Şantiye Şefliği Yönetmeliği Acilen Revize Edilmeli, İstisnai Durumlar Harici Tam Zamanlı Şantiye Şefliğine Geçilmelidir

Oda Yönetim Kurulumuz, Mevcut Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılması ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı

9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Teknik Dergi Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Dergi Danışma Kurulu toplantısı 31 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Kıyı ve Deniz Mühendisliği Konferans Serisinin Dördüncüsü Gerçekleştirilecek

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kıyı ve Deniz Mühendisliği Konferans Serisinin Dördüncüsü 5 Haziran 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

İMO Onur Kurulu Dördüncü Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Onur Kurulu 4. toplantısını 27 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

İMO Afet Riski Altındaki Alanlar Ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Altıncı Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu 6. toplantısı 27 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu Yedinci Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu 7. toplantısı 26 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

İMO Mesleki Değerlendirme Kurulu Sekizinci Toplantısını Gerçekleştirdi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mesleki Değerlendirme Kurulu sekizinci toplantısı 28 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu Sekizinci Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Malzemeleri Uzmanlık Alanı Kurulu sekizinci toplantısı 27 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu Altıncı Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisliği Eğitim Kurulu altıncı toplantısı, 25 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İMO Yapı Denetim Komisyonu Beşinci Toplantısını Yaptı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu beşinci toplantısını 28 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

TMH 504. Sayı Yayımlandı

Türkiye Mühendislik Haberleri derginin yeni sayısı `Türkiye`de İnşaat Mühendisleri Gerçeği: İş, İstihdam ve İşsizlik` kapak konusu ile yayınlandı.

 Şubelerden Haberler

Ankara Şubemiz İle İzmir Şubemizde Çevrimiçi Betonarme Çerçeveli Perdeli Sistemlerin TBDY`ye Göre Sap2000 İle Analizi Kursu Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi ve İMO İzmir Şubesi tarafından 01-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında ` `Çevrimiçi Betonarme Çerçeveli/Perdeli Sistemlerin TBDY`ye Göre SAP2000 İle Analizi Kursu` düzenlendi

Ankara Şubemiz tarafından Her Şantiyeye Bir Şef! İsimli Skeç Yayımlandı

İMO Ankara Şubesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan `Her Şantiyeye Bir Şef!` isimli skeç sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Ankara Şubemizde Microsoft Project® İle Uygulamalaı İş Programı Hazırlanması ve Zaman Çizelgesi Yönetimi Çevrimiçi Eğitimi Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi tarafından `Microsoft Project® ile Uygulamalı İş Programı Hazırlanması ve Zaman Çizelgesi Yönetimi Çevrimiçi Eğitimi` 07-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlendi.

İstanbul Şubemiz: Mustafa Ürgüplü`nün İzinde

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi eski başkanlarından Mustafa Ürgüplü`yü aramızdan ayrılışının yıldönümünde özlemle ve saygıyla anıyoruz.

İstanbul Şubemiz YTÜ Dış Paydaşlar Toplantısına Katıldı

YTÜ Dış Paydaşlar Toplantısı 26 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi yapıldı. Toplantıya İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna katıldı.

İstanbul Şubemiz `İstinat Duvarları Neden Yıkılıyor?` Konusu ile Habertürk TV`de yer aldı

Habertürk TV kanalında `İstinat Duvarları Neden Yıkılıyor? ` konusu 26 Mayıs 2021 tarihli sabah haberlerinde yer aldı. Konuya ilişkin sorulara İstanbul Şube adına Niyazi Parlar katılarak yanıt verdi.

İstanbul Şubemizde Pandemi Sürecinde Mühendislerin Hukuki Sorunları ve Özlük Hakları Etkinliği Düzenledi

İMO İstanbul Şubesinin İşsizlik ve Özlük Hakları Komisyonu yürütücülüğünde düzenlenen Pandemi Sürecinde Mühendislerin Hukuki Sorunları ve Özlük Hakları konulu etkinlik 30 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Kahve Sohbetleri: Mühendisliğe Giriş Söyleşisi Gerçekleşti

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından yedincisi düzenlenen Genç-İMO Kahve Sohbetleri `Mühendisliğe Giriş` başlığı ile Y.İnş. Müh. Alparslan Güre`nin katılımıyla 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 21.00 `de Youtube üzerinden gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Bayraklı İlçesi Yapı Envanteri Çalışmaları Devam Ediyor

İnşaat Mühendisleri İzmir Şubesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü Bayraklı İlçesi Yapı Envanteri projesi kapsamında Proje Ekibinin eğitimi gerçekleştirildi.

İzmir Şubemiz tarafından `Körfez Hidrodinamiği Ve İzmir Limanı Yaklaşım Kanalı Tarama Çalışmaları` Semineri Gerçekleşti

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde Doç. Dr. Bergüzar Özbahçeci`nin moderatörlüğünü yaptığı, Dr. Ceyla İnmeler ve Dr. Işıkhan Güler sunduğu Körfez Hidrodinamiği ve İzmir Limanı Yaklaşım Kanalı Tarama Çalışmaları semineri 27 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşti.


e-Bülten Sayı 385 / 1 Haziran 2021


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2022 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88