1 Mayıs; Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun!

1 MAYIS! Birlik,mücadele ve dayanışma günüdür. Karamsarlığın,yılgınlığın ve tüm korkuların yüreğimizden sökülüp atıldığı hak arama günüdür. Kutlu olsun.

1 MAYIS`TA ALANLARDAYDIK

1 Mayıs Birlik, Mücadele, Dayanışma Günü’nde; başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere bir çok ilde kitlesel mitingler düzenlendi.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI CEMAL GÖKÇE`NİN KIBRIS TÜRK İMO 43. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURULUNDA YAPTIĞI KONUŞMA

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI CEMAL GÖKÇE ULUSAL KANAL`DA OSMAN GÜDÜ İLE İMAR AFFI MI İMAR BARIŞI MI KONULU ``KENT VE YAŞAM`` PROGRAMINA KATILDI 28 NİSAN 2018

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU VE DENETLEME KURULU ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

İMO Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ortak toplantısı 27 Nisan 2018 tarihinde, Oda Merkezinde gerçekleştirildi.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU VE ONUR KURULU ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

İMO Yönetim Kurulu ve Onur Kurulu ortak toplantısı 27 Nisan 2018 tarihinde, Oda Merkezinde gerçekleştirildi.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI CEMAL GÖKÇE BETON İZMİR 2018 FUARI’NA KATILDI

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve Kalite Fuar Yapım AŞ tarafından düzenlenen, `Beton İzmir 2018 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı` 25 Nisan 2018 tarihinde açıldı.

YAPI, TESİS VE ONARIM İŞLERİ İHALELERİNDE KULLANILAN MÜTEAHHİTLİK KARNELERİ VE İŞ BİTİRME BELGELERİNİN 2018 YILINA AİT DEĞERLENDİRME KATSAYILARI HAKKINDA TEBLİĞ YAYINLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Yapı, Tesis ve Onarım İşleri İhalelerinde Kullanılan Müteahhitlik Karneleri ve İş Bitirme Belgelerinin 2018 Yılına Ait Değerlendirme Katsayıları Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete`nin 26 Nisan 2018 tarihli 30403. sayısında yayınlandı.

MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK HİZMET BEDELLERİNİN HESABINDA KULLANILACAK 2018 YILI YAPI YAKLAŞIK BİRİM MALİYETLERİ HAKKINDA TEBLİĞ YAYINLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete`nin 26 Nisan 2018 tarihli 30403. sayısında yayınlandı.

 Şubelerden Haberler

Manisa Şubemizde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği ve Getirdiği Yenilikler Semineri

İMO Manisa Şubesi tarafından, 26 Nisan 2018 tarihinde, Doç. Dr. Ali Demir (MCBÜ) ile Öğretim Üyesi Dr. Halil Nohutçu’nun (MCBÜ) sunumuyla `Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği ve Getirdiği Yenilikler` konulu seminer düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Uygulamada Performansa Göre Tasarım Örnekleri Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında “Uygulamada Performansa Göre Tasarım Örnekleri” Semineri düzenlendi.

İstanbul Şubemiz MEF Üniversitesi Dış Paydaşlar Toplantısı’nda

MEF Üniversitesi Dış Paydaşlar Toplantısı, 7 Nisan 2018 tarihinde yapıldı.

İstanbul Şubemizde Sinan ve Koruma Konferansı

Edirne İKK tarafından her yıl düzenlenen anma etkinlikleri çerçevesinde, Mimar Sinan 430. anma yılı programı kapsamında; İMO İstanbul Şubesi Edirne Temsilciliği tarafından 07 Nisan 2018 Cumartesi günü `Erhan Hoca Sinan`ı Anlatıyor` başlığı ile Konferans gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemiz Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu’nda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı, Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü, KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi tarafından altıncısı düzenlenen; Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Sempozyumu, 24-25 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’nin Esasları (2018) Seminer Dizisi 1. Haftası

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen, Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin Esasları (2018) Seminer Dizisi, Prof. Dr. Nuray Aydınoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Deprem Etkisi Altında Binaların Tasarım Esasları” konulu 1. hafta semineri, 21 Nisan 2018 tarihinde İTÜ Mustafa Kemal Amfisi Maçka Kampüsü`nde gerçekleşti.

İstanbul Şubemizde Doğuş Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nde genç-İMO Mesleğe Merhaba Etkinlikleri

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Mesleğe Merhaba Etkinliği, 19 Nisan 2018 tarihinde Doğuş Üniversitesi`nde, 26 Nisan 2018 tarihinde Okan Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Özer Ertuna Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İstanbul Şubemizde genç-İMO Sosyal Sorumluluk Çalışması

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen, Tamer Özşeker` in yürütücülüğünü üstlendiği `Özel Eğitilebilir Alt Sınıf Öğrencileri` için gerçekleştirilen `Elim Sende`` sosyal sorumluluk projesi kapsamında genç-İMO üyeleri eğitim çalışmasına katıldı.

İstanbul Şubemizde Döşeme Sistemlerinde Titreşim ve Kullanım Durumlarına Göre Tasarım Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Tekil Seminerler kapsamında, ‘Döşeme Sistemlerinde Titreşim ve Kullanım Durumlarına Göre Tasarım` konulu Seminer düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Zemin Betonu Çatlakları ve Özel Konular Semineri

İMO İstanbul Şubesi tarafından Şantiye Mühendislerine Yönelik Pazartesi Seminerleri kapsamında Zemin Betonu Çatlakları ve Özel Konular Semineri düzenlendi.

İstanbul Şubemizde Çelik Yapıların Tasarım Hesap Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik Kursu

İMO İstanbul Şubesi tarafından Çelik Yapıların Tasarım Hesap Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik kursumuzun 4. Günü, 15 Nisan 2018 tarihinde, Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Vatansever eğitmenliğinde Şubemizde gerçekleştirildi.

Erzurum Şubemizde Etkili İletişim ve Motivasyon

İMO Erzurum Şubesi, Öğrenci üyelerimize yönelik olarak Prof.Dr. Halit Dursunoğlu`nun konuşmacı olarak katıldığı `Etkili İletişim ve Motivasyon` konulu söyleşi düzenledi.

Antalya Şubemiz Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde

İMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne 18 Nisan 2018 tarihinde ziyaret gerçekleştirdi.

Antalya Şubemizde Antalya Merkez İlçe Belediyelerinin Statik Proje Kontrollerinde Görevli Üyelerimiz İle Toplantı

İMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile Antalya Merkez İlçe Belediyelerinin statik proje kontrol birimlerinde görevli meslektaşlarımız, 21 Nisan 2018 tarihinde bir araya geldi.

Antalya Şubemiz Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde

İMO Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Balcı, Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneğinin (ANTEMDER) davetlisi olarak Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Dernek Yöneticileri ve öğrencilerle bir araya geldi.

Adana Şubemizde genç-İMO’ya Yönelik “Stajda İş Güvenliği” Semineri

İMO Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü dersliğinde, 24 Nisan 2018 tarihinde, genç-İMO üyelerine yönelik olarak Makine Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı Kemal Boz tarafından şantiye stajında iş güvenliği konusunda detaylı bilgilendirmeleri, karşılaşılacak sorunların çözümünü, dikkat edilecek hususları içeren `Stajda İş Güvenliği` Semineri düzenledi.

Adana Şubemizde genç-İMO’ya Yönelik SAP2000 Kursu

İMO Adana Şubesi genç-İMO üyelerine yönelik olarak SAP200 kursu düzenledi.


e-Bülten Sayı 270 / 2 Mayıs 2018


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88