genç-İMO 11. ÖGRENCİ MECLİSİ TOPLANDI

Genç-İMO 11. Öğrenci Meclisi, 8 Aralık 2018 tarihinde Antalya’da toplandı.

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) GENEL KONULAR UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİNİN YEDİNCİSİ ADANA’DA YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin Bölgesel ‘1. Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`, Adana Şubemizce, 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde, Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 13. ULAŞTIRMA KONGRESİ DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İstanbul ve Erzurum Şubesi yürütücülüğünde 9-10-11 Ekim 2019 tarihinde Erzurum’da yapılacak olan 13. Ulaştırma Kongresi’nin İstanbul’daki düzenleme kurulu üyeleri ile 10 Aralık 2018 tarihinde İMO İstanbul Şubesi’nde bir toplantı yapıldı.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 9. TÜRKİYE DEPREM MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Türkiye Deprem Vakfı Deprem Mühendisliği Komitesi`nin 1-3 Haziran 2020 tarihinde düzenleyeceği 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı`nın düzenleme kurulu toplantısının ikincisi, 10 Aralık 2018 tarihinde İMO İstanbul Şube Karaköy Hizmet Binası`nda yapıldı.

TMMOB KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI 15 ARALIK`TA DÜZENLENİYOR

TMMOB Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarının Sorunları Çalıştayı 15 Aralık 2018 Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü Özal Salonu`nda 09.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN VE İŞSİZ MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI 22 ARALIK’TA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

TMMOB Ücretli Çalışan ve Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarının Sorunları Çalıştayı 22 Aralık 2018 Cumartesi günü İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü Özal Salonu`nda 09.30-17.30 saatleri arasında düzenlenecek.

TMH`NİN YENİ SAYISI YAYINLANDI

Türkiye Mühendislik Haberleri dergisinin 498. sayısı yayınlandı.

İMO ONUR KURULU 6. TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Onur Kurulu 6. toplantısını 30 Kasım 2018 günü Oda Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İMO GEOTEKNİK KURULU TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Geoteknik Kurulu 7 Aralık 2018 tarihinde İMO İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirdi.

 Şubelerden Haberler

Uşak Şubemizde Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

İMO Uşak ve İzmir Şubesi, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği`nin ortaklaşa düzenledikleri yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği, şantiye şefinin sorumlulukları ve denetimlerde dikkat edilmesi gereken hususlar konulu seminer 7 Aralık 2018 tarihinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Konya Şubemizde İDECAD Eğitimi

İMO Konya Şubesi’nde İnş. Müh. Ömer Özer’in sunduğu İDECAD kursu gerçekleştirildi.

Konya Şubemizde Şantiyelerde İlk Yardım Eğitimi

İMO Konya Şubesinde ``Şantiyelerde İlk Yardım`` eğitimi verildi. İMO Konya Şubesi Şehit Ömer HALİSDEMİR Konferans Salonunda düzenlenen eğitimde Şantiyelerde İlk Yardım anlatıldı.

Konya Şubemizde Çocuk Atölyeleri

İMO Konya Şubesi’nin üyelerimizin çocuklarına yönelik kişisel gelişimlerinin izlenebilmesi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılabilmesi için oluşturduğu Çocuk Atölyelerinin Birinci etabı sona erdi.

Konya Şubemizde TBDY-2018 Işığında Çelik Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Tasarımına Genel Bir Bakış

İMO Konya Şubesi ``Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) Işığında Çelik Bina Taşıyıcı Sistemlerinin Tasarımına Genel Bir Bakış`` konulu eğitim semineri düzenledi.

Konya Şubemizde ``Betonarme Binalar Açısından TBDY-2018, Temel Esaslar, Gelişmeler ve Yenilikler

İMO Konya Şubesi’nde ``Betonarme Binalar Açısından Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018), Temel esaslar, Gelişmeler ve Yenilikler” konulu Eğitim semineri düzenlendi.

