İNGİLTERE İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ENSTİTÜSÜ (ICE) 200. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya’nın İngiltere İnşaat Mühendisleri Enstitüsü (ICE) Başkanı Prof. Lord Robert Mair`in davetlisi olarak katıldığı, ICE’nin 200. Kuruluş etkinlikleri Londra`da başladı.

1 OCAK`TA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK OLAN TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERLERİNİN İLKİ İSTANBUL’DA YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin bölgesel `1. Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`nin ilki, Odamız adına İstanbul Şubemizin yürütücülüğünde 20-21 Ekim 2018 tarihinde, YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ (TBDY-2018) GENEL KONULAR UYGULAMA EĞİTİMİ SEMİNERİNİN İKİNCİSİ ANKARA’DA YAPILACAK

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018) Genel Konular Uygulama Eğitim Semineri, 3-4 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da düzenlenecek.

İMO 8. ULUSLARARASI GEOTEKNİK SEMPOZYUMU BİRİNCİ DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına İMO İstanbul Şubesi tarafından 13-14-15 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan 8. Uluslararası Geoteknik Sempozyumu Birinci Düzenleme Kurulu toplantısı 22 Ekim 2018 tarihinde Şubemizde yapıldı.

İMO YAPI KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Çalışma Döneminde faaliyet yürütecek olan Yapı Kurulu ilk toplantısını 18 Ekim 2018 tarihinde yaptı.

İMO MESLEKİ DEĞERLENDİRME KURULU İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 46. Çalışma Döneminde faaliyet yürütecek olan Mesleki Değerlendirme Kurulu (MDK) ikinci toplantısını 18 Ekim 2018 tarihinde yaptı.

 Şubelerden Haberler

Mersin Şubemizde TBDY-2018 Eğitim Semineri İzlendi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY-2018) bölgesel ` 1.Genel Konular Uygulama Eğitim Seminerleri`nden ilki 20 - 21 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul`da gerçekleştirildi. Seminer üyelerimize Mersin Şube Konferans Salonundan iki gün süreyle canlı olarak gösterildi.

Manisa Şubemiz Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde

İMO Manisa Şubesi, `Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği ve Getirdiği Yenilikler` konulu seminerimizde sunum yapan öğretim elemanlarını Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 10 Ekim 2018 günü ziyaret etti. Ziyaretin ardından toplantı gerçekleştirildi.

Kocaeli Şubemizde Bilirkişilik Temel Eğitimi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi 1-2-3-4 Kasım 2018 tarihlerinde `Bilirkişilik Temel Eğitimi` düzenleyecek.

Kocaeli Şubemizde Zemin Etütleri Semineri

İMO Kocaeli Şubesi tarafından, `İnşaat Mühendisi Gözünden Zemin Etütleri Semineri` düzenledi.

İzmir Şubemizde Doğal Yapılar Semineri

İMO İzmir Şubesi’nde İnş. Müh. Efe Berberoğlu tarafından sunulan olan `Doğal Yapılar` semineri 18 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşti.

İzmir Ege, Dokuz Eylül ve İzmir Katip Çelebi Üniversitelerinde genç-İMO Çalışmalarımız

genç-İMO İzmir tarafından 10-12 Ekim tarihlerinde Ege Üniversitesi’nde tanıtım stantları açıldı.

İstanbul Şubemizde Mega Yapılarda Uygulama Zorluklarının Yenilmesine Örnekler Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında düzenlenen Yük. Müh. Selami Gürel’in konuşmacı olarak katıldığı, ‘Mega yapılarda uygulama zorluklarının yenilmesine örnekler’ semineri 17 Ekim 2018’de Kadıköy Belediyesi Başkanlık Binası Alt Salonu’nda, 18 Ekim 2018’de Şube Karaköy Hizmet Binası’nda gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Köprülerde Mesnetler ve Hareket Derzleri Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Seminerleri kapsamında düzenlenen Yük. İnş. Müh. Altok Kurşun’un konuşmacı olarak katıldığı, “Köprülerde Mesnetler Ve Hareket Derzleri”semineri 15 Ekim 2018 tarihinde Şube Karaköy Hizmet Binası`nda yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Ankara Şubemizde “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Nedir?” Semineri

İMO Ankara Şubesi tarafından 11 Ekim 2018 günü İMO KKM Rüştü Özal Salonu`nda `Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Nedir? Semineri` gerçekleştirildi.

Ankara Şubemizde Dünden Bugüne Deprem Yönetmelikleri Ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Semineri

İMO Ankara Şubesi tarafından 18 Ekim 2018 Perşembe günü `Dünden Bugüne Deprem Yönetmelikleri ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği` Semineri düzenlendi.

Ankara Şubemizde Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi

2007 yılında çıkarılan `5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu` kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde 27075 sayılı Resmi Gazete`de yayınlanarak Aralık 2009`da yürürlüğe giren `Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği`nin 25. maddesinde belirtilen `Enerji Kimlik Belgesi (EKB)` düzenlenmesi için yönetmelikte belirtilen koşullara uygun mimarlara/mühendislere yetki veren üç günlük Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı (BEPTR-2) Eğitimi İMO Ankara Şubesi tarafından 11-13 Ekim 2018 tarihleri arasında İMO Güney Özcebe Salonu`nda gerçekleştirildi.

Adana Şubemiz İnşaat Mühendisliği Bölümüne Başlayan Öğrencilerle Buluştu

İMO Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversite’ne bu yıl kayıt yaptıran İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Şube binasında tanışma toplantısı ve baret takma töreni gerçekleştirdi.


e-Bülten Sayı 294 / 23 Ekim 2018


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88