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Yönetim Kurulu ve Şube Yönetim Kurulları 2. ortak toplantısı 27 Haziran 2021 tarihinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Denetleme Kurulu 4. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denetleme kurulu 4. Toplantısını 24 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı

Resmi Gazetenin 23 Haziran 2021 tarihli, 31520 no.lu sayısında `Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik` yayımlandı.

Odamızdan Tunus Mühendisler Birliğine Ziyaret

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Akdeniz Ülkeleri Mühendisleri Birliği (EAMC) temsilcisi Hüseyin Kaya, EAMC üyesi, Tunus Mühendisler Birliğini (OIT) ziyaret ederek birlik başkanı Kamel Sahnoun ile görüştü.

Teknik Dergi Yayın Kurulu Toplantısı Yapıldı

Teknik Dergi Yayın Kurulu 9. toplantısı çevrimiçi olarak 25 Haziran 2021 tarihinde yapıldı.

İMO Bilirkişilik Kurulu 7. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bilirkişilik Kurulunun 7 no.lu toplantısı 24 Haziran 2021 Perşembe günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu 7. Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu yedinci toplantısı 22 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Basında İMO

Kanal İstanbul Projesine dair yürütülen güncel tartışmalara ilişkin İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması çeşitli basın yayın kuruluşlarında yer aldı.

Bilirkişilik Faaliyetleri Şirketlerin Yağmasına Açılamaz!

Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği`nin 23 Haziran 2021 tarihli açıklamasında geçtiğimiz Aralık ayından itibaren şirketlere bilirkişilik dosyalarının verilmeye başlandığının ifade edilmesi üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 25 Haziran 2021 tarihinde basın açıklaması yapıldı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemiz Adana- Ceyhan Depreminin Yıl Dönümünde Anma Töreni Düzenledi

İMO Adana Şubesi, Ceyhan Belediyesi ile birlikte Adana-Ceyhan Depreminin 23. yılında Ceyhan Deprem Anıtı önünde anma töreni düzenledi

Adana Şube Kahramanmaraş Temsilciliğimizde Proje Okuma ve Şantiye Organizasyonu Konulu Eğitim Düzenlendi

Adana Şube Kahramanmaraş Temsilcilik Binasında Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Onur Batmaz ve Sedat Yıldırım ile Kahramanmaraş Temsilcisi Ökkeş Buğra Dalkıran`ın katılımıyla 19 Haziran Cumartesi günü iş arayan ve yeni mezun temsilcilik üyelerine yönelik Proje Okuma ve Şantiye Organizasyonu konulu eğitim düzenlendi.

Ankara Şubemiz: Kaza Değil Cinayet!

İMO Ankara Şubesi `Kaza Değil Cinayet` başlığında basın açıklaması yaptı

Ankara Şubemizde Çevrimiçi Staj Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İMO Ankara Şubesi tarafından Çevrimiçi Staj Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ankara Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Çevrimiçi Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Çevrimiçi Eğitimi Düzenlendi

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna Nokta TV`ye Katıldı

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret SUNA, 22 Haziran 2021 tarihinde Nokta TV`de Ezgi Yeşiltepe`nin programına katılarak `Deprem ve Kanal İstanbul` ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz E. Fusun Sümer Medyascope TV`ye Katıldı

İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi E. Fusun Sümer 23 Haziran 2021 tarihinde Medyascope TV`de Femfikir programına katıldı.

İstanbul Şube Başkanımız Nusret Suna Deprem ile Açıklama Yaptı

İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna 19 Haziran 2021 tarihinde meydana gelenn İstanbul Kartal merkezli deprem ile ilgili açıklama yaptı.


e-Bülten Sayı 389 / 29 Haziran 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88