MEHMET KARCI`YI SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

1994-2002 yılları arasında Şubemizin 34, 35, 36 ve 37. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Mehmet Karcı`yı 9 Ocak 2019 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi`nde yaptığımız törenle uğurladık.

İMO ŞUBE BAŞKANLARI 3. ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Çalışma Dönemi 3. Şube Başkanları Ortak Toplantısı 12 Ocak 2019 tarihinde, Ankara`da gerçekleştirildi. Oda Başkanı Cemal Gökçe`nin açılış konuşması ile başlayan toplantıda; tasarruf tedbirlerinin uygulaması ile örgütlenme ve meslek yasası kurultayı ön hazırlık çalışmaları görüşüldü.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI CEMAL GÖKÇE`NİN GÜNLÜK EVRENSEL GAZETESİ`NE YAPTIĞI AÇIKLAMA

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe`nin, inşaat sektöründeki krizle ilgili, Evrensel Gazetesi`nin 25 Aralık 2018 tarihli sayısında yer alan açıklaması.

İMO BAŞKANI CEMAL GÖKÇE`NİN BASINDA YER ALAN AÇIKLAMALARI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe`nin, 11 Ocak 2019 tarihinde, basında yer alan, inşaat firmalarının konkordato ve iflas ilan etmeleriyle ilgili yaptığı açıklamaları.

2019 YILI AİDATINI ÖDEYEN ÜYELERİMİZE FERDİ KAZA SİGORTASI YAPTIRIYORUZ

Odamız, aidatını ödeyen tüm üyelerimize; kaza sonucu vefat, kaza sonucu maluliyet içeren 50 bin TL tutarında teminat ile ferdi kaza sigortası yaptırmaktadır.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULUNUN YENİ YIL MESAJI

OHAL KHK’LERİYLE İHRAÇ EDİLEN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB`nin düzenlediği, Odamızın da yürütücüsü olduğu, Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz kampanyası kapsamında gerçekleştirilen çalıştayların üçüncüsü olan “OHAL KHK’leriyle İhraç Edilen Mühendis Mimar ve Şehir Plancılarının Sorunları Çalışayı` 5 Ocak 2019 tarihinde İMO Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İMO ULUSLARARASI 8. GEOTEKNİK SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İstanbul Şubesi tarafından 13-14-15 Kasım 2019 tarihinde İstanbul`da düzenlenecek olan Uluslararası 8. Geoteknik Sempozyumu Düzenleme Kurulu toplantısı 11 Ocak 2019 tarihinde, İstanbul’da yapıldı.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI MESLEKİ DEĞERLENDİRME KURULU 4. TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Çalışma Döneminde faaliyet yürüten Mesleki Değerlendirme Kurulu (MDK) dördüncü toplantısını 10 Ocak 2019 tarihinde Oda Merkezinde yaptı.

AFET RİSKİ ALTINDAKİ ALANLAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU 46. DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Dönem Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu ilk toplantısını 11 Ocak 2019 tarihinde Oda Merkezinde gerçekleştirdi.

İMO MESLEK İÇİ EĞİTİM KURULU 2. TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Kurulu 2. toplantısını 11 Ocak 2019 tarihinde Oda Merkezinde yaptı.

İMO GEOTEKNİK KURULU 6. TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Geoteknik Kurulu 6. toplantısını 10 Ocak 2019 tarihinde İstanbul Şube’de yaptı.

İMO SU VE ENERJİ YAPILARI KURULU 3. TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Su ve Enerji Yapıları Kurulu 3. toplantısını 11 Ocak 2019 tarihinde Oda Merkezinde yaptı.

RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN YÖNETMELİK VE TEBLİĞ

Resmi Gazetenin 29 Aralık 2018 Cumartesi tarihli, 30640. sayısında yayınlanan yönetmelik ve tebliğ.

 Şubelerden Haberler

Uşak Şubemizde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018) İle İlgili Yenilikler ve Değişiklikler Semineri

İMO Uşak Şubesi 27 Aralık 2018 tarihinde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018) ile ilgili yenilikler ve değişiklikler konulu seminer düzenledi.

Uşak Şubemizde Teknik Gezi

İMO Uşak Şubesi tarafından, genç-İMO öğrenci üyelerimize yönelik Teknik Gezi düzenlendi.

