İMO BAŞKANI CEMAL GÖKÇE`NİN BİRGÜN GAZETESİ`NDEKİ AÇIKLAMASI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe`nin, deprem toplanma alanlarıyla ilgili, 18 Aralık 2018 tarihli Birgün Gazetesi`nde yer alan açıklaması.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU VE DENETLEME KURULU ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ortak toplantısı 20 Aralık 2018 tarihinde, Oda Merkezinde gerçekleştirildi.

TMMOB ÜCRETLİ ÇALIŞAN-İŞSİZ MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın yürütmesinde yer aldığı TMMOB Ücretli Çalışan-İşsiz Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarının Sorunları Çalıştayı 22 Aralık 2018 tarihinde İMO Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

TEKNİK DERGİ EDİTÖR VE EDİTÖR YARDIMCILARI 7. TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Teknik Dergi Editör ve Editör Yardımcıları toplantısı 21 Aralık 2018 tarihinde İMO İstanbul Şubesi`nde yapıldı.

SİYASİ RANTA DEĞİL, CAN GÜVENLİĞİNE YOL VERİN!

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren ile yol kontrolüyle görevli kılavuz trenin Ankara/Marşandiz İstasyonunda çarpışması sonucu yaşanan kazayla ilgili olarak kaza sonrası süreci paylaşmak ve bu yaşanan faciadan sonra Ankara-Sincan hat kesiminde tren hareketlerine ilişkin yapılan yeni düzenleme ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek üzere TMMOB Ankara İKK ve BTS(Birleşik Taşımacılık Sendikası) tarafından bugün 20 Aralık 2018`de BTS Genel Merkezinde ortak basın toplantısı yapıldı.

ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜ FAKS EYLEMİ

TMMOB Ankara İKK`nın çağrısıyla TMMOB ve SGK arasında imzalanmış ve sonrasında SGK tarafından hukuksuz bir biçimde tek taraflı fes edilmiş asgari ücret protokolü`nün yeniden uygulamaya girmesi için 20 Aralık Perşembe Günü PTT Kızılay Şubesi önünde buluşulup SGK`ya faks çekildi.

OHAL KHK`LARI İLE İHRAÇ EDİLEN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI 5 OCAK`TA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

TMMOB tarafından düzenlenen, Odamızın da yürütücülüğünü yaptığı çalıştay, 5 Ocak 2019 tarihinde, İMO Kültür ve Kongre Merkezi`nde saat 10.00`da başlayacak.

 Şubelerden Haberler

İstanbul Şubemizde Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri

Odamızın 64. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, İMO İstanbul Şubesi ve Türkiye Hazır Beton Birliği işbirliği ile düzenlenen `Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri` Şubemizin Konferans Salonunda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde İnşaat Mühendisliği Üzerine Bir Sohbet

Odamızın 64. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen `İnşaat Mühendisliği Üzerine Bir Sohbet` Şube Konferans Salonunda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Mühendisin Yemin Töreni ve Söyleşi

Odamızın 64. Kuruluş Yıl dönümü Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Mühendisin Yemin Töreni ve Söyleşi 18 Aralık 2018 tarihinde Şubemizin Konferans Salonunda gerçekleşti.

Ankara Şubemizde Tiyatro: Parasız Yaşamak Pahalı

İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri dahilinde 18 Aralık 2018 Salı günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde Ferhan Şensoy`un yazdığı, Oksal Güracar`ın yönettiği Parasız Yaşamak Pahalı tiyatro oyunu İMO Ankara Şubesi İMOT Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelendi.

Ankara Şubemizde Gündeme Dair Paneli

İnşaat Mühendisliği Haftası kapsamında 19 Aralık 2018 Çarşamba günü İMO KKM`de ülke gündemine dair bir panel düzenlendi.

Uşak Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Uşak Şubesi, 21 Aralık 2018 tarihinde Odamızın 64. Kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Samsun Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Odamızın kuruluş yıl dönümü, 19 Aralık 2019 günü Samsun Şube’de de coşkuyla kutlandı.

Muğla Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Odamızın 64. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İMO Muğla Şubesi 14 Aralık 2018 tarihinde birlik ve dayanışma gecesi düzenledi.

Manisa Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Manisa Şubesi 15 Aralık 2018 tarihinde, Odamızın 64. yılını törenle kutladı.

Manisa Şubemizde genç-İMO Teknik Gezisi

İMO Manisa Şubesi, 15 Aralık 2018 tarihinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO öğrencileri için Mahall Bomonti İzmir Şantiye Teknik gezisi gerçekleştirdi.

