ODAMIZIN 45. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYINLANDI

30-31 Mart - 1 Nisan 2018 tarihlerinde 46. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirecek olan Odamız, 45. Dönem Çalışma Raporu’nu tamamladı.

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ YAYINLANDI

Resmi Gazete’nin 18 Mart 2018 tarihli, ve 30364 Sayılı Mükerrer sayısında, “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği” ile “Türkiye Deprem Tehlike Haritası ve Parametre Değerleri Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı” yayınlandı. Yönetmelik 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek.

İMO ŞUBE BAŞKANLARI ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanları ortak toplantısı, 17 Mart 2018 tarihinde, Ankara’da yapıldı.

DEPREM BİR DOĞA OLAYIDIR, AFETİ İSE ÇOĞU ZAMAN İNSANLAR YARATIR! BU NEDENLE AFET KADER DEĞİLDİR!..

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe, 01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubemizde basın açıklaması yaptı.

 Şubelerden Haberler

Adana Şubemizde genç-İMO’ya Yönelik Teknik Gezi

İMO Adana Şubesi, yapımı devam eden bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesine, genç-İMO üyeleri için 10 Mart 2018 tarihinde teknik gezi düzenledi.

Ankara Şubemizde `Mühendisler İçin (Temel Seviye) MATLAB ve Scilab Kursu`

İMO Ankara Şubesi, 17-18 Mart 2018 tarihlerinde İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda `Mühendisler İçin (Temel Seviye) MATLAB ve Scilab Kursu` düzenledi.

Ankara Şubemizde ”Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları Eğitimi”

İMO Ankara Şubesi tarafından 9-10-17 Mart 2018 tarihinde İMO KKM Rüştü Özal salonunda ”Çelik Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esasları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara Şubemizde `ALLPLAN 2018 BIM Uygulamaları Ürün Tanıtım Semineri`

İMO Ankara Şubesi tarafından 15 Mart 2018 Perşembe İMO KKM Rüştü Özal Salonu`nda `ALLPLAN 2018 BIM Uygulamaları Ürün Tanıtım Semineri` düzenlendi.

Ankara Şubemizde BEP-TR 2 Oryantasyon Eğitimi

EKB (Enerji Kimlik Belgesi) Uzmanı belgesi olan üyelerimize özel olarak İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 15 Mart 2018 tarihinde önceden kullanılan BEP-TR programı yerine kullanılacak olan BEP-TR 2 programı için oryantasyon eğitimi gerçekleştirildi.

Ankara Şubemizde 8 Mart Etkinlikleri

İMO Ankara Şubesi Kadın Mühendisler Çalışma Grubu tarafından 7-8-9 Mart 2018 tarihlerinde 8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri düzenlendi.

Ankara Şubemizde `Primavera Temel Eğitimi`

İMO Ankara Şubesi tarafından 9-11 Mart 2018 tarihlerinde İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda `Primavera Temel Eğitimi` gerçekleştirildi. 21 saat devam eden kursa 18 kişi katıldı.

Diyarbakır Şubemizde genç-İMO Üyeleri Teknik Gezi Düzenledi

İMO Diyarbakır Şubesi, mühendis adaylarının eğitimi ve mesleki tecrübelerini geliştirmek amacıyla Batman, Elazığ ve Tunceli Temsilciliklerine bağlı genç-İMO üyeleriyle, TÜYAP tarafından 15-18 Mart tarihleri arasında Diyarbakır’da organize edilen `8.Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri, Elektrik Sistemleri Malzemeleri ve Otomasyon, Asansör, İş ve İnşaat Makineleri, Doğalgaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Tesisat Malzemeleri Fuarı`na teknik gezi düzenledi.

Diyarbakır Şubemiz, “Deprem ve Küresel İklim Değişikliği” Paneli Gerçekleştirdi

İMO Diyarbakır Şubesi, 8. Ortadoğu İnşaat Fuarı etkinlikleri kapsamında akademisyenler, inşaat mühendisleri ve mühendis adaylarının katılımıyla “Deprem ve Küresel İklim Değişikliği” paneli gerçekleştirdi.