Mersin Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Mersin Şubesi, Odamızın 64. Kuruluş Yıl Dönümü Balosu 21 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Mersin Şubemiz Futbol Turnuvasında

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Organizasyonunda düzenlenen Futbol Turnuvasında İMO Mersin Şube 29.12.2018 tarihinde yapılan final maçında Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesini yenerek namağlup şampiyon oldu.

Muğla Şubemiz Datça Temsilciliğinde Seminer

İMO Muğla Şubesi Datça Temsilciliği’nde 21 Aralık 2018 tarihinde Prof. Dr. Ali Haydar Kayhan`ın sunduğu Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Genel Konular ve Betonarme Yapılar semineri düzenlendi.

Muğla Şubemizde Seminer

İMO Muğla Şubesi, 22 Aralık 2018 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM B salonunda Prof. Dr. Ali Haydar Kayhan`ın sunduğu Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Genel Konular ve Betonarme Yapılar semineri düzenledi.

Konya Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Konya Şubesi; İnşaat Mühendisleri Günü nedeniyle düzenlediği plaket töreninde Meslekte 25. 40. ve 50. Yılını dolduran İnşaat Mühendislerine Onur Belgesi ve Plaket verdi.

Konya Şubemizde Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Açısından Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Semineri

İMO Konya Şubesi’nde ``Zemin Mekaniği ve Temel Mühendisliği Açısından Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`` konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

Kocaeli Şubemizde Teknik Gezi

İMO Kocaeli Şubesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden Akçaray 2. Etap Tranway Projesi ve Seka Kongre Merkezi şantiyesine teknik gezi düzenledi.

Kocaeli Şubemizde Çevre ve Şehircilik İl Müdürüne Ziyaret

İMO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu, Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevini uzun yıllardır sürdüren Mehmet Ersan Aytaç’ın, Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne atanmasından dolayı kendisine veda ziyaretinde bulundu.

İzmir Şubemizde Belediyelerin Proje Kontrol Birimlerine Yönelik TDBY Eğitimi

İMO İzmir Şubesi tarafından, eğitmenliğini Dr. İnş. Müh. Cüneyt Tüzün, İnş. Müh. Aziz Baburhan, İnş. Müh. Arda Çaykeser`in yaptığı; kurumlarında proje kontrolü yapan inşaat mühendislerine yönelik olarak düzenlenen TBDY eğitimi 19 Aralık 2018 tarihinde başladı.

İzmir Şubemizde Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Panelimiz Gerçekleşti

İMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen, moderatörlüğünü Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı’nın yaptığı, İnş. Müh. Pelin Kaya, İnş. Müh. Tolga Sümer, Y. İnş. Müh. Necmi Okumuş ve İnş. Müh. Hasan Alınç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm” adlı panel 10 Ocak 2019 tarihinde Şubemizde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Yapım İşleri Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları Eğitimi

İMO İzmir Şubesi tarafından, eğitmenliğini Yaşar Gök`ün yaptığı `Yapım İşleri Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları Eğitimi` 8-9 Ocak 2019 tarihlerinde 83 kişinin katılımıyla Şubemizde gerçekleşti.

İzmir Şubemizde Geleneksel İMO Gecesi

Odamızın kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında her yıl gerçekleşen geleneksel İMO Gecesi bu yıl 22 Aralık 2018 tarihinde Çeşme Altın Yunus Otel’de gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz: Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi İmar Affı Kapsamına Alındı, Hükümet Kent Suçu İşlemeye Devam Ediyor Hâlâ!

Boğaziçi öngörünüm bölgesinin imar affına dahil edilmesiyle ilgili olarak İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklama, 27 Aralık 2018.

Eskişehir Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

İMO Eskişehir Şubesi, Odamızın kuruluşunun 64. Yıl dönümü nedeniyle 14-22 Aralık tarihleri arasında “Mühendislik Haftası” temasıyla bir dizi bilimsel ve sosyal etkinlik gerçekleştirdi. İnşaat Mühendisleri ve İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliklere katılım çok yüksek oldu.

Erzurum Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Erzurum Şubesi `19 Aralık İnşaat Mühendisliği Günü` etkinliğini 25 Aralık 2018`de gerçekleştirdi.

Bursa Şubemiz Kütahya ve Yalova Temsilciliğinde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Semineri

İMO Bursa Şubesi tarafından düzenlenen, Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Seminerleri, Bursa Şube’nin ardından Kütahya ve Yalova’da da düzenlendi.