Konya Şubemizde Ortaokula Bilgisayar Hediyesi

İMO Konya Şubesi ülke ekonomisine ve eğitime katkıda bulunmak üzere Şubede kullanılmayan 9 adet bilgisayarı Merkez Selçuklu İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Ahmet Haşhaş Ortaokuluna düzenlenen protokolle hediye etti.

Kocaeli Şubemizde Yapım İşleri Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları Semineri

İMO Kocaeli Şubesi tarafından 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde “Yapım İşleri Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları”ana başlıklı eğitim düzenlendi.

İstanbul Şubemizde TBDY 2018`e Göre Mevcut Durum Analizi ve Güçlendirme Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen Yük. İnş. Müh. Suat Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı ``TBDY 2018`e Göre Mevcut Durum Analizi ve Güçlendirme`` semineri 4 Aralık 2018’de Bakırköy Temsilciliğimizde, 5 Aralık 2018’de Kadıköy Belediyesi Başkanlık Binası Alt Salonu’nda, 6 Aralık 2018’de Şubemiz Karaköy Hizmet Binası’nda gerçekleşti.

Hatay Şubemizde Isı Yalıtımı Standart ve Yönetmelikler, EPS`nin İnşaat Mühendisliğinde Farklı Kullanım Alanları Semineri

İMO Hatay Şubesi ve EPS Sanayi Derneği işbirliğinde Prof. Dr. İbrahim Uzun’un katılımı ile düzenlenen seminer 13Aralık 2018 tarihinde, saat 14:00- 16:00’da Hatay Şube Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Hatay Şubemizde Deprem Tasarımında Yeni Teknolojiler Deprem Yalıtımı & Türkiye`den Uygulama Örnekleri Semineri

İMO Hatay Şubesi 23 Kasım 2018 tarihinde `Deprem Tasarımında Yeni Teknolojiler Deprem Yalıtımı & Türkiye`den Uygulama Örnekleri” semineri düzenledi.

Denizli Şubemizde Şantiye Şeflerinin ve Yapı Denetimde Görevli Teknik Personellerin; Görev ve Sorumlulukları, Uygulamada Görülen Hatalar

İMO Denizli Şubesi 7 Aralık 2018 tarihinde “Şantiye Şeflerinin ve Yapı Denetimde Görevli Teknik Personellerin; Görev ve Sorumlulukları, Uygulamada Görülen Hatalar” konulu seminer düzenledi.

Ankara Şubemizde Mühendislik Haftası Etkinlikleri

İnşaat Mühendisleri Odası’nın kuruluşunun 64. yılı kapsamında geleneksel olarak düzenlenen İnşaat Mühendisliği Haftası etkinlikleri 12 - 26 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır.

Ankara Şubemizde Perşembe Seminerleri

İMO Ankara Şubesi 15, 22, 29 Kasım ve 6, 13 Aralık tarihlerinde ‘Perşembe Seminerleri` düzenleyecektir. Seminerler ücretsizdir.

Ankara Şubemizde Prefabrik Betonarme Yapıların Bağlantı Tekniklerinde Son Gelişmeler ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Semineri

Seminer 13 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da, İMO KKM Rüştü Özal Salonunda düzenlenecek.

Ankara Şubemizde 5D İnşaat Proje ve Maliyet Yönetimi ERP Sistemi Semineri

İMO Ankara Şubesi tarafından 6 Aralık 2018 Perşembe günü `5D İnşaat Proje ve Maliyet Yönetimi ERP Sistemi` semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Üyelerimize Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

İMO Ankara Şubesi üyelerimizin hukuk çerçevede çözülebilecek mesleki sorunlarına yardımcı olabilmek ve meslektaşlarımızın çalışma hayatında karşı karşıya kalacağı hak kayıplarına karşı koyabilmek amacıyla ücretsiz Hukuk Danışmanlığı Hizmeti vermektedir.


e-Bülten Sayı 301 / 11 Aralık 2018


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88