Diyarbakır Şubemiz Çınar Belediyesini Ziyaret Etti

İMO Diyarbakır Şubesi 23. Dönem Başkanı Nihat Noyan, Şube Mesleki Denetim Görevlileri Mahsum Çiya Korkmaz ve M. Zeki Şimşek, Çınar Belediye Başkanı ve TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şube Üyesi Ahmet Cengiz’i makamında ziyaret etti.

Erzurum Şubemizde `Mühendis Sohbetleri`

İMO Erzurum Şubesi, öğrenci üyelere yönelik `Mühendis Sohbetleri` etkinliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe Şube Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tortum, Yönetim Kurulu Üyeleri Özgür Bostancı, Gökhan Güngörmüş, Ahmet Erdoğan, Ömer Faruk Özkaya, Emre Çalıkıran ve Şube Eski Başkanlarından Mustafa Ünal Kıraç, Doç. Dr. A. Ferhat Bingöl katıldı.

Erzurum Şubemizde Deneyim Aktarım Günü Etkinliğini

İMO Erzurum Şubesi, Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik olarak `Deneyim Aktarım Günü` etkinliği gerçekleştirdi.

Erzurum Şubemizde 8 Mart

İMO Erzurum Şubesi Kadın Kolları Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yönetim Kurulu Üyesi Emre Çalıkıran`ın da katıldığı kahvaltıda bir araya geldi.

İstanbul Şubemizde 8 Mart Etkinliği

İMO İstanbul Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği, 9 Mart 2018 tarihinde Şube Konferans Salonunda film gösterimi ile başladı.

İstanbul Şubemizde Meslek Tanıtımı

İMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Türkiye`de ilkokul ve lise eğitimlerine devam eden Suriyeli 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen inşaat mühendisliği mesleğinin tanıtımını içeren etkinlik Nene Hatun Ortaokulu`nda 9 Mart 2018 tarihinde gerçekleşti. Etkinliğe Şube Proje Asistanı Alper Uluşan katılarak, inşaat mühendisliği mesleğinin tanıtımına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

İstanbul Şubemize Dünya Bankasından Ziyaret

Dünya Bankası yetkilileri İMO İstanbul Şubesini, 5 Mart 2018 tarihinde ziyaret etti. Toplantıya Şube Başkanı Nusret Suna, Şube Sekreter Üyesi Murat Serdar Kırçıl, Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Gökhan Özen katıldı.

İstanbul Şubemize YTÜ Mezunlar Derneğinden Ziyaret

YTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri 6 Mart 2018 tarihinde İMO İstanbul Şubesini ziyaret etti. Toplantıda işbirliği çalışmaları hakkında YTÜ Mezunlar Derneği tarafından bilgilendirme yapıldı

Kocaeli Şubemiz`den Valiye Ziyaret

İMO Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve yeni yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Manisa Şubemizde genç-İMO Teknik Gezisi

İMO Manisa Şubesi tarafından, 15 Mart 2018 tarihinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO öğrencileri için `Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüs eski Mühendislik Binaları Güçlendirme Çalışması` teknik gezisi düzenlendi.

Manisa Şubemizde ‘Mezun Olmadan’ Söyleşisi

İMO Manisa Şubesi, 15 Mart 2018 tarihinde, Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO öğrencilerine yönelik `Mezun Olmadan` konulu söyleşi düzenledi.

Manisa Mimarlar Odası Manisa Şubemizi Ziyaret Etti

12 Mart 2018 tarihinde Mimarlar Odası Manisa Temsilciliği Başkanı Ferdi Zeyrek ile Sekreter Üye Yasemin Gümüş, Sayman Üye Göktan Rahmi Hurmalı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Solmaz yeni seçilen Yönetim Kurulumuzu ziyaret etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Mersin Şubemizi Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz 14 Mart 2018 tarihinde İMO Mersin Şubesine ziyarette bulundu.


e-Bülten Sayı 264 / 20 Mart 2018


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2024 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88