Bursa Şubemiz: Dönüşümü Deprem Mi Yapacak Yoksa Biz Mi?

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa’da kentsel dönüşüm, sektörü durma noktasına getiren ekonomik kriz ve kent içi ulaşım ile ilgili değerlendirme yaptı.

Bursa Şubemizde Beton Güçlendirme Uygulamaları Semineri

İMO Bursa Şubesi’nde “Sentetik Fiber Donatılarla Beton Güçlendirme Uygulamaları” semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Meslektaşlar Söylüyor Halk Müziği Konseri

İMO Ankara Şubesi tarafından düzenlenen İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri kapsamında 26 Aralık 2018 Çarşamba günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Meslektaşlar Söylüyor” grubu halk müziği konseri verdi. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı konserde türküler söylendi, halaylar çekildi.

Ankara Şubemizde İş Bulamayan ve İşsizlik Tehdidi Altında Çalışan Mühendisler İçin İş Programlama ve Proje Maliyet Yönetimi Eğitimi

İMO Ankara Şubesi tarafından 25-26 Aralık 2018 tarihlerinde İMO KKM Rüştü Özal Salonunda iş bulamayan ve işsizlik tehdidi altında çalışan mühendisler için İş Programlama ve Proje Maliyet Yönetimi Eğitimi düzenlendi.

Ankara Şubemiz Afyon Temsilciliğinde STA4CAD Programının Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Uyarlaması Semineri

İMO Ankara Şubesi Afyonkarahisar Temsilciliği tarafından 27 Aralık 2018 Perşembe günü Afyonkarahisar Belediyesi Meclis Salonunda STA4CAD Programının Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Uyarlanması Semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Hidrolik Yapılarda Gabion Sistem Çözümleri Semineri

İMO Ankara Şubesi tarafından 22 Kasım 2018 günü İMO KKM Rüştü Özal Salonu`nda `Hidrolik Yapılarda Gabion Sistem Çözümleri Uygulamaları Semineri` düzenlendi.

Ankara Şubemiz Kayseri Temsilciliğinde STA4CAD Kursu

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliğinde 09-30 Aralık 2018 tarihleri arasında STA4CAD kursu düzenlendi. İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği Kurs Salonunda 16 saat süren kursa 15 kişi katıldı.

Ankara Şubemizde İMO-Çocuk Yılbaşı Partisi

İMO Ankara Şubesi tarafından 29 Aralık 2018 Cumartesi günü İMO Lokal`de İMO-çocuk Yılbaşı Partisi düzenlendi.

Ankara Şubemizde Ocak Ayı Perşembe Seminerleri

10, 17, 24 ve 31 Ocak tarihlerinde ‘Perşembe Seminerleri` düzenlenecektir. Seminerlerimiz ücretsiz olup tüm üyelerimiz davetlidir.

Ankara Şubemizde Mıcrosoft Excel İleri Eğitimi

İMO Ankara Şubesi tarafından 05-06 Ocak 2019 tarihlerinde 16 saat süresince Microsoft Excel® İleri Seviye Eğitimi verildi.

Ankara Şubemiz: Susmuyoruz, Şiddeti Konuşuyoruz

İMO Ankara Şubesi Kadın Komisyonu tarafından kadın üyelerimiz için `Susmuyoruz, Şiddeti Konuşuyoruz-Kadına yönelik her türlü şiddetin hukuki ve psikolojik boyutunu tartışıyoruz` etkinliği düzenlenecek.

Ankara Şubemizde Yapılarda Patlatma Etkileri Hesap ve Değerlendirme Yöntemleri ve Emniyet Yapıları Tasarım Kriterleri Semineri

İMO Ankara Şubesi tarafından 10 Ocak 2019 Perşembe günü `Yapılarda Patlatma Etkileri Hesap ve Değerlendirme Yöntemleri ve Emniyet Yapıları Tasarım Kriterleri` semineri düzenlendi.

Adana Şubemizde Meslekte 25 Yıl Hizmet Belgesi Töreni

İMO Adana Şubesi, meslekte 25 yılını dolduran üyelerimize hizmet belgelerini sundu.

Adana Şubemiz Kent İçi Ulaşım Sorunlarına İlişkin Basın Açıklaması Yaptı

İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt, Adana kent içi ulaşım sorunlarına dikkat çekti.


e-Bülten Sayı 304 / 15 Ocak 2019


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88