Kocaeli Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Kocaeli Şubesi Odamızın 64. Kuruluşu ve Meslekte Onur Gecesi törenini, 14 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

İMO İstanbul Şubesi Meslekte 40, 50, 60 Yıl Onur Belgesi, Plaket Töreni ve Yemeği Harbiye Hilton Otel’de gerçekleşti.

İstanbul Şubemiz Bahçeşehir Üniversitesi genç-İMO Tanıtım Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından, İMO ve genç-İMO Tanıtım Semineri Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Hatay Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Hatay Şubesi, Odamızın 64. kuruluş yıl dönümü kutlaması düzenledi.

Denizli Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Denizli Şubesi Odamızın 64. kuruluş yıl dönümünü kutladı. 50. 40. ve 25. yılını dolduran üyelere plaket verildi.

Denizli Şubemizde Kazı Güvenliği ve Alınacak Önlemler Semineri

İMO Denizli Şubesi tarafından düzenlenen, açılış konuşmasını Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel’in yaptığı seminere üyeler yoğun ilgi gösterdi.

Denizli Şubemizde Proje Faaliyetinde Bulunan Üyelerle Toplantı

İMO Denizli Şubesi 18 Aralık 2018 Salı günü proje faaliyetinde bulunan üyelerimizle toplantı gerçekleştirdi.

Bursa Şubemizde Tecrübeli Mühendisler Bilgilerini Aktardı

İMO Bursa Şubesi tarafından 03 Aralık-15 Aralık 2018 tarihleri arasında, 2011 yılı sonrası mezun olan genç inşaat mühendisleri ve inşaat mühendisliği 3.-4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Tecrübeli Mühendislerden Mesleki Paylaşım Günleri tamamlandı.

Bursa Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

İMO Bursa Şubesi üyeleri, Oda’nın ve Şube’nin kuruluş yıl dönümünde düzenlenen geleneksel dayanışma gecesinde bir araya geldi.

Antalya Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

İMO Antalya Şubesi; Oda’nın 64., Antalya Şubesi’nin 30. kuruluş yıl dönümü ve İnşaat Mühendisleri Günü’nü kutladı.

Ankara Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları

İMO Ankara Şubesi 21 Aralık 2018 Cuma günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi’nde meslekte 25, 40, 50 ve 60. yılını dolduranlara belgelerini ve plaketlerini verdi.

Ankara Şubemizde Yaklaşık Maliyet-Hakediş Kursu

İMO Ankara Şubesi, 19 Kasım-14 Aralık 2018 tarihleri arasında İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda Yaklaşık Maliyet-Hakediş kursu düzenledi. Kursa 32 kişi katıldı.

Ankara Şubemiz Kayseri Temsilciliğinde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018) Bölüm 7 Semineri

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 15 Aralık 2018 Cumartesi günü Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonunda Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018) Bölüm 7 semineri düzenlendi. Seminere 78 kişi katıldı.

Ankara Şubemiz Kayseri Temsilciliği Sentetik Fiber Donatılarla Beton Güçlendirme Uygulamaları Semineri ve Kordsa-Kratos Ürün Tanıtım Semineri

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 18 Aralık 2018 Salı günü Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde `Sentetik Fiber Donatılarla Beton Güçlendirme Uygulamaları ve Kordsa-Kratos Ürün Tanıtım` seminerleri düzenlendi.

Ankara Şubemiz Kayseri Temsilciliğinde Soğuk Havada Beton Üretimi Ve Uygulaması İle Karot Uygunluğunun Değerlendirilmesi Semineri

İMO Ankara Şubesi Kayseri Temsilciliği tarafından 22 Aralık 2018 Cumartesi günü Kayseri Ticaret Odası Konferans Salonunda “Soğuk Havada Beton Üretimi ve Uygulaması ile Karot Uygunluğunun Değerlendirilmesi ` konulu Meslek İçi Eğitim Semineri düzenlendi

Ankara Şubemiz Afyonkarahisar Temsilciliğinde SAP2000 Kursu Düzenlendi

İMO Ankara Şubesi Afyonkarahisar Temsilciliği tarafından 08-22 Aralık 2018 tarihleri arasında 30 saat süreyle İMO Afyonkarahisar Temsilciliği Kurs Salonunda SAP2000 kursu düzenlendi.

Adana Şubemizde Kuruluş Yıl Dönümü Kutlaması

Odamızın kuruluşunun 64. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen dayanışma gecesinde, meslekte 60, 50, ve 40. yılını dolduran inşaat mühendislerine plaketleri ve onur belgeleri takdim edildi.


e-Bülten Sayı 303 / 25 Aralık 2018


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88